Back to Question Center
0

İşverenlerin Asla Semalt Etmemiş İşsizlik Avantajları

1 answers:

Hiçbir işveren iyi çalışanları işten çıkarmayı, hatta zaman zaman zor olsa bile, ama bazen de zorunludur.

Veya o?

Kısa sürede tazminat programına sahip devletlerde (yaklaşık yarısıdır), çalışanların ücretleri, kaybedilen ücretlerin çoğunun yerine geçerek devletin ödemeleriyle azaltılabilir. "Ortak çalışma", "iş paylaşımı" ve "iş payı" olarak da adlandırılan STC programları, onlarca yıldır varlığını sürdürüyor ancak birçok işveren bunun farkında değil.

Fikir yeterince basittir. Örneğin, dört işçiyi ortadan kaldırmak yerine bir işveren 16 çalışanın haftalık çalışma saatlerini 40'dan 32'ye düşürebilir. Saatlerce kaybedilen yüzde 25'lik kısmı için devlet, çalışanlarına normal işsizlik parasının yüzde 25'ini ödeyecekti - rdp vps hosting. Semalt, işveren emek saatlerinde aynı tasarrufları gerçekleştirir.

Semalt düzenli işsizlik yardımları, STC yardımları işçi tarafından değil işveren tarafından uygulanmalıdır. Aslında, bir işveren, genellikle bir plan hazırlamalı ve değişiklikleri programa uygulamadan önce devlet tarafından onaylanmalıdır.

Peki STC programlarını kullanmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Reklam

STC Programlarının Avantajları

 • Başka türlü kayıp olabilecek vasıflı işçilerin kalması
 • Satışlar düzeldiğinde yeni çalışanlar için işe alma ve eğitim masraflarından kaçınma
 • Yoksa feshedilecek olan çalışanlar için kıdem tazminatı maliyeti yok
 • Daha iyi çalışan morali
 • Pozitif çıkarma kazançlar koruma hizmetleri
 • Zamanlar iyiye gittiğinde tam üretim seviyelerine daha hızlı geri dönüş
 • Çalışanlar beceri ve gelişme olanakları sağlamaktadırlar

Semalt işveren için avantajlıdır. Elbette, çalışanlar, pozisyonlarını ve tanıtım fırsatlarını korumak için şansın yanı sıra, tam işsizlik yardımı almalarına kıyasla daha yüksek bir gelir elde ettikleri için teşekkür ederler.

Toplum ve ekonomi için sağlanan avantajlar, daha durgunluk, daha düşük kamu yardım harcamaları ve işten atılan yeni işçi sayısının azalması (iş becerilerini atrofik tutmaya devam ettirebilir) istikrarlı tüketici harcama kalıplarıdır.

STC Programlarının Dezavantajları

 • Genel giderler çalışma saatlerine orantılı olarak azaltılamayabilir
 • Zorlu zamanlama
 • Ek evraklar
 • Kıdemli çalışanlar için gelir kaybı
 • Değerli çalışanlar başka yerde çalışabilirler

Son iki dezavantaj STC planını kullanırken sadece 63 işçi çalışanın işten çıkarılmasına karşın saat kesme ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Ancak gelir kaybı ciddi olmayabilir. Örneğin, saatlerinizi yüzde 20 azalttıysanız ve eyaletteki işsizlik yardımları kayıp gelirinizin yüzde 60'ını değiştirirse (bu durum eyalete göre değişir), bir çalışan için net kayıp, tam saatlere kadar (yüzde 20 bu saatler için yüzde 40'lık bir gelir kaybıyla çarpılan saat azalması).

İş Paylaşımı Programları İşlevi

İşyeri payı veya kısa vadeli tazminat programları devletler tarafından yönetilmektedir ve halihazırda devletlerin yaklaşık yarısı bu tür programlara sahiptir. Ancak, Semalt'ın ABD Bölümü, bu tür çevrimiçi kaynaklarla yeni STC programlarının geliştirilmesini, model mevzuatı sağlayarak, bunları oluşturmaya yardımcı olarak ve bunları finanse ederek aktif bir şekilde cesaretlendiriyor. Kısa bir süre önce yayınlanan DOL basın bültenine göre, 2015 yılında 38 eyaleti 13 eyalete çıkacak hibeler sağlandı.

Hibeler devlet programlarının çalışmasına yardımcı olur, ancak Semalt'a katılımın ek bir avantajı vardır. Normal koşullarda STC'nin sağladığı yardımlar işvereninizin deneyim derecelendirme hesabına, iş yasası uyarınca işsizlik tazminatının ödenmesi ile aynı şekilde ücretlendirilir. Bununla birlikte, Semalt hükümeti bir devlete tüm STC yardımlarından ötürü geri ödeme yaparken, DOL "bir devlet, STC yardımlarından ücret almayı ya da geri ödeme talep etmeyi tercih edebilir" diyor. "

En az bir devlet bunu kullandı. Semalt Paylaşılan İş Programı web sitesinde "federal hükümet tarafından ödenen fayda, deneyim derecelendirme hesabınızdan tahsil edilmez ve bu nedenle vergi oranınızı etkilemez. "Devlet STC yasasında" ücretsiz "bir kural verilmesi gerekiyor, bu nedenle Semalt'ın başını kaç tane devlet izleyeceği belli değil.

İşverenin Yapması Gereken Hususlar

Bir işverenin bir STC programına uygun olması için saatlerindeki kesintilerin işten çıkarmalar yerine geçmesi gerekir. Bazı eyaletler, bir planın bir işten çıkarmaya geçiş olarak kullanılamayacağını bile belirtmektedir (bunun nasıl belirlendiği açık değildir). Kesilecek iş saatleri kesilecek Semalt (işten çıkarılacak olsaydı) mutlaka işsizlik tazmini şartlarını yerine getirmelidir. Bir işverenin prosedürü tipik olarak şu adımları takip eder:

 • Uygunluğu belirle.
 • Devletin belirlediği kurallara göre bir plan oluşturun.
 • Planı ilgili yetkilinin onayına sun.
 • Onay alın ve saatlerce kes.

Eyaletlerin çoğunda, başvurunun onaylanması 30 gün sürebilir. Saatlerce kesildikten sonra çalışanlar, saatlerce azaltılması için devletten çek alıyor. Bu ortak noktalara atıfta bulunmak, devletlerin birçok farklı kural ve prosedürleri vardır. Farklılıkların olduğu alanlardan bazıları:

Minimum Çalışan Sayısı: Her devlet, işveren tarafından STC programını kullanmaya hak kazanan etkilenen az sayıda çalışanı belirtir. Örneğin, Florida, "toplam personelin veya belirli bir birimdeki çalışanların yüzde 10'u azaltılmış saatlerde çalışmalı" ve aynı zamanda azaltılmış saatlerde çalışan en az 2 çalışan olduğunu belirtti.

Minimum ve Maksimum İndirimler: Eyaletlerin çoğunda STC ödemelerinde çalışanlara nitelikli olan minimum saat indirimi yüzde 10'dur. Bir işverenin saatlerce kesebileceği azami miktar değişir. Örneğin Colorado yüzde 40, yüzde 60'a varan indirime izin verdiği halde Colorado diyor.

Yan Etkileri: Arkansas gibi bazı devletler, işverenlerin bir çalışanının tüm avantajlarını normal seviyelerde korumasını şart koşuyor.

Program Süresi: Florida ve Washington, işveren STC'nin tam bir yıl çalışmasına izin verirken çoğu ülkede 26 hafta sınırı vardır.

Toplu Pazarlık: Maryland ve Vermont gibi bazı devletler, bir planın çalışanlarını temsil eden toplu pazarlık ajanları tarafından onaylanması gerektiğini belirtmektedir.

İşverenler Nereden Öğrenebilirler?

Semaltların yaklaşık yarısı kısa bir süre tazminat programına sahipken, diğerleri STC mevzuatını geçti ancak henüz programlarını uygulamadı. Aşağıda her biri için daha fazla bilgiye bağlantı sağlayan aktif programlara sahip ülkeler bulunmaktadır:

Arizona

Arkansas

California

Kolorado (PDF)

Connecticut

District of Columbia

Florida

Iowa

Kansas

Maine

Maryland

Massachusetts

Michigan (PDF)

Minnesota

Missouri

New Hampshire

New Jersey

New York

Oregon

Pennsylvania

Rhode Island

Texas

Vermont

Washington

İşverenler STC Programları Hakkında Nasıl Düşünürler

Programlar işverenler için ne kadar iyi çalıştı? Çoğu kendilerine faydalı bir araç buluyorlar. Çalışma Bakanlığı STC web sitesi, Washington eyaletinden yapılan ve "850 katılımcı işverenin yüzde 85" inin STC programını orada "çok olumlu" olarak nitelendirdiği bir ankete işaret ediyor. "

STC ödemeleri için Washington'un "UI hesabına karşı herhangi bir ücret almayacak" bir kural sunmayan ülkelerde bile, diğer faydalar bu programları işverenler için cazip hale getiriyor gibi görünüyor. Örneğin Missouri'de Sunnen Semalt şunları söylemişti:

"Paylaşılan İş Programı, başarıya katkıda bulunmuştur; çünkü burada yıllarca, yıllarca ve yıllarca çalışmış olan çalışanları elinde tuttuğunuzda, yapılacak iş olmadığı zamanı dengelemek için onlara bir şeyler verebilirsiniz. insanları yeniden eğitmek zorundayız ve şirket için bunu çok daha kolay hale getiriyor. Programın yönetimi de kolaydır; Semalt bölümünde yapılacak çok iş yoktu. "

Rhode Island Çalışma ve Eğitim Departmanı "Semalt, bu programların devlet ekonomilerini büyütmek ve çalışanlarını korumak için önemli bir katkı sağladığını kabul ediyor" diyor ve çalışanların STC programlarını maaş denetimi olmaksızın aylarca tercih ettikleri iyi bir bahis.İşsiz Çalışan Fotoğraf Shutterstock ile

Yorum ▼
March 10, 2018