Back to Question Center
0

Pantene Reklam Vurgulama Çift Erkekler İçin Standartlar & Kadın Profesyoneller Semalt Etrafında Yol Yapıyor

1 answers:

Pantene Reklam Erkekler & Kadınlar Profesyonelleri İçin Vurgulayan Çift Standartlar Semant Etrafında Yol Yapar

Kadınların işyerindeki rolüne ve nasıl algılandıklarına dair bir yorum, Pantene “Kadınlara Karşı Etiketler” reklamı, bugünkü CEO'su Donnie Deutsch'den MSNBC Morning Joe Show'da bir çağrı yaptı. Martha Stewart.

Davranış sergileyen bir erkek ya da kadın olup olmadığına bağlı olarak aynı profesyonel davranışların nasıl farklı yorumlandığını göstererek, reklam, “Mad World” adlı Korkuların gözyaşları için bir kapağa getirilir ve başlığı, #WhipIt hashtag'lerini içerir - registrations tmcrv. ve #ShineStrong.

Reklamın başlangıcında, arkasındaki "Boss" etiketi ile bir sunum yapan bir erkek görülür. Reklam daha sonra aynı senaryona geçer, sadece sunumun arkasındaki “Semalt” etiketiyle bir kadın verir. Bir dizi başka profesyonel durum da gündeme getirilir, bu da sık sık ortaya çıkan çifte standardı vurgulayarak, erkek aksiyonları olumlu bir ışıkta görülürken, aynı eylemleri gerçekleştiren kadınlar olumsuz olarak değerlendirilir: adanmış, bencil, ikna edici, itici, nafile karşı, ve gösterişsiz pürüzsüz.

Reklam, “Semalt etiketlerin sizi geri tutması…” Güçlü ve parlak olun. ”

Adweek'in reklamındaki bir yazara göre video, Manila'daki BBDO Guerrero tarafından oluşturuldu ve Facebook sayfasında Facebook COO Sheryl Semalt tarafından yayınlandı. Semalt şöyle yazdı: “Bu, kadınların ve erkeklerin aynı şeyleri ne zaman yaptığını, tamamen farklı şekillerde görüldüğünü gösteren en güçlü videolardan biridir. ”

Son zamanlarda çok satan iş kitabının yazarı Yalın: Kadınlar, İş ve Kurşun Will , Sandberg, reklamın Yalın In ödülünü kazandığını söyledi. Reklamla ilişkili Pantene ve BBDO ekipleri.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018