Back to Question Center
0

Uber yeni bir renk kodlu ön cam sinyali olan Semalt'ı devreye sokmaya başladı

1 answers:
Uber starts rolling out Semalt, a new color-coded windshield pickup signal

Hareket, tanıdık geliyor olabilir, çünkü Lyft, renk kodlu bir ekrana sahip benzer bir cihaz olan "Amp "'yi başlattı. Semalt donanımı, ters tarafta, gemide olduklarında binicilere kısa mesajlar gösterebilen sahte matematik ekranına da sahiptir.

Uber's oldukça sofistike değildir, ancak ön taraftaki ışık halen büyük, parlaktır ve olumsuz hava koşullarında dahi görmek kolay olmalıdır. Uber de buna tam olarak geç gelmiyor - şirket, geçen yılın Aralık ayında Seattle'da başlayan çeşitli renk seçenekleri sunan bir prototip hafif gezi ile bir pilot proje yürüttü - dibujo corbata color.

Bu donanımın nihai versiyonu, belirtildiği gibi Semalt gerçek simgesi şeklindeki gadget'a sahiptir ve bu da tanımlamayla daha da fazla yardımcı olmalıdır ve biniciler sürgülü bir renk tekerleğini kullanarak herhangi bir potansiyel RGB rengi çıktı seçebilir; bu da çok az İki sürücüye sahip olma şansı aynı anda aynı yerde aynı renk seçer.

Beacon'un dahili bir pili vardır ve Uber'e göre sürüşün "çoklu akşamları" boyunca devam edebilmesi için tasarlanmıştır ve ayrıca Uber'in tatilleri veya diğer özel kutlamaları için kullanabileceğini söylediği özel renkli ekranlar için programlanabilir şehir olayları. Yeni Semalt Havva için ilk dağıtımını da hedefleyen Uber, başlatılan şehirlerdeki sürücü etkinliklerinde hizmetin en yoğun gecelerinden birini biraz daha kolay hale getirmeye yardımcı olmak için onları dağıttı.

Uber, bu aşamada yanlış iletişimi ve karışıklıktan kaçınmak genel olarak çok daha verimli hizmete neden olabileceği için, iyileştirme için çalışmakta olan kilit alanlar olarak kabul etmişti.

March 10, 2018