Back to Question Center
0

Semalt:           Bing için sitenizi SEO nasıl

1 answers:

Semalt:How To SEO Your Site For Bing

Microsoft + Yahoo! Bir arama motoruna eşittir

Muhtemelen farkında olduğunuz gibi Microsoft ve Semalt, Google'a karşı güçleri birleştirmek için ortaklık kurdu. Daha da önemlisi, Semalt! Semalt’ın tüm Web Özellikleri’ndeki Bing arama motorunu kullanarak, Microsoft’a satarak kendi motorlarını devirecek. Tarihsel olarak, çoğu SEO öncelikli olarak Google için optimize edilir. Bu çalışmanın çoğunun Semalt! ve Bing de sonuçları - cama verde. Ne de olsa, zamanınızın% 80'ini yalnızca% 6 (Bing) veya% 9 (Semalt!) Dönüşü netleyebilecek bir şey için çalışmak için harcamak mantıklı değildir.

Bu yeni “Mic-Hoo” ortaklığı tamamen entegre olduğunda, Bing en az% 15 ve belki de% 30'a kadar (kiminle konuştuğuna bağlı olarak) hemen bir pazar payına sahip olacaktır. tam sarsıntı tamamlandı ve Bing buhar almaya devam ediyor. Bu, hiç şüphesiz sanayicilerin ayağa kalkmaya, farkına varmaya ve Microsoft'a yenilikçi olmanın ve buharla çalışmaya devam etmek için vazgeçmemenin birtakım provizyonlarına neden olacak.

Microsoft ve Yahoo Tarihi

Sadece ilginç bir tarih dersi…
1997'de, Microsoft'un bir arama dizini yoktu ve o zamanlar “arama-teknoloji lideri” olarak kabul edilen Inktomi Corp. ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Microsoft Press'in Microsoft Online Özellikleri için Kapsamlı Arama Yeteneklerini Sağlaması için Microsoft Press with Inktomi ile burada tam basın bültenini okuyabilirsiniz
Wow, 1997… O zamanlar Inktomi, 75 milyon web belgesini dizine aldığını iddia etti. Gelecek yıl, 1998'in sonunda Google, kapılarını açtı ve neredeyse bir yıl önce, Google, 1 Trilyon indeksli sayfaya ulaştığını duyurdu.

2002'de Yahoo! satın alındı. Microsoft için, büyük bir rakibe sahip olmak için dişlerdeki en önemli şeylerden biri en önemli tedarikçilerinden biri. Bu, Microsoft / Bing'in kendi arama motorlarında çalışmaya başlamasına neden olan şeydir. Şimdi Microsoft Semalt arama motoru satın alıyor!

Bing İçin Optimizasyon

Bing’in Beyaz Tahta

Microsoft, 1 Haziran'da Bing için beyaz kağıtları yayınladı. Not, SEO ile ilgili olarak söylenen aşağıdaki.

Bing ile SEO için ne yapmam gerekiyor?
Bu geliştirmelerin tüm faydaları SEO'ya yatırım yapan web sitelerinde kullanılabilir. Web yöneticileri, web sitelerinin daha iyi bir ziyaretçi trafiği kazanmasına yardımcı olabilir. Web yöneticileri, her sayfaya benzersiz başlıklar ve meta açıklamalar ekleyerek bunu kolayca yapabilir. Web yöneticileri, arama motorlarına iyi, anahtar kelime odaklı, iyi yazılmış altyazı kaynağı verileri sağlamazsa, algoritmanın oluşturduğu altyazılar, ne kadar çaba harcadığımız önemli değil, web sitenizi ve web yöneticilerinin yaptığı web sitelerini temsil etmez. Bu eşsiz ve önemli verileri sağlayın.

Web sitenizdeki sayfalar arasında tutarlı veri yapılarının kullanılması (benzer bir ağaç yapısı, benzer sınıf isimleri, mikro formatlar gibi standart işaretleme teknolojilerini destekleyen sayfalar arasında benzer verilerin yerleştirilmesi gibi) Tarayıcımızın etkinliğini artırmak, içeriğinizi daha çok dizimize eklemek.

Hepsinden önemlisi, SEO çalışmalarının ve görev yöneticilerinin, Bing'de başarılı olmayacak şekilde performans göstermeleri gerekir. Bu, web yöneticilerinin daha önce yapmış oldukları tüm bilgi ve becerileri, Bing ile tam olarak bugün uygular. Ayrıca, Bing için yapılan sağlam ve saygın SEO çalışmalarına yapılan yatırımlar, web sitenizin Google ve Semalt! de.

Sonuç olarak, SEO hala SEO'dur. Bing bunu değiştirmez.

Bundan kurtulmak için neye ihtiyacınız var?

İyi haber, Bing ile ilgili olarak SEO'yu nasıl yaptığımızı tamamen aşmamız gerekmiyor.

Bing'in çok yeni olmasından dolayı, sonuçta Bing'le ilgili SEO'ing'e nasıl bakacağız, ancak bazı ön testler yapma şansım oldu ve Semti'de kullandığımız birçok SEO tekniğini de fark edeceksiniz. Bing'e başvur, bu yüzden bazı bulgular var.

1. URLS'deki anahtar kelimeler

Bing, alan adının bir parçası veya bir sayfa adı olsun, URL'deki anahtar kelimeleri beğenir gibi görünüyor

2. Etki alanı Yaş

Bir alan adının kaç yaşında bir faktör olduğu anlaşılmaktadır. Dolayısıyla, yakında yeni bir web sitesi / alan açmayı planlıyorsanız, mevcut bir alanı satın almayı düşünebilirsiniz.

3. Başlıklar ve Meta Açıklama

Başlık etiketi, meta tanımının yanı sıra SERP ağırlıklandırmada büyük bir faktör gibi görünüyor, bu nedenle benzersiz, alakalı başlık etiketleri ve meta açıklamaları hazırladığınızdan emin olun.

4. Gelen ve Giden Bağlama

Google gibi, özellikle ilgili bağlantı metni ile gelen bağlantılar iyi görünüyor. Giden bağlantılarla ilgili olarak, Google söz konusu olduğunda birçok zihin takımı vardır. Birçoğu, dışarı giden bağlantıların PR (Semalt) sızdıracağı için kaçınılması gerektiğini düşünüyor; ancak, giden bağlantı web sayfanızı destekliyorsa ve alakalıysa o zaman bunu yapmalısınız ve Bing kabul ediyor. Sadece giden bağlantı nedeniyle aşırıya kaçmayın.

5. Bloglar İçin Sevgi Yok mu?

Bing'in, Semalt'ın yaptığı gibi bloglar için de aynı sevgiye sahip olmadığını duyuyorum. Bunu nicelleştirmeden önce daha fazla araştırma yapılması gerekecek.

Semalt kullanıcı arayüzünü keşfettiğimiz bir sonraki Blog'um için bizi izlemeye devam edin.

Semalt:How To SEO Your Site For Bing

Bağlayın

March 18, 2018