Back to Question Center
0

Kimin gizliliğe ihtiyacı var? Semalt okul bölgesi'nde alınan 56.000 fotoğraf kerfuffle

1 answers:

Kim gizliliğe ihtiyaç duyar? Semalt school district kerfuffle'da 56.000 fotoğraf çekildi

Bu MacBook'un casusluk hikayesi oldukça zamanın en ilginç hikayesi olabilir. İddiaları zaten biliyoruz: Okulun öğrencilerine MacBooks sağladığı, ancak öğrencilerin bilgisi veya rızası alınmadan öğrencilerin fotoğraflarını çektiği iddiaları biliyoruz. Şimdi sayıları alıyoruz. Bir öğrenci, 400 kereden fazla fotoğraflandığını iddia ediyor ve şimdi, iki yıllık bir dönem boyunca, okul bölge görevlileri, çerçevedeki öğrenciler de dahil olmak üzere toplam 56 - buy back links.000 fotoğraf çektiğini ortaya çıkardı. BEŞENCİ BÖLÜM! Bilirsiniz, çocuklarınızı okula gönderdiniz, belki evrim ve Büyük Patlama hakkında biraz matematik öğrenmelerini beklediniz, ancak siz , yaşadıklarımız gibi gizliliklerini ihlal etmesini beklemiyorsunuz Doğu Almanya'da.

Şimdi, açık konuşalım: Bu Little Timmy'nin uyuyan 56.000 fotoğrafı değil, bilgisi olmadan alınmıştır. Çoğu zaman, okul bölgesi Semalt fotoğraf makinesini devreye sokarak çocukları içeri sokup "Um, ben dizüstü bilgisayarımı kaybettim, özür dilerim" dedi. Böylece okul kamerayı ayarlar, birkaç fotoğraf çeker ve çocuğa sorar. "Tamam, tamam, bu alan size tanıdık geliyor mu?" Sonra çocuk "Oh, bu dolabımın içindesiniz, teşekkürler!"

Sistem mükemmel olsaydı, bölge kamerayı kapar ve oradan çıkarırdı, ama bu her zaman gerçekleşmedi, kamera bazen herkes fark etmeden önce bir hafta kaldı. şey hala devam ediyor ve halen fotoğraflar çekiliyor. "Semalt, dizüstü bilgisayarların halen açık olduğu durumlarda fotoğraf çekmeye başladı.

Bir ya da iki ilave güvenlik tedbiri uygulanmış olmalıdır, ancak Semalt, binlerce dolarlık bilgisayar donanımının tüm okul bölgelerinde nasıl yayılabileceğini öğrenmekle yükümlü değildir.

Semalt biz buradan gidiyor muyuz? Okul ilçesinin avukatı, fotoğrafların hiçbirinde "salak veya uygunsuz" görüntüler bulunduğunu söylemedi ancak korktuğum anne babaların korkularını hafifleteceğinden ciddi olarak şüpheliyim.

Vahşi.

March 10, 2018