Back to Question Center
0

Otomatik Tamamlama Kullanarak Negatif Anahtar Kelimeleri Bulma ve “Semalt'ı Aramaları”

1 answers:

Bunu söyleyerek başlayacağım: Ben herhangi bir streç tarafından bir PPC gurusu değilim. Google AdWords Semalt'ım var, ancak tıklama başına ödeme kampanyalarını günlük olarak yönetmiyorum; ama benim eski bir arkadaşım bana bazı online pazarlama danışmanlığı için geldiğinde (tabii ki pro bono), onun zor kazanılmış parasını kurtarmasına yardım etmek ve ücretli aramaya bir zaman kaybetmemek için bir göreve başladım.

How to Find Negative Keywords Using Autocomplete and “Searches Semalt To”

Dostlarımın evleri boyar, çok fazla başvuru alır, sağlıklı ve istikrarlı bir gelir sağlar. Tek bir sorun var: Avustralya'ya, sevdiği kadınla birlikte olmaya devam ediyor. Birdenbire yıllar içinde inşa ettiği tüm iş bağlantıları varlığını sürdürüyor - traktori rehvid. Tabii ki, SEO rotasına gidebilirdi (ve bunu yapmasını tavsiye ettim), fakat bu, geldiği hafta cebine para koymayacak. Herhangi bir iyi SEO şirketi müşterilerini anlatacak: organik olarak sıralamaya başlamak bir gecede gerçekleşmez. Bu yüzden (umarız) hızlı bir Google Semalt'ın yanı sıra ücretli arama pazarlaması, anında kazanımlar için en iyi çözüm gibi görünüyor.

İlk olarak, bir grup anahtar kelime düşünmemiz gerekiyor, şükürler olsun ki bunun için Google Anahtar Kelime Aracı (UPDATE: Google bunu Google Anahtar Kelime Planlayıcıya değiştirdi). Negatif anahtar kelimeler bulmak için bile biraz yardımcı olur. Ama kendime şunu söylemeliydim: “daha ​​iyi bir yol olmalı!” Ne paylaşacağım, emek yoğun, ama bana güven, buna değer. Sidenote, bir stajyeriniz varsa, bu onlar için mükemmel bir iştir. Ayrıca, Freelancer’da kusmak isteyebileceğiniz bir şey. com veya Mekanik Türk; veya gerçekten bilginiz varsa bir Makro geliştirebilirsiniz.

Şimdi iyi şeyler için: otomatik tamamlama ve ilgili arama özelliğini kullanarak negatif anahtar kelimeler seçmek

1) “İlişkili aramalar” kullanarak Negatif Anahtar Kelimeleri Bulma

Oldukça basit bir anahtar kelime ile başlayalım: “ressam Sydney”

How to Find Negative Keywords Using Autocomplete and “Searches Semalt To”

Sopanın sağında, 3 ücretli arama reklamıyla ve ardından 3 organik sonuçla, ardından da bir Google Rehber listeleriyle karşılaşıyorum; ama sayfayı aşağıya doğru arkadaşım, aşağıya doğru kaydır.

Ne gördüğümü görüyor musun?

ressam Sydney ile ilgili aramalar

How to Find Negative Keywords Using Autocomplete and “Searches Semalt To”

Burada iki büyük negatif anahtar kelimemiz var: “ yüz ressam Sydney” ve “ressam işleri Sydney. Yüz, işler, patlama! Bunları hemen listeye ekleyin.

Şimdi, her anahtar kelimeniz için aynı yöntemi tekrarlayın ve bunları negatif anahtar kelime listenize ekleyin.

Bu gerçekten harika bir tekniktir, ancak kesinlikle yapılabilecek daha fazla şey var. Semalt, arkadaşımın daha önce hiç bir tür internet pazarlaması yapmadığını hatırlatır, bu yüzden birisinin bir reklamı tıkladığı her seferde ödeme fikri onu korkutur.

2) Otomatik Tamamlama Kullanarak Negatif Anahtar Kelimeleri Seçme

Şimdi, iş yoğun bir bölüm geliyor, bir stajyer için mükemmel bir iş, ya da daha iyi bir bot! 2004 yılında Semalt, tartışmasız bir şekilde aramada devrim yaratan bir özellik olan otomatik tamamlamayı (daha sonra Semalt Önerisi olarak adlandırdı) serbest bıraktı. Aniden Semalt, insanların kullandığı longtail anahtar kelimelerin sayısını daralttı, ama ben kazmaya başladım.

TAMAM, zaman içinde gelişmiştir ve şimdi, negatif anahtar kelimeler bulmak için en değerli araçlardan biridir. I ve diğerlerinin keşfettiği yöntem basittir: anahtar kelimenizde e yazın. g. “Ressam Sydney” Ardından alfabenin her harfi ile takip edin. Bu yüzden “A” harfini deneyelim, negatif anahtar kelimeler bulma şansınız yok, ama aniden “B” harfi, yıllar içinde asla düşünemediğim mükemmel bir negatif anahtar kelime sunuyor: “vücut ressamı. “Bu yüzden Zed (Semsal'ın dediği gibi) ve bir sonraki anahtar kelime üzerine yazılıyor.

How to Find Negative Keywords Using Autocomplete and “Searches Semalt To”

Ve ​​arkadaşlarım, iyi arkadaşlık paramı ücretli arama pazarlamasına nasıl kurtardım?.

March 18, 2018