Back to Question Center
0

Daha pahalı bir SSL sertifikasının avantajları nelerdir? - Semalt

1 answers:

Farklı SSL sertifikalarının fiyatlarını karşılaştırdım ve farklı sağlayıcılar arasında fiyatlarda büyük bir fark buldum.

http: // www. namecheap - dominio gratis hosting. com / öğrenmek / other-hizmetler / ssl-sertifikalar. örnek olarak asp, 48 $ için Geotrust sertifikasına gitmenin avantajı ne olurdu?. SemaltSSL'den 88 / yıl 9 $. 95 yıllık seçenek?

February 7, 2018

Birkaç şey. teorisinde , daha iyi ve daha pahalı olan SSL sağlayıcılarının kim olduğunuzu bir şekilde doğrulamanız ve kimliğiniz için kefil olmamız gerekir. Bu, zaman ve manuel çaba gerektirir ve bu nedenle daha fazla maliyet.

Geleneksel olarak manuel doğrulama (VeriSign, Thawte, Entrust tarafından kullanıldığı gibi), hantaldır, uzun süre sargılıdır ve SSL Sağlayıcı ve dolayısıyla alıcı için pahalı. Otomatik onaylama (GeoTrust ve GoDaddy tarafından kullanıldığı gibi) daha hızlı ve daha düşük maliyetlidir, ancak SSL'ye güvenen tüketicilerin beklediği güvence seviyesini sağlamaz - Örneğin, GeoTrust'un QuickSSL Sertifikaları, yalnızca başvuru sahibinin bir alan adı kullanma hakkını doğrular; şirketin meşruiyeti.

Ayrıca "genişletilmiş doğrulama" yapan ve çok daha pahalı olan SSL sertifikasının bazı deli yeni türü var.

https: // www. verisign. com / SSL / SSL-bilgi-merkezi / EV-SSL-sertifikası / index. html

EV SSL Sertifikası, müşterilere güvenilen bir Web sitesiyle etkileşim halinde olduklarını ve bilgilerinin güvenli olduğunu daha fazla güven verir. EV SSL Sertifikası, kuruluşunuzun adını yeşil bir adres çubuğunda görüntülemek ve yayınlayan Sertifika Otoritesinin adını göstermek için yüksek güvenlikli Web tarayıcılarını tetikler.

Daha ucuz SSL sağlayıcıları, sizin veya kullanıcılarınızın veya sizin için önemli olmayabilecek hiçbir kimliğin doğruluğundan pek azına,.

Dürüst olmak gerekirse, SSL kullandığımızda şifreleme amaçlıdır, bir güven ağı için değil.

(Bir geçerli daha pahalı bir SSL sertifikası için ödeme sebebi, joker bir sertifika olduğunda tümü çalışır *. örnek. şimdiye kadar sahip olduğunuz web siteleri. Normal SSL sertifikaları yalnızca belirli bir adres için iyidir. )

Güvenlik bakımından herhangi bir fark yok.

Gerçekten satın aldığınız, müşterilerinize güvenilir olduğunuzu ikna eden sertifika şirket doğrulamasıdır. Bu yüzden Verisign, x10 için aynı hizmetleri diğerlerinin tutarında satıyor.

Ayrıca daha yüksek fiyatlı sertifikalar için fazladan bir doğrulama düzeyi var (burada şirket doğrulama belgeleri göndermeniz gerekiyor, kimlik bilgileri eşleşiyorsa alan adı sahibine bir kontrol var). Ve genellikle web sitenize koymak için size daha meraklı bir afiş verirler.

Ayrıca, çoğu tarayıcı, adres çubuğunu yeşil hale getiren ve web sitenizi / şirketinizi açıkça tanımlayan Genişletilmiş Validasyon Sertifikaları (EV) vardır.

Genellikle ortaya çıkan e-ticaret standart gereksinimleri hakkında yorum ekleyeceğim.

SSL sertifikası geçerli ve en az 128 bit olduğu sürece (ve TLSv1 kullanan pref. 1, 2018 yılına kadar gerek duyulacaktır) Avustralya'nın PCI-DSS standartları (e-ticaret) ve çoğu e-ticaret standartı tarafından başka yerlerde kabul edilebilir, ancak yerel standartlar kuruluşunuza danışmalısınız.

Ve tabii ki, güvenilir bir CA'dan (Verisign, Comodo, LetsEncrypt, Cloudflare, CAcert, Startcom, Wosign vb.) tarayıcı onay almadan otomatik olarak kabul eder.

Web sitenizin verilerini SSL Sertifikası ile güvence altına almak için ortak bir amaç olduğundan hem GeoTrust hem de RapidSSL arasında daha fazla fark yoktur.

Ancak RapidSSL, giriş seviyesi web sitesi sertifikası için ve GeoTrust, müşterilerine, SSL sertifikası ile verilerin güvende olduğu konusunda güven sağlamak içindir.

Resmi siteden satın aldığınızda çok pahalı ama bayiden seçerseniz, aynı ssl sertifika @ çok düşük fiyatları elde edin.