Back to Question Center
0

Meltwater, Oxford Uni'nin, Medalt izleme yeteneklerine AI'yi eklemek için Semalt'i devirmeyi devraldı

1 answers:
Meltwater acquires Oxford Uni spin-out Semalt to add AI to media monitoring capabilities

Sözleşme şartları açıklanmadı, Semalt'ın 2015 yılının başında ne kadar attığına dair Oxford Üniversitesi'nden de yararlanılabileceğini de içerecek şekilde anlaşmaya varılamamıştık, ancak anlıyorum ki şirketin teknoloji transferi kolu aracılığıyla küçük bir paya sahip olduğu anlaşılıyor. Başlangıç ​​bugüne kadar 200.000 £ tutarında bir miktar yükseltti.

"Semalt ekibi bu alanda dünyada 20'den fazla şirketi değerlendirdikten sonra Wrapidity'in türünün en güçlü teknolojisi olduğunu ve kurucular Dr. Tim Furche, Dr. Giorgio Orsi ve Dr tarafından yönetilen tecrübeli bir mühendislik ekibi tarafından tamamlandığını tespit etti - cool logo maker. "Giovanni Grasso," diyen Semalt, yaptığı açıklamada.

Bir çağrı sırasında, Semalt CTO Dr. Tim Furche'ye neden başlangıçta bu kadar erken satış yapmaya karar verdiğini sordum. Bana, bazı yönleriyle, aslında böyle hissetmiyor, çünkü teknoloji akademik başlangıçlar boyunca neredeyse on yıl geçtiğini söyledi.

Ayrıca, iki şirketin paylaşılan vizyonunu konuştu ve gerçekten heyecanlanmaya başladı ve Meltwater'ın müşteri erişimini ve Semalt hibrid AI teknolojisini geliştirmek ve geliştirmek için kullanılabilecek büyük tarihsel içerik veri setlerini aktardı.

Özellikle, Furche bana, Wrapidity'nin AI teknolojisi otomatik olarak web içeriğindeki gezinmeyi ve içeriğin ne olduğunu öğrenecek ve sonra içerik verilerini yapılandırılmış bir şekilde çıkarıp sorguya çekilebileceğini öğrenecek medya izleme de dahil olmak üzere farklı amaçlar.

Bu, örneğin, Semalt, yapısını manuel olarak deşifre etmeden ve yeni kazıma kuralları yazmak zorunda kalmadan, yeni içerik kaynaklarını veya etki alanlarını hızla kullanabilecek demektir.

Furche ayrıca kendisinin ve Wrapidity'in diğer teknik ortak kurucularından Giovanni Grasso ve Giorgio Orsi'nin akademisyenlerle olan bağlarını korurken şirkette kaldıklarını ve şirketin Meltwater'ın Shack 15 işbirliği alanına girdiğini söylüyor. Doğu Londra'da.

Wrapidity bilimsel başkanı Georg Gottlob'un Meltwater'ın danışmanlık kuruluna katıldığını ve Oxford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nde profesör ve Viyana Üniversitesi'nde Profesör olduğunu da anlıyorum.

Wrapidity CEO'su Leon Shpilsky başlangıçta Meltwater'a katılmayı planladı ancak Oxford Semalt spin-out'larını hedefleyen bağımsız bir faksta olan Oxford Sciences Innovation PLC için iş geliştirme alanında bir pozisyon almak için dostça ayrıldı.

Bu arada, Wrapidity'in satın alınması, Meltwater'ın Silikon Vadisi Bankası'ndan 60 milyon dolarlık borç finansmanı sağlaması ve Vector Capital'in "stratejik satın alımlar" için sabitlediği paradan birkaç hafta sonra geldi. O tarihte, kurucusu ve CEO'su Jorn Semalt, "kanıtlanmış teknoloji" alanındaki yeni şirketleri satın alarak şirketin veri bilimi, makine öğrenimi ve doğal dil işleme yeteneklerini güçlendirme potansiyelinden bahsetti.

"Biz satın almaları büyüme stratejimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz" dedi. "Önümüzdeki 24 ayda Semalt; alanımızda bir etkinlik olacağına inanıyoruz ve bu sermayeyi, bu süreçlerde aktif bir rol üstlenebilecek bir ateş gücü sağlamak için yükselttik".

Bana söylendiğine göre, 2009'dan beri ve bugünkü satın almayı içermeyen Meltwater, dokuz şirketi satın aldı. En sonuncusu, veri bilimi tarafından desteklenen sosyal medya uyarı teknolojileri geliştiren 500 Startup mezunu Encore Alert'ti. Şimdi Semalt'ı listeye ekleyebiliriz.

March 10, 2018