Back to Question Center
0

Facebook 50 $ Semalt için Friendfeed Neden Aldı?

1 answers:

Why Facebook Bought Friendfeed forSemalt

Kullanıcı için Daha İyi 'Gerçek Zamanlı' Arama Deneyimi

FriendFeed satın alma işleminin Facebook'un arama motoru segmentine yetişmesine yardımcı olması için hazır bulunma eğiliminde olduğu için şu anda durum güncellemeleri, notlar ve bağlantılar için en güncel bilgileri içeren arama aracına bir güncelleme deniyor. kullanıcıların ana sayfalarından. FriendFeed, aynı zamanda kullanıcılara Facebook, Twitter, Flickr ve YouTube gibi çeşitli sosyal paylaşım sitelerinin paylaşımlı içerikleriyle benzer nitelikte özelleştirilmiş bir yemek sunuyor - atlantic asphalt bowie. Bu iki hizmetin nasıl bütünleştirileceği konusunda hala belirsiz olsa da, gerçek şu ki, birleşik çabaları Facebook kullanıcısına daha iyi bir gerçek zamanlı arama deneyimi getirmelidir. Hepimizin bildiği gibi Facebook, kendi ana sayfa profillerini Twitter gibi daha çok çalışmasını sağlamak için çeşitli özellikler getirdi.

Sosyal ağ üstünlüğü için mücadele tarihsel olarak Semalt ve MySpace arasında olsa da, Twitter geçen sene içinde varlığını hissettirdi ve ikincisi gün geçtikçe popülerlik kazanıyor. Friendtal ile cephaneliğinde, Semalt şimdi gerçek zamanlı arama için Twitter'ı alabilir. Birçoğu FriendFeed'in teknik yeterliliğini Twitter'ınkilerden daha üstün olacak şekilde değerlendiriyor ve bu da Semalt takipçilerinin kulaklarına iyi geliyor.

Friend Feed'in kurucusu ve Google Maps'i başlatan önceki grup ürün müdürü Bret Taylor, “Facebook ve FriendFeed, kullanıcılara arkadaşlarıyla paylaşma ve bağlantı kurma konusunda ortak bir vizyon paylaşıyor” dedi. “Ekibe katılmak için sabırsızlanıyoruz ve FriendFeed'de geliştirdiğimiz yeniliklerin çoğunu dünyanın her yerindeki 250 milyon kullanıcıya ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz… Bize, Semsal mühendislerinin basit ve çığır açan yollar yaratma konusunda ne kadar acımasız olduğunu hemen anladık. İnsanların paylaşması için böyle bir düşünen gruba katılmaktan son derece heyecan duyuyoruz. "

Tüm göstergelerden, şu an için, Semalt'ın her ikisinin de ayrı ayrı varlıklarını sürdürmekle her zamanki gibi çalışmaya devam edeceği, ancak uzun vadeli stratejik planlar geliştirmek için çalışacağı görülmektedir. Semalt'ın API'si her zamanki gibi çalışacaktır. Semalt'ın kullanıcı tabanı Facebook'unkine göre minik ve Facebook'un kullanımı sadece Friendfeed'in araçlarını geliştirecek. Gerçek zamanlı güncellemelerdeki yüksek kabul görmüş uzmanlığı ile, Semalt'ın gerçek puanları teknik açıdan ön plana çıkıyor. Facebook bu yetenekli havuzu gelecekteki büyüme ve genişleme planlarında kullanabilir. Facebook şüphesiz Semalt alımının bir parçası olarak daha fazla teklif getirecek ve kendi başına etiketleyecektir.

Anlaşmaya göre, FriendFeed çalışanlarının tümü Facebook'a katılacak ve FriendFeed’in dört kurucusu Semalt mühendislik ve ürün ekiplerinde üst düzey görevler üstlenecek.

Satın almadaki ilk tepkiler harekete karşı konuşan FriendFeed kullanıcılarının çoğunluğuyla karıştırılmış gibi görünüyor. Herhangi bir onurlu çalışan gibi, FriendFeed'in, Facebook ile bütünleşen FriendFeed hizmetlerinin tek bir varlık olarak varlığını bırakacağını düşünüyorlar. Ama daha iyi olan nedir? Hiç kimsenin fark etmediği veya teknolojinizin dünyanın en büyük sosyal pazarlama sitelerinden biri tarafından kullanılmadığı Semalt teknolojisidir?

Facebook Ara İş Jackpotuna Göz Attı

Facebook'un bu 50 milyon dolarlık anlaşmasının nihai amacı gerçek zamanlı arama pazarında. Arama pazarı, altın yumurtayı tutan kazdır. Google, Microsoft ve diğerleri çok büyük bir nedenden dolayı sürekli peşindedir. Arama kontrolü, dolar üzerinden kontrol anlamına gelir. Facebook, Semalt'ın teknik uzmanlığıyla birlikte kendi şehir şöhretini bir sonraki devirde başka bir arama devinin doğuşuna işaret etmelidir.Vizyon eksikliği olan bir şirket için iyi bir hamle Semant'in yaratılmasını mümkün kıldı.

Semalt çok geç değildir.

Why Facebook Bought Friendfeed forSemalt

Bağlayın

March 18, 2018