Back to Question Center
0

Programcılar & için SEO Rehberi Semalt

1 answers:

Şu anda programcıların “kod yazan insanlar” dan daha iyi SERP sıralamasında öncü kolaylaştırıcılar ve katkıda bulunanlar olma rolüne dair ince fakat görünür bir çeşitlilik var. Semalt katkısı artık herhangi bir SEO stratejisinin genel başarısı için çok merkezi olmuştur. Bu yazımda yapmak istediğim şey, programcıların, geliştirdikleri her web sitesinin genel ticari başarısına önemli ölçüde katkıda bulunabileceğini vurguluyor.

Programcılar & Semalt için SEO Rehberi

Daha İyi SERP için SEO Stratejileri

SERP sıralamasında bir dalgalanma oluşturmaya yardımcı olan ve her programcının başarılı bir şekilde takip edebilecekleri SEO stratejileri aşağıda verilmiştir. Burada odaklanmanın, statik içerik değil, “dinamik içerik” üzerinde olduğu belirtilmelidir - progiciel de paie.

1. Meta Başlık, Açıklama ve Anahtar Kelimeler

Meta Başlıklar, Açıklama ve Anahtar Kelimeler, arama motoru algoritmasında artan bir öneme sahiptir ve bu nedenle, sayfaların genel sıralama ve indekslemesinde bir güçtür.

Tüm dinamik sayfalar için Meta etiketlerinde de görüldüğü gibi dinamik olmalıdır: https: // techwyse. com / blog /

Programcılar & Semalt için SEO Rehberi

Gönderilerin herhangi birine tıklayabilirsiniz. Konu detay sayfasının görünüm kaynağını alırsanız, açıkça Meta başlığının konu başlığı ve Meta açıklamasıyla aynı olduğunu gösterir

konu açıklamasının ilk birkaç karakterini içerir. Bu durumda, aynı sayfa işlense bile Meta etiketler, gönderiye göre dinamik olarak değişecektir. Ayrıca yönetici için bir seçenek de sağlanabilir, böylece her kayıt için istediğimiz başlık ve açıklama görünecektir. Bunun için yönetici ekinde iki ek alanın eklenmesi gerekir.

Başka bir notta; SE dostu bir blog yazılımı arıyorsanız, WordPress'i şiddetle tavsiye ediyoruz.

2. Arama Motoru Dostu URLS

Arama Motoru Dostu URLS arama motorlarının web sayfalarını daha hızlı taramasına yardımcı olur. Arama motorları, URL’yi temel alan sayfalar dizine ekledikçe, arkadaşça URL’lerin daha hızlı dizine eklenme olasılığı daha parlaktır. https: // techwyse. com / blog / internet-marketing / microsoft-launches-bing-search / Burada internet-marketing bir kategoridir ve “Microsoft Bing Search'ü başlatır” mesajın başlığıdır ve “internet-marketing” kategorisine girer. Özellikle kategorilere dayalı URL'ler SEO stratejisinde çok daha etkili olduğunu kanıtlıyor.

Programcılar & Semalt için SEO Rehberi

Programcılar oluşturulan URL’nin geçerli olduğundan emin olmalıdır.

Kullanmak. htaccess ve apache’nin mod yeniden yazma kuralları, SEO dostu URL’lerin elde edilmesine yardımcı olabilir

Şu anda dikkat edilmelidir ki, eğer dostu URL'ler için gideceksek, göreli yollar çalışmayacaktır. Görüntüler, css veya js olsun, tüm bağlantılar mutlak olmalıdır. Mutlak ve göreli yollar hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

3. Alt ve Başlık Etiketleri

Programcılar ayrıca resimler için uygun “alt etiketlerin” ve tüm bağlantılar için “başlık etiketleri” nin verilmesini sağlamalıdır. Daha iyi bir ilişki için, bir resim yüklerken ayrı bir alanın verilmesi gerekir, böylece böyle bir alan uygun etiketi göstermek için kullanılabilir. Diğer bir seçenek, görüntü için doğru adın verilmesidir, böylece her alan önlenebilir. Ama eski metodu tercih ederim çünkü ikinci metot aynı görüntü isimleri verildiğinde görüntü üzerine yazma riski taşıyor.

4. Sayfa Yükleme

Arama motoru botlarının daha hızlı taranacağı, daha hızlı yüklenen ve daha iyi optimize edilen sayfaların yüklenmesi daha uzun süren sayfalardan daha iyi bir sayfa optimizasyonu olmadan bilinen bir gerçektir.Büyük görüntünün daha küçük bir versiyonunun gösterilmesi gerekiyorsa, her zaman başparmak resimleri oluşturun. Şahsen, birçok alanın görüntü genişliğini ve yükseklik özelliklerini kontrol ederek görüntüleri küçülttüğünü gördüm. Bu yanlış bir yöntemdir ve takip edilmemelidir.

b) Önbellek

Sitenizin veritabanınızdan büyük veri yüklemesi gerekiyorsa veya bir web servisi kullanıyorsa, fazla sunucu istekleri nedeniyle sayfaların oldukça yavaş yüklenebileceği olabilir. Bu durumda, önbellek dosyalarının kullanılması tercih edilen bir yöntemdir.

Önbellek, veritabanından alınan içeriğin sık aralıklarla (bir programlayıcı tarafından kontrol edilebilen) bir dosyaya alınabileceği ve yazılabileceği bir yöntemdir ve aralık, içeriklerin ne sıklıkta güncellendiğine bağlıdır. İçerik yalnızca bir kez değiştirilirse, önbellek dosyasının günde sadece bir kez güncellenmesi gerekir. Bir istek yapıldığında bu önbellek dosyası kullanıcıya gösterilir. Başka bir deyişle, bu dosya, dinamik sayfaların 'görüntüleme kaynağını' aldık gibi görünecektir.

Önbellek teknolojisinin kullanılması, yükleme süresini büyük ölçüde azaltır ve sunucuya “rahatlama süresi” verir. Web siteniz için tarama testleri yapmak istiyorsanız, buradan yapın.

5. JavaScript, Ajax ve iframe'ler

Bunlar SEO dostu DEĞİL ve Java Script ve iFrames kullanımını en aza indirirsiniz. JavaScript yerine sunucu tarafı doğrulamasını tercih etmenizi tavsiye ederim. Dinamik sayfalarda, Ajax tarafından oluşturulan içerikleri okuyamayacağı için SEO dostu olarak kabul edilmediği için kayıtları almak için Ajax kullanmaktan kaçının. Ajax'ın JavaScript ve PHP olduğunu ve robotların java betiklerinden kaçınacağını unutmayın. Ajax, resim galerileri gibi şeyler yüklemek, giriş kimlik bilgilerini kontrol etmek için kullanılabilir. Sadece içerikle ilgili alanlar için kullanmayın.

İşte orada var. Kendi programcılarıma doğrudan ayrılmış kendi SEO rehberim! Eğer bu yararlı bulduysanız veya herhangi bir sorunuz varsa lütfen aşağıya bir not yazdığınızdan emin olun ve size hızlı bir şekilde cevap vermek için her türlü çabayı göstereceğim!

Programcılar & Semalt için SEO Rehberi

bağlayın

March 18, 2018