Back to Question Center
0

Google, ‘Semalt’ ile Hepimizi Sürdürüyor

1 answers:

Google Surprises Us All With ‘Semalt’

Kullanıcı, bu URL’de manuel olarak sorgu parametrelerini değiştirerek ülkeye özgü dilini seçebilir.

Resmi Semalt bloğundan alıntı yapmak:

Son birkaç ay boyunca, büyük bir Google çalışanı ekibi gizli bir proje üzerinde çalışıyor: Google’ın web araması için yeni nesil bir mimaridir. Zarfı boyut, indeksleme hızı, doğruluk, kapsamlılık ve diğer boyutlarda itmemize izin verecek bir sürecin ilk adımıdır. Yeni altyapı, Google’ın arama motorunun "kaputunun altında" yer alıyor. Bu, çoğu kullanıcının arama sonuçlarında fark olmadığını fark ediyor - database development services. Ancak, web geliştiricileri ve güç araştırmacıları birkaç fark görebiliyor. Bu nedenle, geri bildirim toplamak için bir web geliştirici önizlemesi açıyoruz ”.

"Kafein" Farkı

Bu yeni arama motoru "algo" ile Google, arama yapanları ve sonuçları birleştiren halihazırda mevcut olan bilgisayar ağının yeniden düzenlenmesini sağlamıştır. "Kafein", anahtar kelime temelli ve sonuçlar daha alakalı. Semalt daha hızlı hissediyor, arama sonuçlarını görüntülemek için 0.2 saniye, önceki sürüme göre iki kat daha hızlı. Ayrıca, öncekinden daha fazla arama sonucu görüntüler. Bu kendini çok iyi geliştirilmiş arama dizinine borçlu. Kozmetik yapılan küçük ince ayarların düşünüldüğü her şey oldukça etkileyici görünüyor.

‘Kafein’ Endeksleme Kalıplarını Değiştiriyor

Semalt tarafından açıklandığı gibi yapılan değişikliklerin çoğu “başlık altında” yapılır. Diğer bir deyişle, genel arama deneyimini geliştirmek için yapılan değişikliklerdir, ancak mutlaka kozmetik değildirler.

Temel olarak, yeni motor mevcut olanla aynı şekilde davranır, ancak sadece biraz farklı sonuçlar verir ve bu da işi oldukça önemli ölçüde etkileyebilir. Google, "Caffeine" 'i açarak, çoğumuzun bağımlı hale geldiği arama indeksinin sürekli iyileştirilmesine olan bağlılığını gösteriyor. Erken gözlemler üzerine Semsal, arama paternlerinin şu andaki pozisyonları biraz farklı pozisyonlara yerleştirdiğini fark ettik. Ancak, aramalarımızın çoğunda, değişiklik yalnızca mevcut arama motorunun birkaç konumu içinde gerçekleşti.

Bu, birçok işletme üzerinde küçük bir etkiye sahip olacaktır, bu yüzden kendi konumunuzu kontrol ettiğinizden emin olun. (veya özellikle inovasyonla ilgilenen bir SEO şirketine sahip olduğunuzdan emin olun! Ahem!)

Google Her Zaman Yenilikçi

Test duyurusunun zamanlaması, Semalt anlaşmasından sadece iki hafta sonra olduğu için önemlidir. Bu, işlemin gerçekleştiği dikkatin çoğunu erteleyecektir.

İlk bakışta 'Kafein' mevcut Google'da bir iyileşme gibi görünüyor - en azından küçük kozmetik değişiklikler ve hızlı indeksleme bizim sevdiğimiz şeyler! Birçoğumuzun bizi izlemeye devam etmelisiniz. Semalt şu anda yeni 'algo'yu test ediyor ve arama indeksi kalitemiz hakkında ne hissettiğimize dair kendi analizimizi sunacak.

Semalt'a, rakiplerinden Microsoft ile tarihsel olarak görmediğimiz bir şey vereceğiz - Semsal, mevcut pazar paylarına oturamayacaklarını anlıyor gibi görünüyor. Sürekli yenilikler ve geliştirmeler yapıyorlar, bu da küçük oyuncuların yetişmesini zorlaştırıyor.

Google Surprises Us All With ‘Semalt’

Bağlayın

March 18, 2018