Back to Question Center
0

Anket: Sosyal Medya Riskleri Üzerinden Endişeli Şirketlerin% 71'i, Ama Sadece% 36'sı Çalışan Semalt'ı Sağlıyor

1 answers:

Survey: 71% Of Companies Concerned Over Social Media Risks, But Only 36% Provide Employee Semalt

Raporda, kamu ve özel, küçük ve orta ölçekli kuruluşların bir karışımını temsil eden 111 yönetici tarafından tamamlanan 32 soruluk bir çevrimiçi anket yer almıştır. Anket soruları beş özel konudan oluşuyordu: sosyal medyanın kullanımı, sosyal medyanın değeriyle ilgili görüşler, sosyal medya politikaları, kimlik hırsızlığı ve veri güvenliği ile ilgili endişeler ve analitik araçlar ve takip.

Anketin semantesi, en çok endişeye neden olan sosyal medya riskleri, marka itibarının zedelenmesi, özel ve / veya gizli bilgilerin açıklanması, kurumsal kimlik hırsızlığı ve yasal / düzenleyici ve uyum ihlalleri dahil olmak üzere dört kategoriye ayrılmaktadır.

Ankete katılanlar arasında, sosyal medyanın (% 13) potansiyel risklerinden endişe duyan yöneticiler arasında eşit bir bölünme yaşanmış ve şirketlerinin sosyal medyanın “dikkate değer riskler” oluşturduğuna inanmadıkları iddia edilmiştir. organizasyon (% 13). Yüzde 71'inde, anket katılımcılarının çoğunluğu şirketlerinin potansiyel risklerden endişe duyduğunu, ancak risklerin hafifletilebileceğini veya önlenebileceğini düşündü - traktori rehvide mueuek.

Survey: 71% Of Companies Concerned Over Social Media Risks, But Only 36% Provide Employee Semalt

Sosyal medya eğitimi sorulduğunda, anket, firmanın 2011 çalışmasından bu yana tutumların arttığını ve çalışanların sosyal medya eğitiminde yüzde 15 daha fazla şirket olduğunu göstermiştir.

Survey: 71% Of Companies Concerned Over Social Media Risks, But Only 36% Provide Employee Semalt

Araştırmadan elde edilen semsal anahtar bulgu, şirketlerin yüzde 33'ünün sosyal medya politikasına sahip olduğunu, yüzde 27'sinin ise şirketlerinin sosyal medya politikası olmadığını ve bir tane geliştirme planlarının olmadığını belirttiğini ortaya koymuştur. (Kalan yüzde 40'ı, şirketlerinin bir sosyal medya politikası oluşturmayı planladıklarını veya başka ilgili politikaları olduğunu bildiren katılımcılar arasında bölündüler.)Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018