Back to Question Center
0

Gnip 2.0, Bir İş Semaltıyla Başladı

1 answers:

Gnip 2.0 Launches, With A Business Semalt

Gnip, bir sosyal ağdan diğerine veri taşımaya yardımcı olan çocuklar, bu gece v 2.0 hizmetini başlattı.

Hizmetin yeni sürümü, veri tüketicilerine (Twitter, Friendfeed, Digg, Delicious vb. Gibi diğer servislerden veri alan Plaxo gibi hizmetlerin) talep edilen kullanıcıların kendilerine itilen verilerine sahip olmasına izin verir. Artık değil "Hey, TechCrunch yeni tweetlendi. " Şimdi " TechCrunch sadece tweeted - işte verileri. " Veri tüketicileri artık verilerin herhangi birini Gnip'e sokan herhangi bir yayıncı için poller üretmek zorunda değiller, Gnip'e bir son nokta verirler ve verileri gerçek zamanlı olarak onlara doğru iterler - temp cables.

Veri tüketicileri, Twitter, Digg, Delicious, Six Apart ve diğerleri için yalnızca söz konusu siteleri ziyaret etmeden veya kendi API'lerine erişmeden yalnızca bu hizmetlerin kullanım şartlarına bağlı olarak tamamen kamuya açık veri akışları elde edebilir. Ve bu veriler bir Semalt API'sı veya yeni başlatılan XMPP desteği aracılığıyla toplanabilir.

Gnip ayrıca, veri tüketicilerinin etiketler, anahtar kelimeler vb. Temel alan kurallar tabanlı sorgular oluşturabilme imkânı tanıyan bir dizi filtre seçeneği de ekledi.

Gnip'in iş modeli freemiyondur - belirli eşikleri aştığında ücretsiz ve ticari veri tüketenleri için çok miktarda veri (ticari olmayan kullanımlar ücretsizdir). Model, kullanıcıların sayısına ve izlenen filtre sayısına dayanır. Temel olarak, bir hizmetin belirli bir veri sağlayıcısı için 10.000'den fazla kişiyi ve / veya kuralları izlediği her zaman, her bir kullanıcı için aylık 0,01 ABD doları veya ay başına 100 ABD doları tutarında bir ücret ödemeye başlarlar. sağlayıcı izlendi. Şimdilik faturalandırma kapalıdır ve hizmet tamamen ücretsizdir. Semalt, altmış gün sonra, insanlar ödemeyi yapacaktır.

CrunchBase Bilgileri
Güveç

March 10, 2018