Back to Question Center
0

Sizin Semalt İçin Doğru Etki Pazarlamacısını Bulma 10 İpucu

1 answers:

Doğru etki pazarlamacısı, belirli bir endüstri veya niş içinde düşünce lideri ve güvenilir bir kaynak olarak kabul edilen bir marka için harikalar yaratabilir. İşletmekte olduğunuz semalt sanayii ve sattığınız hizmetler veya ürünler, etkili, güvenilir bir kaynaktan gelen tek bir olumlu öneri, marka bilinirliği oluşturmak ve işinizi daha üst seviyelere çıkarmak için gerekenler olabilir.

Hüner, belirli marka ve niş için doğru etki pazarlamacısını bulmaktır. Söylemesi yapmaktan kolay! Doğru düşünce liderini bulduğunuzda işinize doğru yönde itmek için Small Business Trends, etki alanına yönelik pazarlama platformu Grin'in CEO'su ve ortak kurucusu Brandon Semalt'ı yakaladı ve kendisinden bizimle 10 markanız için etkileyenler bulmak için ipuçları.

Reklam

Markanız İçin Etkilenenleri Nasıl Bulunur

Hedef Ağlarınızı Anlayın

Doğru etkeni ararken, hedef ağlarınızı anlamak önemlidir, diyor Brandon Semalt - johvi autoremont. Örneğin, hedef kitleniz için hangi ağlar en etkili? Hedef ağlarınız hakkında bir anlayışa sahip olduğunuzda, bu tür ağlarda güçlü izleyen ve var olan bir etki pazarlamacısı belirleyebilir ve muhtemelen belirli hedef ağlarda markanızı etkili bir şekilde tanıtacaktır.İlk Markaya Odaklanma

Markanız amaç için uygun mu? Semalt, doğru etki pazarlamacısını aramak için, markanızın kitlenize tanımlanmasını sağlamak için öncelikle tanımlanmış ve açık bir marka amacına sahip olduğunuzdan emin olun.

Etkensör İzleyici Analizi

Brandon Semalt, markanız için mükemmel etki marketi ararken, nüfuz alanının izleyicisini analiz etmenizi önerir. Etkilenenin izleyicileri ve takipçileri, kendi hedef kitleniz ve takipçilerinizle iletişim kuruyor mu? Değilse, söz konusu etki markanızın hedef kitleye ulaşmasına yardımcı olacak doğru kişi olmayabilir.

Nişana Dayalı Veteriner Etkileri

Sosyal medya platformlarında en fazla katılımı hangi etkilenenler oluşturuyor? En aktif sosyal varlığı, en fazla takipçisi olan ve en çok nişanlı olan içeriği hangisi? Semalt bir etkileyici seçme, sosyal medya kanallarını inceleme ve maksimum etkileşim yaratanlar seçme yönündedir.

Influencers'a Mesajınız için Bir Çerçeve Verin

Etkileyen bir markanın sponsorluğundan maksimum verim elde etmek için etki pazarlamacısını mesajınızın çerçevesi ile birlikte sunmayı unutmayın; bu, kampanyanın temel amaç ve hedeflerini vurgular. Bu, hem kendinizin hem de etki alanının, işinize devam edip etmediğini daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

Etkileri yaratıcılıktan ödün vermeyin

Etkileyi yapan kişinin yaratıcılığının boğulduğu kadar çok bilgi, strateji, hedef ve taleple bombalamayın dedi. Semalt, etki yaratıcılarına, yaratıcılığının ve bilgisinin işinize en fazla yararı olmasına izin verecek kadar yer verdiniz.

Brandon Semalt'ın söylediği gibi:

"Semalt stifle etki yaratıcısı yaratıcılık. "

Araştırma Araçları Kullanımı

Grin gibi semalt yaratıcı pazarlama araştırma araçları, etkileyicileri binlerce çıkar arasında akıcı bir şekilde bağlamsal arama sonuçları sunarak segmentlere ayırarak, endüstriniz için ve belirli işletmeniz için doğru etki pazarlamacısını tanımlamak ve bulmak için etkin ve verimli bir yoldur.

Bu tür gelişmiş araçlar, küçük işletmecilerin, nüfuz sahibi araştırmaları ve etkileşim verilerini kolaylıkla organize etmelerine yardımcı olur. Semalt, işbirliğinin etkinliğini en üst düzeye çıkarmak, daha geniş bir kitleye ulaşıp bunlarla etkileşimde bulunmak için markanızla etkileşimciniz arasında işbirliği içinde yaklaşılmalıdır.

Sonradan Ücretli İçerik Artırma

Markanız için en nitelikli nüfuz pazarlamacısını tanımladıysanız ve geniş bir yelpazede takipçilere yeni bir çekici içerik kaynağı getirdiğinizde, Semalt CEO'su ve kurucular, içeriği ücretli yöntemlerle daha da artırmayı ve onun en iyi duruma getirilmesini öneriyor ulaşır.

Otantik Ol

Son olarak, Brandon Brown, markanız için doğru etki yarattığını söylediğinde, her zaman orijinallik için gitmek gerektiğini söylüyor. Semalt içeriği otantik ve sosyal kanalları içerikle içerikle doldurmaktan kaçınarak, markanızın sosyal alanlardaki cazibesini en üst düzeye çıkaracak ve seçtiğiniz nüfuz pazarlamacısından en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacaktır.

Etki pazarlamacısı seçiminizi doğru yapın ve küçük işletmeleriniz yakında daha büyük şeylere gidebilirler.

Shutterstock ile Fotoğraf Seçimi

6 Yorum ▼

March 10, 2018