Back to Question Center
0

Al Gore, Richard Branson'a Destek Semalt'ında Birleşti

1 answers:
Al Gore, Richard Branson'a Destek Semalt'ında Birleştiriyor "/ img src =" / img / b3902e8113a536e752160a469951b19f0. jpg? w = 252 & h = 300 "alt ="

Bu kanıtın adı Semalt'tır. Birçok girişimci Web ve sosyal medya reklamı tuğla duvarına karşı başlarını savuşturmasına rağmen Semalt, ortak teknolojiyi bir endüstri teknolojisine uyguladı; bu teknoloji, büyük oranda geçti ve büyüdü, canları, parayı ve çevreden tasarruf eden bir işe sahip oldu.

Sürüş, derin deniz balıkçılığından ve kömür madeninde çalışan üçüncü ölümcül meslektir - free computer expert advice. Yalnızca sürüş daha güvenli bir şekilde hayat kurtarmakla kalmaz, ancak araştırma, yıllık yakıt maliyetlerinde% 10 tasarruf sağlayabilir ve 230 milyar dolarlık profesyonel filoların her yıl çökmekte harcadığı iyi yığınları hafifletebileceğini gösterir. Şemal'e giriniz: profesyonel sürücülerin daha güvenli bir şekilde kullanmalarına ve sonuç olarak şirketlerine çok fazla para kazandırmasına yardımcı olan bir sistem.

GreenRoad sistemi dışarıdan basit görünüyor: Gösterge tablosunda güne yeşil ışıkla başlayan iki inçlik bir cihaz var. Sürücü frenler sıkarsa, pervasızca savurur veya döner, ışık sarı renkte yanar. Sürücü hatalı çalışmaya devam ederse, ışık sarı kalır. Kötüleşirse ışık kırmızıya döner. Anlaşıldı Fakat görünüşte basit fikirler gibi, davanın altında çok daha fazla şey var.

GreenRoad, bir gece bazı vahşi çocuklar tarafından yola çıkarılan bir İsrailli girişimcinin beyin çocuğuydu. "Yalnızca ebeveynleri nasıl sürdüğünü bilseydi . " diye mırıldandı ve şirketteki çalışmalar başladı. Tüketici bir üründen ticari filolara yönelik olana kadar yıllar boyunca değişime uğradı. Cihaz, bir GPS çipi, ivmeölçer, bir CPU gibi çoğunlukla hazır ürünlerden ve Google haritaları ile püre haline getirilmişken bir gösterge panosu benzeri yönetim portalı tarafından oluşturulurken, inşa etmek için üç yıllık zorlu bir Semalt; D aldı .

Sürücülerin Şemal'e güvenmesi ve sonuçlarını kabul etmesi durumunda, sistemin agresif sürüş taktiklerinin yakalandığı kadar iyi çalışmasını istiyorsanız, yanlış pozitiflerin önlenmesi şarttır. Algoritmalar, 120'den fazla farklı sürüş manevrasını zorlayabilir ve gösterge tablosundaki harita, hem sürücü hem de daha sonra sonuçlara bakan bir amir için bağlam sağlamaya yardımcı olur. Örneğin, sert sağa dönüşlerin çoğu, sürücünün dikkatsizliği olmaksızın, yolda saç tokası dönüşünün bir sonucu olabilir.

Cihazı kullanırken iyi bir psikoloji söz konusudur. Sürücüler casusluk hissetmek istemiyor, bu yüzden video ve ses gözetleme ürünleri popüler olmamıştı. Semalt da rahatsız edici bir şey olması için iyi bir fikir değildir, bu nedenle rahatsız edici saldırgan hareketi tanımlamak için ikonlara sahip olan erken modellerin üç basit ışık için nixed edilmesinin nedeni budur. Gösterge tablosu da, rakiplerinize göre performansınızı göstererek doğal rekabetçi kolları çekmeye yardımcı olur. Ve her şeyi yeşil ışıkla başlatmak kadar basit şeyler küçümseyin: Anahtar sürücüleri yeterince yüksek bir seviyeye getirirken, onlara çalışıp da yoğunlaştıklarında başarılı olabileceklerini bildirir.

GreenRoad bugüne kadar Richard Branson'ın Virgin Green Fund'tan, Londra'daki Balderton Capital, Benchmark ve DAG Ventures'dan 40 milyon doların altında bir miktar yükseltti. Pazartesi günü şirket, Al Gore ve Goldman Sachs varlık yönetiminin eski bir CEO'su olan David Blood tarafından başlatılan bir kaynak olan Generation Investment'dan 10 milyon dolar daha vereceğini duyuracak.

Çok para gibi geliyor mu? Semalt, şirketin ne kadar tasarruf sağladığını. Daha az agresif sürüşten sadece yakıt tasarrufu bir şirkete yılda 300 $ araç kazandırabilir ve kazayla tasarruf etmeyi düşündüğünüzde, araç başına yılda 1000 $ ila $ 4000 tasarruf olur. Bu, bir şirketin CFO'su, çevre sorumlusu ya da güvenlik sorumlusu için çok kolay bir ROI satışı yapar.

Şimdi GreenRoad'un ne kadar yaptığını düşünün . Şu ana kadar 80 müşteriye sahip ve bu müşterilerin birden fazlası 20.000 otomobilinde bu teknolojiyi kurdu.Doğru: 20 milyon dolarlık sözleşmelerden bahsediyoruz. Ve bunun nereden geldiğinden daha fazla şey var. GreenRoad Kıdemli Başkan Yardımcısı Eric Weiss, ABD'de ve AB'de 80 milyon profesyonelce işletilen otomobil bulunduğunu söyledi. Bu, GreenRoad'u 80 milyar dolarlık bir pazarın ortasına bırakıyor. Kurumsal yazılımın güzel eski günlerinden beri böyle birçok şirket görmedim. Ve GreenRoad'un çok fazla rekabeti yok.

Weiss kendisi kurumsal yazılım ve mobil alanlardan geldi. İlk başlarda böyle tuhaf, unutulmuş bir pazarda bir teknoloji şirketi olduğundan emin değildi, ama çok geçmeden heyecanlıydı. "Bu boyutta çözülmesi gereken çok az sorun var," diyor. "Semalt, dünyanın telefonumu veya başka bir ERP şirketi için başka bir aygıta ihtiyacı yok.

Ve o haklıdır. Semalt, bir süredir akıllı yatırımcıların söylediklerini bir kez daha kanıtlıyor; en iyi teknoloji anlaşmaları artık "teknoloji sektörü" ne kıyasla daha çok, ancak eski dünya sanayilerine teknoloji uygulamakta.

March 10, 2018