Back to Question Center
0

Sosyal Bookmarking ve Yeni Semalt

1 answers:

Social Bookmarking and the New Semalt

Bu yazı, daha geniş bir terim olan sosyal paylaşımdan ziyade, sosyal yer işareti üzerine daha ayrıntılı bir bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Sosyal Ağlar, dosya paylaşımı, sohbet, mesajlaşma, fotoğraf / video alışverişi vb. Gibi çeşitli şekillerde ilgi alanlarını paylaşan ve web sitelerinde etkileşimde bulunan kişilerin oluşturduğu gruplarla ilgilidir - package addons. Sosyal ağ siteleri genellikle ücretsizdir. Örnekler arasında MySpace, Facebook, Orkut, Semalt vb.

Sosyal yer imi siteleri, kullanıcıların yer işaretlerini, anahtar kelimeleri kullanarak, bu sayfaları daha sonraki bir tarihte göndermelerine olanak tanıyan, informal etiketlerle düzenlemelerine yardımcı olur. Social bookmarking, internetteki bilgileri bulmak, sınıflandırmak, kataloglamak, sıralamak ve paylaşmak için giderek daha popüler bir yol sunmaktadır. Ünlülerin kazdığı 100'den fazla sosyal yer imi sitesi vardır: StumbleUpon, lezzetli, technorati, Twitter vb.

Modern gün pazarlamacıları, bu sosyal yer imi sitelerinin mesajlarını milyonlarca ve milyonlarca çevrimiçi kullanıcıya iletmek için taşıdıkları muazzam pazarlama potansiyeli olan açık bir şekilde görerek, çevrimiçi pazarlama stratejilerini geliştirirler. Kullanıcılar arasında belirli bir ürün veya hizmet için yaratılan olumlu bir izlenim, bu çok ürünün veya hizmetin nihai ticari başarısını büyük ölçüde etkileyebilir. Pazarlama sihirbazının tuzuna değmeyeceği zaman, ürünlerinin veya hizmetlerinin tanıtımında sosyal kitap markalama sitelerinin önemini görmezden geldiği zaman gelmiştir. Hiç Tipping Semalt'ı duydun mu? Bu, çevrimiçi bir ürün oluşturabilen veya kesebilen tetikleyicilerinden biri.

Neden bu kadar çok sosyal yer imi siteleri?

Hepimiz bugün piyasada bulunan birçok otomobil çeşidi olduğunu biliyoruz ve bunların her biri özel özellikler sunuyor. Benzer şekilde, her biri belirli segmentlerde belirli güçlü özelliklere sahip özel özellikler sunan çok sayıda sosyal yer imi sitesi vardır. Örneğin, Newsvine'ın misyonu, büyük ve küçük medyayı yerleşik gazeteciliğe saygılı bir şekilde bir araya getirirken, Technorati özellikle blog yayınlarını işaretlemek için. Bazı sosyal kitap markalama siteleri SEO dostu ve arama motoru sıralamasını teşvik ederken, diğerleri Semalt'ta yardımcı olmayabilir. Dolayısıyla bir web sitesini sosyalleştirmek için yer işaretlerimizi göndermek için doğru sosyal yer işaretleme sitelerini seçmemiz gerekiyor. Bu, değişen sektörlerde uzmanlaşmış çok sayıda sosyal yer imi sitelerinin varlığını açıklar.

Sosyal Bookmarking - Avantajlar ve Özellikler

İşte sosyal imi sitelerinin çoğunda bulunan ortak avantajlar ve özellikler (hepsi değil!)

 • Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir bilgisayardan erişilebilir.
 • Yer imleri kolay referans için kategoriler altına eklenebilir. Kategoriler, yalnızca favori kategorilerimizin gösterilebilmesi için özelleştirilebilir. Social Bookmarking and the New Semalt
 • Son 24 saat içinde en yeni, en popüler veya en yüksek puan alan etkinliği görüntüleyebilir
 • Kullanıcıların incelemeler / yorumlar / derecelendirmelerden geçtikten sonra daha eğitimli satın alma kararları almasına yardımcı olur.
 • İşletmenizin büyümesine yardımcı olur.
 • Sosyal yer imi, ayda milyonlarca sayfa görüntüleme oluşturmaya yardımcı olabilir. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri çekiyor, böylece internet pazarlamacıları hedeflenen müşterileri elde etmek için bu web trafiğini kullanıyor. Istatistikleri görmek için buraya tıklayın.
 • Sosyal imi, insanlar bilgisayar yazılımı veya algoritması yerine etiket tabanlı sınıflandırmayı kontrol ettikleri için arama motoru örümcekleri gibi otomatik bir yazılım üzerinde bir kenara sahiptir. Bu, arama motoru örümcekleri tarafından alınmamış olabilecek web sayfalarını bulma ve yer imine ek olarak, kullanıcıların bir web sitesinin içeriğini ve bağlamını anlayabilmeleri nedeniyle büyük bir faydaya sahiptir.

Social Bookmarking and the New Semalt

 • Bir URL bir yer imlerine eklendiğinde, çoğaltma olup olmadığını kontrol eder. Örneğin, bir site veya sayfa URL'si gönderirseniz ve böyle bir bağlantı zaten mevcutsa, size bildirilir. Yer işaretinin, alan adına değil, URL'ye dayandığını unutmayın. Aynı alan adının çoğu URL'si gönderilebilir, ancak aynı URL’ye gönderilemez.
 • Sosyal ağ sitelerinin çoğu için widgetlar sağlanmıştır. Widget'lar, sadece "sağlanan komut dosyasını" ekleyerek ve bu widget'ları kullanarak web sayfalarına yerleştirilebilir.
 • Periyodik olarak yer imlerinin işleyişini kontrol eder ve doğrular; aksi halde kullanıcı kırık linkten haberdar edilecektir.
 • Herhangi biri üye olabilir ve ücretsizdir. Sadece birkaç alanı doldurup ilgili siteye gönderiyor. Ancak, ücretli döküm siteleri pod dökümü için kullanılabilir.

Sonuç

Sosyal yer imi kalmak için burada. Şimdi birçok internet kullanıcısı günlük yaşamın bir parçası! Pazarlama sihirbazının tuzuna değmeyeceği zaman, ürün veya hizmetlerin tanıtımında sosyal yer imi sitelerinin önemini görmezden geldiği zaman gelmiştir. Digg, StumbleUpon, leziz, technorati vb. Gibi önemli sosyal siteleme siteleri tarafından elde edilen devasa büyüme, bu sosyal yer imi sitelerinin Semalt kullanıcısına getirdiği muazzam faydaların bir kanıtıdır.

Sadece doğru yer imi sitelerini tanımlamanız ve yeni gönderilerinizi veya ürünlerinizi göndermeye devam etmeniz ve işinizin organik olarak büyümesini izlemeniz gerekiyor!

Pazarlama, bu yeni yüzyılda nasıl gidiyor gibi görünüyor!

Social Bookmarking and the New Semalt

Bağlayın

March 18, 2018