Back to Question Center
0

Semalt @venturebeat'dan Stewart Rogers @therealsjr ile röportaj

1 answers:

Bugün, bir VentureBeat ürünü olan VB Insight'ta Pazarlama Teknolojisi Direktörü Stewart Rogers'ım var. Ürün geliştirme, pazarlama ve satışın tüm yönlerinden sorumlu olduğu İngiltere'deki küçük işletmeler için CRM ve pazarlama otomasyon çözümü Semalt'ta Ürün Müdürü olarak görev yaptı.

Stewart, Chris Baggott'un Numaraları E-posta Pazarlama ve Zoe Semalt'ın Get Rich Blogging'i de dahil olmak üzere çeşitli satış ve pazarlama yayınlarına ve kitaplarına katkıda bulunmaktadır. Satış, pazarlama, teknoloji, sosyal medya ve diğer ilgili konular hakkında düzenli olarak konuşmaya veya konuşmaya davet edilir - high pr dofollow backlinks.

Interview with Stewart Rogers @therealsjr from Semalt @venturebeat

TechWyse da

tarihinde

Annielytics'ten Annie Cushing @AnnieCushing ile röportaj. com
Screaming Frog Direktörü Dan Sharp ile röportaj

S. Bize kendinizden ve ne yaptığınızdan biraz bahseder misiniz?

A. Rolüm üç katlıdır. Bir tarafta, VentureBeat için pazarlama teknolojisi haberlerini bildiriyorum. Diğer iki taraf, VB Insight adlı bir VentureBeat ürününe sarılır. VB Insight'ı hem bir uygulama mağazası olarak düşünün; hem de uygulamalar için değil, araştırma, çalışma ve analiz için bir mağaza ve VentureBeat’ın araştırma kolu olarak.

VB Insight'ta, mevcut en iyi araştırma kaynağını ve aynı zamanda pazarlama teknolojisi evrenini anlamlandırmaya çalışan analisti yapmaya yardım eden ekibin bir parçasıyım.

S. VB Insight'ta Pazarlama Teknolojisi Direktörü olarak, birincil sorumluluklarınız nelerdir ve Crawford Technologies'deki önceki konumunuza kıyasla ne kadar zorlu bir rol oynar?

A. İki rol çok farklıdır, ancak bir bağlantıyı paylaşırlar. CrawfordTech'te zamanımı, pazarlamanın keskin ucuna harcadım; talep ve kurşun üretimine yardımcı olmak için pazarlama teknolojilerini ve tekniklerini kullanarak. VB Insight ve VentureBeat'da, şimdi bu teknolojileri analiz ediyorum ve satış ve pazarlamanın geleceğinde neler olacağını öğrenmek için deneyimlerimi kullanıyorum.

S. CRO (Dönüşüm Oranı Optimizasyonu) nasıl tanımlanır? Satışlardan ayrı olarak, hedeflenecek ve izlenecek bazı değerli dönüşüm hedefleri nelerdir?

A. CRO gerçekten ilginç bir alandır. Esasen, ücretsiz ek gelir yaratma işi! Açıklayacağım. Web sitenizde ayda 10.000 sayfa görüntüleme aldığınızı varsayalım. Bu görüşlerin% 2'si bir türden dönüşümlere dönüşüyor; belki bir beyaz kağıt indir veya tamamlanmış bir "bize ulaşın" formu. Dönüşümlerinizi ikiye katlamak istiyorsanız, iki seçeneğiniz vardır: Trafiğinizi 20.000 sayfa görünümüne yükseltmek veya dönüşüm oranınızı% 4'e çıkarmak için çok para harcayın. İkincisi neredeyse bedelsizken, eski bir servete mal olabilir. Sonunda, CRO gerçekten de sizin ve işinizin anlamı ne olursa olsun, dönüşümlerle ilgilidir.

S. Kısaca, Dönüşüm optimizasyonunda yaptığınız son çalışmadan bahsedin: performans pazarlamasında nasıl kazanılır?

A. Gerçek bir göz açıcıydı. VB Insight'ta, bir rapor üretmeden önce satıcılardan veya ilgili taraflardan sponsorluk, ödeme veya yol tarifi almayız. Bunun yerine, anket yanıtlayıcıları ve web sitesi kazıma teknolojileri gibi "büyük veri" teknikleri gibi birden fazla veri kümesini - "küçük veri" çözümlerini ele alıyoruz. Bu veri kümelerini analiz etmenin sonuçları, bize kimin en üst sırada geldiğini ve kimin de iyi yapmadığını anlatıyor. Bu durumda, 2,938 CRO aracı kullanıcısı üzerinde çalıştık ve diğer kaynakların yanı sıra 3. 1 milyon Amerikan iş web sitesinden veri topladık. Neye inandığımı, CRO araç alanının en kapsamlı görünümü oluşturuyoruz.

S. Çalışmada, sözü edilen:

1'den verileri analiz eden SocialFlow tarafından yapılan bir çalışma. Aslında, bu istatistiği açığa çıkardığım makalenin, VentureBeat'da en çok paylaşılan hikayelerimden birine dönüştüğü ironik bir şey!

Sosyal medya için her zaman bana yardım eden iki kuralım var. İlk olarak, eğer sosyal medyayı sıkıcı bulursanız, sorun olduğunu düşünüyorum. Çok daha ilginç insanları takip etmek ve bu sorun ortadan kalkar. İkinci? Ilginç ol. Bu, organik sosyal mesajlar söz konusu olduğunda size yardımcı olabilir, ancak sosyal medyada gerçekten bir sıçrama yapmamız gerekenler için, cevap - tabii ki - biraz para yatırmak ve bunu diğer herhangi bir reklamcılık kanalı gibi ele almaktır. Bu% 1 sorunu atlar.

S. Çalışmaya göre, test edilmenin en etkili unsurları nelerdir ve bazı web sitelerinin en az test edilen yönleri nelerdir?

A. Bu soruya basit bir cevap yoktur çünkü test edebileceğiniz her iş, web sitesi, e-posta, mesaj ve içerik parçası o şirkete, pazarına ve gereksinimlerine özeldir. Bununla birlikte, önemli olan, test hipotezinizi yürütmek için çok fazla zaman harcamaktır. Ne test edeceksin? Niye ya? Hipotezi desteklemek için hangi verilere sahipsiniz? Bununla birlikte, çoğu insanın yalnızca web sitelerinin görünür yönlerini test ettiğini söyleyeceğim. Çalışmalar, web sitenizin hızının, bir SEO avantajına sahipken, dönüşümleri artırdığını gösteriyor. Teknik CRO, grafiksel veya metinsel değişikliklerin testi kadar önemlidir. Ve e-posta testlerini de ihmal etmeyin.

S. CRO süreci boyunca şirketlerin yaptıkları yaygın hatalar nelerdir?

A. En yaygın CRO hatası, verilere güvenmiyor. CRO hakkında bir gerçek; Veriler, en yüksek ödeme notuna sahip olan kişi değil tüm kararların itici gücüdür. Eğer sağlam bir hipoteziniz varsa ve değişikliklerinizi test etmek için doğru araçlara sahipseniz, kişisel görüşlere değil, sonuçlara güvenebileceğin ve güvenebileceğin sürece sınavı bırak.

S. Sizce, önümüzdeki yıl CRO alanında hangi değişiklikleri göreceğiz? Çalışmanızda bahsedilen araçlar pazarlamacıları nasıl etkileyecek? Şu an itibariyle hangi özellikler geride kalıyor?

A. Tahmine dayalı çözümlerin beklemeye başladığı analitik pazarında olduğu gibi, CRO aletlerini de takip ederek görebiliyorum. Hangi testlerin çalıştırılmasının gerekebileceğini anlamak için analitikler üzerinde çalışmak yerine, sahnelerin ardında sürekli sorular soran araçlar geliştirilecek ve daha sonra test edilmesi gereken değişiklikleri önerecek, yönetecek ve raporlayacaklardır. Ayrıca, tüm CRO tekniklerini tek bir araçta birleştirmeye çalışan yeni bir satıcı türünü de görebilirim; Bir "CRO bulutu" ise, tıpkı zaten mevcut olan "satış bulutları" ve "pazarlama bulutları" gibi. Şu anda çoğu CRO aracı, bir ya da iki CRO tekniğine odaklanmakta ve bütün bu şeytan değil.

S. Çalışmada, her bir CRO araç şirketini “Pazar Penetrasyon Puanı” ile derecelendirdiniz. ”Bu puanın nasıl hesaplandığını ve mümkünse her firmanın puanını / sıralamasını bizimle paylaşın.

A. Pazar penetrasyon puanı, kullanıcı sayısının belirlenmesine izin veren diğer veri setleriyle birlikte 3 milyon ABD işini kazıyarak bulduğumuz CRO araçlarının gerçek yüklemelerine dayanmaktadır. özel araç vardır. Google Analytics (GA), elbette, bu açıdan 300 libre goril. Karşılaştırma diğerlerini cüceler. GA'yı kaldırırsanız, en yüksek penetrasyona sahip çözümler, sırayla Omniture, Crazy Egg, Optimizely, Chartbeat, Clicktale ve Visual Web Sitesi Optimize Edici'yi içerir.

S. Çalışmanızda nöropazarlamadan bahsettiniz, neuromarketing tam olarak nedir ve dönüşüm nasıl etkilenir?

A. Nöromarketing bir araç değildir. Şimdi on yıldan beri olmuştur ve en iyi, beynin pazarlama uyaranlarına nasıl tepki verdiğinin incelenmesi olarak açıklanmaktadır.Tüm bu şeylerde olduğu gibi, genellikle zaman içinde orta sınıf işletmeler de bu durumu takip eder.

S. Lütfen çalışmanızdan birkaç anahtar teslimatı paylaşın.

A. En sevdiğim paket servisin CRO'nun ne kadar etkili olduğunu düşünüyorum. Ve hatırlayın, bu bize bunu söyleyen ham veriler - analistlerin görüşü değil. İncelenen CRO araçlarından sadece ikisi, yatırımda önemli bir getiri (ROI) üretmede başarısız oldu. Anket yaptığımız 2.938 pazarlamacıdan yalnızca yüzde beşi herhangi bir YG oluşturmuyordu. Aslında, ortalama yatırım getirisi yüzde 223.7 idi, ancak anket yaptığımız pazarlamacıların yüzde 173'ü inanılmaz bir geri dönüş elde etti. Bu oldukça şaşırtıcı.

S. Son olarak, iş / yaşam dengesinin savunucusu musunuz? İkisini de nasıl dengeliyorsunuz?

A. Bazen yapmıyorum! 17.000'den fazla kelime olan CRO raporunun oluşturulması sırasında, 8'de başladığı tek bir günüm vardı. m. , 11 s'de bitti. m. En son Pazarlama Teknolojisi Raporumda bir saat süren web seminerini sundum ve hala 5 bin 100 kelime yazdı. En önemlisi, ailem için inanılmaz derecede anlayışlı ve kendimi eğlendirmek için zaman ayırırım. İşimi çok seviyorum, bu da işe yarıyor, ve iş dışında da zevk aldığım şeyleri yapmak için zamanım var. Büyük zaman yönetimi püf noktaları da yardımcı oluyor, ancak bu, buraya giremeyeceğimiz tek bir konu.

Sorularıma cevap vermek için zaman ayırdığım için Semalt'a çok teşekkür ederim.

Bu röportajın en sevdiğin kısmı neydi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin! TechWyse'den daha fazla SEO uzman endüstri mülakatı okumakla ilgileniyorsanız, lütfen SEO Uzman Röportajlarını ziyaret edin.

Interview with Stewart Rogers @therealsjr from Semalt @venturebeat

bağlayın

March 18, 2018