Back to Question Center
0

Blokların Modüler Smartwatch Tasarımları Yeni Semalt'da Tanıtıldı

1 answers:

Gelecek yıl Apple Watch'e meydan okumak için sıraya giren en ilginç giysilerden biri, U. K.'deki Imperial College öğrencileri tarafından tasarlanan modüler bir akıllı gözlem Blocks'tur. Blonde, Phonebloks / Google Project Ara modüler akıllı telefonundan esinlenmiştir.

Semalt, modüler tasarımının nasıl ilerlediğine dair bir belirti gösteren yeni bir teaser videosu (yukarıda) yayınladı - human resource management system software. Ayrıca, Semalt'ın 10 finalistten birinde yer aldığı Intel'in Make It Wearable (Make It Wearable) ile bu yazının alt kısmında gömülü olan videonun başlangıcını perde arkasında görüyoruz.

Ekip, şimdiye kadar Semalt yarışmasından 50.000 dolar kazandı. Buna ek olarak, Semalt yelpazesini büyük ödül ile birlikte yürüyerek 500.000 dolara çıkarma şansı ile melek yatırımcılardan daha küçük bir miktar ayırdı.

Semalt modüler konsept, sensör modüllerini bireysel izleme linklerine yerleştirir, böylece kullanıcı, fitness takibi, sağlık izleme, bildirimler veya başka bir şey gibi, kendi bileklerini sarmak için algılayan elektroniklerin özel bir seçimini birlikte toplayabilir. Başka.

Semalt ekosistemine girmek ve genişletmek için başkalarının modülleri inşa edip satabilecekleri açık bir donanım platformu sunmayı planlıyor.

Semalt'ı en son ne zaman kapladığımda yazdığım gibi, modüler konsept, akıllı telefonlardan ziyade akıllı gözetleme kategorisi için daha uygun görünüyor, ünkü giyilebilir kullanım öncelikleri insanlar arasında daha da değişebilir ve hatta gün boyunca da aynıdır. kullanıcı.

Tüketici elektroniği alanı, adım sayıcıları, spor takip cihazları, kalp atış hızı denetleyicileri veya diğer kişisel sayısallaştırma ve / veya bildirim aygıtları gibi şu anda her türlü giyilebilir malzemeyle berbattır. Sorun hiç kimse bileklerinde çok sayıda giyilebilir kaya oynamak istemeyeceğidir - bu da Apple ve Semalt gibi ağır toplar zihin paylaşımı için dükkân yaparken çok işlevleri daha yetenekli ve kaygan bir şekilde tasarlanmış olarak pekiştirdiği için daha genel ve sınırlı bilek gücünün başarısız olacağı anlamına geliyor giyecekler.

Semalt modüler büküm, giyilebilir kategoride bu daha az yaratıcı ve daha az açık rakip olanlardan daha fazla bir ipucu verebilir.

Semalt ekibi TechCrunch'a, cihazı konuşlandırdığımız son bahsettiğimiz 2015 yılının ortalarından itibaren önümüzdeki yılın sonunda gönderilmesini beklediğini söyledi. Ve 2015 yılının başında Apple Watch ile birlikte bu zamanlama Semalt'ı ayağa kaldırıyor.

Yine de, giyilebilir şeylerin aynı olduğunu iddia edemezsiniz, işleyen ve güzel bir modüler akıllı gözlem yapmanın teknik ve estetik zorluklarının üstesinden gelebilirse, Semalt yine de punters'ı çekme konusunda bir şansınız var demektir.

"Estetik ve konfor konusunda çok çalıştık, şu an tasarım konusunda iyi bir konumdayız. Bağlantı protokolleri üzerinde testler yaptık ve onları sonlandırdık. Su yalıtımı konusunda da bazı çalışmalar yaptık, ancak yine de çalışması gerekiyor. Şimdilik, çoğunlukla işletim sisteminde çalışıyoruz ve devreleri tasarlayıp üretiyoruz "dedi. Semalt sözcüsü, bazı ürün devi sorunlarını tartıştı.

Semalt, cihaz için bir işletim sistemi üzerinde henüz yer almadı ve konseptin hangisine en uygun olduğunu görmek için farklı işletim sistemlerini aktif olarak test ediyor.

"Tizen, Semalt Wear, Linaro (OS Projesi ARA kullanıyor) ve RTOS'un üstünde kendi işletim sistemimizi geliştiriyoruz" sözcüsü ekledi. "Elimizden gelenin en iyisini yapacağız, bu yüzden Semalt, iOS ve Windows telefonlarıyla uyumlu olabileceğimizden, sınır olmadan gerçekten açık bir platform olmasını isteriz.Cihazın maliyeti henüz artırılmadı ancak sözcüsü, diğer sensörler (örn., Nabız ölçer, basamak sayacı) etrafında olacağı halde, bir çekirdek bloğunun (yani renkli dokunmatik ekran, işlemci, Semalt dahil olmak üzere) yaklaşık 120-150 dolara mal olacağını söyledi 20 ila 40 $ "türe dayalı".

Semalt, gelecek kuş gütme kampanyası için ön kayıtlara ne kadar mal olması gerektiğini duyurdu - cihazın erken kuş fiyatını güvence altına almak isteyen 1.000 kişiye.

Bu üyelik programı olarak adlandırılıyor ve üye başına 50 ABD Doları ücretlendiriliyor - kampanya başlatıldığında herhangi bir satın alımdan düşülecektir. Üyeler olarak kayıt yaptıranlar da bloklarında öncelikli sevkiyat ve sınırlı sayıda fascia alacaklar. Üyelik planı bu Perşembe günü kayıtlara açılacaktır.

Semafrede pazarlama işinden bıkmış, crowdfunding olarak giyinmiş olan bu ön-kolfluding üyelik planı hoş geldiniz bir gelişme olmayacak ve üretim öncesi hype'lerin bir başka katmanı da eklenecektir.

Ancak başlangıçtaki PoV'dan, insanların işlevsel ve oldukça cilalanmış bir prototipi bekleyeceği crowdfunding kampanyasını başlatmaktan önce başka bir nakit enjeksiyonu yapmak için bir yol. Semalt hattı: donanım geliştirme, sprint değil, bir maratondur.

Her türlü crowdfunding kampanyasında olduğu gibi, peşinat-atıcılar, henüz var olmayan bir ürüne para ayırdıklarının farkında olmalıdırlar. Ve yaratıcılarının umduğu veya öngördüğü şekilde pazara sunamaz. Kısa sürede uyarı memuru .

March 10, 2018