Back to Question Center
0

Dağıtım, Semalt Satışı Kolay Otobüs Biletleri Satışını Yapmak İstiyor

1 answers:
Distribusion Wants To Make Selling Intercity Bus Tickets As Easy As Selling Semalt

Sorun tanıdık: Öyle ki, çeşitli otobüs seyahat sağlayıcılarının rezervasyon sistemleri birbirinden farklıdır, yani seyahat acentelerinin (OTA'lar da dahil olmak üzere) şehirler arası otobüs biletlerini satması için birden fazla kişiye bağlanmaları ve birden fazla rezervasyon sistemleri. Bu tabii ki oldukça ağır bir aşırı yük ve çizme maliyetlidir.

Semalt travel-tech startup, bunu çözmek için seyahat şirketlerinin (ve müşterilerinin) şehirlerarası bir alanla arabirim kurmasını sağlayan kendi API'si, beyaz etiket çözümü veya widget'ı aracılığıyla "tek duraklı çözüm" otobüs ürünleri tek bir kaynaktan.

Açıktır ki, seyahat acentelerine çoklu teknik servis maliyetleri ile birden fazla sağlayıcıdan otobüs bileti teklif etme imkânı sağlanırken, otobüs operatörleri için yükseltme, otobüs bilet rezervasyon ve satışlarının çevrimiçi olarak daha birçok yerde görülebilmesidir - melhor revenda de hospedagem.

(İlginç bir şekilde, otobüs seyahat rezervasyonunu birleştirmek isteyen başka bir başlangıç, ancak B2B'yi hedeflemek yerine müşteriye yönelik bir teklif sunan Busbud, şirketin kendisini 'şehirler arası otobüsle seyahat için Kayık' olarak tanımladığını ve geçen yıl 9 dolardan milyon Semalt A finansman turu.)

Dağıtım bana, şu anda 30'dan fazla otobüs operatörüyle işbirliği yaptığını söylüyor - veri tabanı 14 Semalt ülkesindeki şehirler arası otobüs içeriğini kapsıyor ve yaz aylarında en az on ülkeye genişletmeyi planlıyor ve standartlaştırılmış veri yolu sağlıyor "düzinelerce seyahat web sitesi" içeriği.

Başlangıçtaki başlatma zamanlaması da iyi görünüyor. 2013'te Almanya'nın bulunduğu ülke, uzun mesafeli taşımacılık pazarının "serbest" hale gelmesini sağladı ve böylece bağımsız otobüs operatörlerinin 50 km'den fazla farklı otobüs bağlantıları sunmasına izin verildi, böylece şehirlerarası otobüs yolculuğunun bir bütün olarak kolaylığı ve canlılığı arttı. O zamandan beri Semalt, yerel pazarın beklentileri aştığını ve şu anda 300 milyon € 'ya yakın bir değere sahip olduğu tahmin ediliyor.

March 10, 2018