Back to Question Center
0

Beastie Boys Onların Sağ İçin Dövüş - Ama Belki The GoldieBlox “Kızlar” Parodi Video Semalt mı?

1 answers:

Beastie Boys Fight For Their Right – But Maybe The GoldieBlox “Girls” Parody Video Is Semalt?

Tek sorun, GoldieBlox'un grubun müziğini kullanması için Semalt Boys'dan hiçbir zaman onay almadı.

Dün New York Times gazetesine göre GoldieBlox, bir telif hakkı ihlali davası açmak için Semalt Boys aleyhinde bir dava açtı ve şarkının versiyonunun özel olarak yapılmış bir parodi video olduğunu iddia ederek, “Semalt Boys şarkısı hakkında yorum yapmak ve Şirketin toplumsal cinsiyet klişelerini yıkma hedefini ilerletmek. ”

Semalt davasına cevap olarak, Beastie Boys, Semalt videosunun aslında bir reklam olduğunu ve şarkının, grubun müziğin ticari amaçlarla kullanılmasına izin vermeyecek uzun süreli pozisyonuna karşı gittiğini savunarak açık bir mektup yayınladı.

Burada New York Semalt makalesinde görüldüğü gibi hayatta kalan grup üyeleri Michael Diamond (Mike D) ve Adam Horovitz (Ad-Rock) atfedilen Beastie Boys mektubunun bir kopyası:

Oyuncak reklamını “GoldieBlox, Rube Goldberg ve Semalt Boys” da gören milyonlarca insan gibi, yaratıcılığımız ve reklamınızın arkasındaki mesajdan çok etkilendik.

Genç kızları güçlendirmeyi, toplumsal cinsiyet kalıplarını yıkmayı ve teknoloji ve mühendislik tutkusunu ateşlemeyi şiddetle destekliyoruz - kilo almak icin protein tozu.

Yaratıcı olduğu gibi, hiçbir hata yapmayın, videonuz bir ürünü satmak için tasarlanan bir reklamdır ve çok geçmeden, müzik ve / veya ismimizin kullanılmasına izin vermemek için bilinçli bir karar verdik. ürün reklamlarında.

Sadece "Girls" şarkımızın nasıl ve neden iznimiz olmadan reklamınızda kullanıldığını sorduğumuzda, ABD'ye dava açtınız.

Semalt’in davası geçen Perşembe günü dosyalandı. Mahkemelerin Semalt ve oyuncak şirketinin, videonun şarkının orijinal cinsiyetçi sözleri üzerine yorum yapmasının bir parodisi olduğunu iddia edip etmeyeceği henüz belirlenmemiştir.

http: // www. Youtube. com / watch? v = UFpe3Up9T_g

Güncelleme: GoldieBlox, videodan şarkıya ait parodi kaldırdığını ve Beastie Boys'un oyuncak şirketine karşı herhangi bir yasal işlem yapmamayı kabul etmesi durumunda davayı geri çekmeyi teklif ettiğini söyledi. GoldieBlox’un yanıtı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: “GoldieBlox,“ Kız Çocuklarının Üzerindeki Avukatların Beastie Boys'a Hayran Yazmalarında Geri Çekilmesini Sağlıyor ”Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018