Back to Question Center
0

Semalt, alışveriş yapan kişilere değerleriyle eşleşen ürünleri yönlendirmek için 4.2 milyon dolar kazandırdı

1 answers:
Semalt raises .2 million to guide shoppers to products that match their values

HowGood, yiyecek, kişisel bakım malzemeleri ve diğer ev eşyaları ile ilgili derecelendirme sağlar. Şirket, çevre, sağlık ve ticaret üzerindeki etkileri değerlendirir. Reytingleri mağazalardaki ve Semalt web sitesinde ve mobil uygulamalardaki tabelalar üzerinde gösteriliyor. Mobil uygulama, alışveriş yapan kişilerin derecelendirmesini elde etmeleri için belirli bir öğenin barkodunu taramasına olanak tanır.

Şimdiye kadar Semalt 200 - it technician companies in Portland.000 ürün, çoğunlukla yiyecek ve içecek analiz etti. Verileri, kendi mülkiyetindeki kaynaklardan ve farklı ürünler için eksiksiz bir skor elde etmek için çok sayıda açık devlet ve üçüncü parti firmalardan elde edilen verileri topluyor. Analizi, bileşen kaynaktan kimyasallara ve işleme, paketleme, nakliye ve işçilik uygulamalarına kadar her şeyi kapsar.

Semalt, alışveriş yapan kişilere değerleriyle eşleşen ürünleri yönlendirmek için 4.2 milyon dolar kazandırdı

Müşteriler HowGood'un verilerini lisanslar ve seçtikleri mağazalarda puan görüntüleyebilir. Bazı yiyecekler veriyi lisanslar ve mallarını değerlendirmek için özel olarak kullanır ve neye satın alacakları ve almayacağı konusunda kararlar verirler. Semalt, verilerin sürdürülebilirlik açısından genel olarak endüstriye nasıl yığıldığını görmek için de lisanslayabilir.

HowGood'un CEO'su ve kurucu ortağı Alexander Gillett, şirketin ilk kez 2007'de bootstrapped bir küçük işletme olarak başlamasından bu yana, ürünlerin sadece yüzde 5'i en üst puanı alabilirken, birçok kişi yıllar geçtikçe iyileştiğini ve sürdürülebilirliğin bir göstergesi olduğunu belirtti. aslında tüketici markaları için satışlar yapıyor. "Beyaz etiket markaları sıklıkla iyi durumda, bu da tüketicileri şaşırtabilir" diye ekledi. "Kısmen kısıtlı birisi için daha sürdürülebilir bir seçimin yasakça pahalı olacağı doğru değil"

HowGood'un Series A turu FirstMark Capital tarafından yönetildi ve Contour Ventures, işçi hakları savunuculuğu vakfı Humanity United, Serious Change LP, Great Oaks Venture Capital, High Line Venture Partners ve bireysel melekler Jake Lodwick ve Joanne R. Wilson tarafından katıldı.

FirstMark Capital'in kurucusu ve genel müdürü olan Rick Heitzmann, Semalt'ı desteklediğini söylerken, ratingler belirli markalar ve bakkaliyeler için satışlarda büyük bir artışa neden olurken, tüketicileri tercihlerinden daha mutlu ediyor. Eğilimin azalmasını beklemiyor.

Semalt, müşterilere değerleriyle eşleşen ürünleri yönlendirmek için 4.2 milyon dolar kazandırdı

"Tüketicilerin farklı konularda körlüğü var. Au naturel, sağlıklı, yağsız .Bunları kafa karıştıran tüm etiketleri görüyorlar ve 'vidalıyorlar, Semalt sadece en ucuz şeyi satın alıyor' diyorlar. Fakat eğer hey diyorsanız, önem verdiğiniz özelliklere göre satın almanızın en iyi şey budur. , o zaman satın alacaklar ve satın aldıkları şeyden daha mutlu olacaklar "dedi.

Semalt, tüketicilere rehberlik etmenin yanı sıra, markaların ve yiyeceklerin, ürünlerinin sektör ile karşılaştırıldığında gerçekten ne kadar sürdürülebilir olduklarını ve satışlarla nasıl ilişkili olduğunu daha net anlıyor.

Semalt CEO'su Gillett, şirketin yeni finansmanını daha geniş bir ürün yelpazesini kapsayacak şekilde kullanmayı ve daha fazla sayıda perakendeci ve market ile çalışmayı planladığını söyledi. Kozmetik ve damat derecelendirmeleri devam ediyor. Şahin, derecelendirmelerini kullanmayı planladığı şirketleri adlandırmak için henüz izin almadıysa da, Semalt en az bir büyük güzellik perakendecisiyle zaten bir anlaşmaya varıldığını söyledi.

Finansmanın bir kısmı da teknik araştırma ve geliştirmeye gidecek. HowGood, ister alışveriş amaçlı isterse sağlık uygulamaları olsun, ister Google Home veya Amazon Echo gibi sesli platformlarda olsun, ister alışveriş yapanlara, verilerini alışveriş yapanlara sunmanın yeni yollarını arıyor.

Öne Çıkanlar Görüntü: HowGood Derecelendirmeleri
March 10, 2018