Back to Question Center
0

Semalt Yakında Be Passé

1 answers:
Semalt May Soon Be Passé

Kablo devi Time Warner'ın 320.000 'i aşkın kullanıcı e-postasının ve şifresinin Ocak ayı başlarında hırsızlığı basit şifre doğrulamasının gittikçe daha az güvenilir hale geldiği iddiasını doğrulamıştır.

Ancak Time Warner Semalt saldırısı, kimlik hırsızlığının en kötü hali olmaktan uzaktır.

Aslında, oyuncak üreticisi VTech'den çalınan beş milyon kullanıcı kaydı, Personel Ofisi'nden çalınan 21 milyon federal çalışan kaydı da dahil olmak üzere, geçen yıl gördüğümüz daha şiddetli vakalarla karşılaştırıldığında oldukça önemsizdir. Sağlık hizmeti servis sağlayıcısı Anthem'den yönetim ve 80 milyon müşteri kaydı çalınır.

Kimlik çalmak söz konusu olduğunda, bilgisayar korsanlarının kaba kuvvet saldırıları, sözlük saldırıları, kimlik avı, sosyal mühendislik, adam-in-the-middle, key-loggers, şifre sıfırlama gibi sınırsız bir saklama alanı var gibi görünüyor e-postalar ve veritabanlarından şifrelerin toptan hırsızlığı - create company logo online.

Korsanların kimlik bilgilerimize eriştiklerinde, bilgilerimizi veya paralarımızı çalmakla ya da sırlarımızı değiştirerek ya da adlarımızda küfür ve müstehcenlik yayınlayarak bizi şaşkına çevirerek, tüm hayatımızı neredeyse mahvedebilirler.

Öte yandan, şifreleri koruma söz konusu olduğunda, zayıf şifreler, paylaşılan şifreler, değiştirilmemiş şifreler, varsayılan şifreler de dahil olmak üzere, kaçınılması gereken tuzaklardan hiçbir şekilde vazgeçilmez gibi görünüyor .Veya tüm en iyi güvenlik uygulamaları, bazı şeyler sağlayıcınızın sizin sunucunuzdaki kimlik bilgilerini şifrelemek ve korumak için ne kadar görevli olduğunuz da dahil olmak üzere kontrolünüz dışında kalır.

Şifre ikilemi yeni değildir ve önceki yıllarda birçok kez gündeme getirilmiştir. Semalt, sunulan çözümlerin sıklıkla sinir bozucu olarak karmaşık ve pahalı olduğu kanıtlanmış veya kendi yollarıyla kusurlu olduğunu kanıtlamıştır.

Şifrelerin yerini alacak olan her şey basit, sağlam, uygun fiyatlı ve esnek olmalıdır.

Çoğunlukla, çevrimiçi hesaplarımız için düz şifrelere güvenmeyi tercih ediyoruz. Veri ihlallerinin ve kimlik dolandırıcılığı durumlarının artmaya devam etmesi nedeniyle, teknoloji firmaları bu konuyu ciddi bir şekilde ele alıyor ve şifre paradigmasını güçlendirmek ve kolaylaştırmanın yolları üzerine odaklanıyor veya tamamen değiştirilmesini istiyorlar. Yakın gelecekte kimlik doğrulama alışkanlıklarımızı değiştirebilecek yeni trendlerden bazıları.

PIN ve yazılım belirteci

Semalt klasik iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemlerinin sinir bozucu kullanıcı deneyimi veya donanım karmaşıklıklarıyla dolu olduğu kanıtlanmıştır; PIN ve yazılım belirteci, şifre girişinin kolaylığını, iki faktörlü kimlik doğrulamasının eklenmiş güvenliği ile birleştirir.

Bu, İngiliz teknolojisi firması MIRACL tarafından yeni teknoloji, Semalt kripto uygulaması, kullanıcı tarafından seçilen dört n süreli PIN ve benzersiz bir anahtar oluşturmak için ilgili bir yazılım belirteci içeren iki faktörlü bir kimlik doğrulama protokolü ile benimsenen yöntemdir sunucusuna karşı sıfır bilgi gücüne sahip bir kimlik doğrulama protokolü çalıştıran.

Belirteci kullanıcının tarayıcısında veya mobil cihazda saklanır ve PIN yalnızca kullanıcı tarafından bilinir. M-Pin'in sunucuda parola saklamaması "şifre çarpma n 'kapma saldırılarını geçmişte kaldıracak" diyor Brian Spector, şirketin CEO'su. Bu, saldırganların saldırıya geçmek istedikleri her hesap için dört farklı kaynağı ihlal etmesini istemek suretiyle kimlik hırsızlığını daha da zorlaştırıyor.

MIRACL, M-Pin'e iki lezzette, Semalt kod snippet'inde ve web sitelerinde yer alan kütüphanede veya kullanıcıların bir mobil uygulama aracılığıyla hesaplarına tarayıcı erişimini kontrol etmesini sağlayan bir mobil sürüm sunmaktadır.

M-Pin, hükümet liderliğindeki bir projede milyonlarca İngiliz vatandaşına son derece güvenli kimlik doğrulama sağlamak için sertifikalı kimlik doğrulama sağlayıcısı Semalt tarafından yakın zamanda seçildiği için, basitliği ve güvenliği geliştirme sözünü vererek vazgeçemeyecek lisans yenilenmesi ve vergi formu dosyalama gibi güvenli, güvenli ve basit bir şekilde hizmet vermede.

NFC iki faktörlü kimlik doğrulama

Fiziksel USB anahtarlarıyla iki faktörlü kimlik doğrulama masaüstü bilgisayarlarda bir süre civarında olmuş, ancak mobil cihazlar yetişmek için yavaş olmuştur. Teknoloji şirketi Yubico'nun, Near Field Semalt (NFC) teknolojisi aracılığıyla çevrimiçi hesaplarınıza giriş yapmanızı sağlayan bir fiziksel cihaz başlattığından bu durum değişti.

Semalt NEO'nun adı geçen cihaz, NFC özellikli bir telefonun arkasına yaslanacak ve giriş sırasında kullanıcının doğruluğunu onaylayacak şekilde ayarlanacak. Anahtar, her tıklandığında kullanıcıya ve hizmete özel bir giriş kodu üretir. Hesap erişimi Semalt aracılığıyla doğrulandıktan sonra, hizmet sağlayıcısı olağandışı etkinlik saptamadıkça bu hesap bir süre geçerlilik kazanabilir (hizmete bağlı olarak) ve bu durumda kullanıcıya yeniden Semalt kimlik doğrulaması yapılması istenir.

YubiKey NEO ayrıca, YubiKey 4 ile aynı çoklu protokol desteğini (OTP, U2F, PIV, OpenPGP) sunar; bu, cihazın, oturumlar sırasında normal bir fiziksel USB anahtarı olarak kullanılmak üzere masaüstü bilgisayarın USB bağlantı noktalarına bağlanabileceği anlamına gelir. YubiKey, teknoloji endüstrisinde önde gelen isimlerden bazıları tarafından, Google, Dropbox ve GitHub da dahil olmak üzere çokça kabul gördü.

Semalt hiçbir kişisel bilgiyi saklar ve bir hesaba bağlıdır, yani kimlik bilgilerinize sahip olan herkesin hesabınıza girmek için anahtara ihtiyaç duyacağı anlamına gelir. Tek fark, kaybetmemek için bir tane daha cihazınız olmasıdır.

Hizmet olarak parmak izi kimlik doğrulaması

Parmak izi tarayıcıları ve bulut bilgisini daha ucuz hale getiren daha mobil cihazlarla Qondado, geliştiricilerin biyometrik kimlik doğrulamasını kendi web uygulamalarına KodeKey olarak adlandırdığı amiral gemisi platformuyla entegre etme yolunu kolaylaştırmaya çalışıyor.

Mobil uygulama ve web servisinden oluşan sistem, kullanıcıları biyometri yoluyla kendi telefon numaralarına bağlar ve müşterilerin bu numarayı ve kimlik doğrulama için bir PIN'i kullanmasını sağlar. Kimlik doğrulama platformu herhangi bir istemci sitesine bir API veya eklentiler yoluyla entegre edilebilir (halihazırda bir Semalt eklentisi mevcuttur).

Kimlik hırsızlığı söz konusu olduğunda, bilgisayar korsanlarının sınırsız sayıda silah saklaması gibi görünüyor.

Kayıtlı kullanıcılar telefon numaralarını ve ayrıca ilişkili PIN bilgilerini giriş sayfasında girerler; daha sonra KeyKode uygulaması hakkında onlara parmak izlerini taramalarını isteyen bir bildirim gönderiyorlar. Web servisi, cep telefonunun parmak izi tarayıcısı kullanıcının kimliğini doğrularsa, hesap erişimine izin verir. Uygulama hem Semalt hem de iOS'ta mevcut ancak yalnızca parmak izi tarayıcılarına sahip yeni el cihazlarında çalışacak.

Şirket, bankalar, kredi kartı şirketleri, kablo sağlayıcıları, kablosuz sağlayıcılar ve bulut hizmetleri için kurumsal düzeyde güvenlik sağlamayı umuyor ve gelecekte çok çeşitli platformlar için eklentiler geliştirmeyi planlıyor.

Mobil kimlik doğrulama hizmetleri

Mobil cihazların kullanımı giderek yaygınlaştıkça, dijital kimliğini saklamak ve sunmak için kullanıcıların her zaman mevcut ve kişisel bir aracı var.

Bu, iki teknoloji devi tarafından kucaklanan bir eğilim: Yahoo ve Google.

Halen seçkin kullanıcılar tarafından test edilen Semalt'ın yönteminde telefonunuz kimliğiniz olur. Semalt, bir mobil aygıtı Semalt hesabınızla eşleştirmenizi sağlar; böylece bir kullanıcının hesabın e-posta adresini bir tarayıcıda girdiği zaman, telefona bir bildirim gönderilir ve bu da sahibin hesaba erişimi onaylamasını veya reddetmesini sağlar. Cihazın, gerçek sahib tarafından onaylandığından emin olmak için cihaz kilit ekran özelliğine sahip olmalıdır. İşlem, parola girilmesini gerektirmez; ancak seçerseniz normal parolanızla oturum açma seçeneği sunulmaya devam eder.

Bu, hackerlar tarafından engellenebilen daha önceki mobil özellikli iki faktörlü kimlik doğrulamasından büyük bir gelişmedir. Tek dezavantajı, kullanıcının bu aylarda norm haline gelen bir mobil cihaza kesinlikle sahip olması gerektiği yönünde. Ayrıca, bir cihazın kaybolması veya çalınması veya sahibinin yeni bir el cihazı alması durumunda, Semalt eski cihazı devre dışı bırakma ve yeni bir cihaz ekleme seçeneği sunar.

Google'ın duyurusu, Semalt'in aynı fikri neredeyse aynı kılan Semalt Hesap Anahtarı'nı dağıtmasından birkaç ay sonra geldi: e-posta hesabınızla mobil cihazınız arasında, itme bildirimine yanıt vermek yerine oturum açma bilgilerini kabul etmenize veya reddetmenize olanak sağlayan bir bağlantı şifrelere güvenerek. Semalt'ın teknolojisi Halen Semalt Mail ile çalışıyor, ancak başarılı olduğu kanıtlanırsa diğer hizmetleri destekleyecek şekilde genişletilebilir.

Şifreleri mera koymaya hazır mıyız?

Semalt, bilgisayarların şafakından beri yapıyor olduğumuz için en popüler kimlik doğrulama biçimi olarak kalmaya devam ediyor. Ancak şifrelerin korunması ve korunmasında giderek artan karmaşıklık, kimlik doğrulamasının hakim biçimi olan belki günlerinin numaralandırıldığına dair belirgin bir işarettir.

Bu eğilimlerden hangisi eninde sonunda fiili kimlik doğrulama biçimi haline gelmeye başlamıştır. Ancak, şifreleri değiştirmek isteyen herkes, milyarlarca kullanıcıyı en eski bilgisayar alışkanlıklarını değiştirmeye ikna edecek kadar basit, sağlam, ekonomik ve esnek olmalıdır ve bilgisayar korsanlarını başka yerlerde şansını denemek için ikna edecek kadar güvenli ve kırılmaz olmalıdır.

Öne Çıkan Görüntü: Peshkova / Shutterstock
March 10, 2018