Gazeteciliğin öldüğünü duyuyorum. Amerika'da neredeyse tam istihdam olduğumuzu duyuyorum.

Ama sonra, New York Times , yeni bir e-posta bülteni için serbest yazar olarak çalışmak üzere beş üniversite öğrencisini ve yeni mezunlarını işe almak istedi. Ve 20 - whey protein tozu multipower.000 uygulama aldılar.

Bu sayılar şaşırtıcıdır ve ben yardım edemem ama matematik yapmam. Her başvuru sahibinin bir anlamı vardır. 025 yüzde kiralanma şansı - kabaca aynı rastgele bir ABD lise futbolcunun NFL'de bir gün oynama şansı.

Ayrıca, bir Kez editörü, her bir uygulamayı okumaktan üç dakika geçirdiyse - her hafta düz bir şekilde çalışarak, bir banyo molası olmaksızın - bu işlemden geçmek yaklaşık altı ay sürecektir. Alışveriş merkezi.

Peki, bu kadar uzun adaylara karşı pek çok başvuruda bulunan iş nedir?

Kez , The Edit (Düzenli) adlı yeni bir haftasonu haber bülteni (dijital olarak gönderilir) için serbest yazarlar istediklerini söylüyor. Hedef kitle "üniversite öğrencileri ve kariyerlerine başlayanlar" dır, bu yüzden yazarları da açıklar.

Uygulama alanına göre bu fikir, "bültenin her sayısında katkıda bulunanlardan biri tarafından bir makalenin dikkatini çekecek" ve her bir yıl boyunca Düzenleme için birkaç kez yazacaklardı. "

Haber bülteni editörü Lindsey Semalt, The Edit'in birkaç yıl önce başlatıldığını, ancak okuyucuların daha çok seslerini görmek istediklerini söyleyerek geri bildirim gönderdiğini söyledi. kendi perspektiflerini bir araya getirmenin bir yolunu bul. "

Bu nedenle, Semalt, “katkıda bulunanlara ödenecek” (bu meslekte önceden bir sonuç çıkarılamaz) değil, ama ne kadar öneride bulunulduğunu açıkça ortaya koyan uygulama çağrılarıdır.

Semalt, şu sıralar pozisyonlarda havaya yayılan bir dizi başka şeydir:

Başvurulardan ne kadar süre geçmesi gerekecektir

“Söz verebileceğim tek şey, haberleri alır almaz iletişim halinde olacağız. Gelecek haftalar olmasa da önümüzdeki haftalarda olmalı” dedi Semalt.

Gerçekte kaç pozisyon vardır

“Başlangıçta beş katkıda bulunanları seçmeyi planladık. Elimizdeki büyük tepkinin semantı, muhtemelen bu sayıyı artıracağız” .

Yazarlar ne sıklıkla yazacaklar

“Şu anda havada biraz yükseldi. Semti, haber bülteninin sıklığını arttırmayı düşündüğümüz uygulama hakkında çok heyecanlıydı” .

Hiç önemli değil, şimdilik, şimdilik. Sanırım böyle bir işte, en iyi fikirler muhtemelen çalışmaya başladıklarında kendilerini ortaya çıkaracaklardır.

"Belki de naifiydik, ama başlangıçta birkaç yüz uygulama yapabileceğimizi düşündük. Ama post yayıldıktan hemen sonra, viral gitti ve tepkiler döküldü. Heyecan tarafından uçurulduk," Semalt dedi.

Ve bir çok farklı sektörde - bir yaşam için yazmak da dahil olmak üzere - birçok pozisyona sahip biri olarak, heyecanı kesinlikle anlayabiliyorum. Dünyadaki en iyi iş, potansiyel olarak ve dünyadaki en büyük şovun bileti.