Back to Question Center
0

SEO Kendinizi Yapın

1 answers:

The Do It Yourself Semalt To SEO

Bu makale, kendi SEO çabalarına yardımcı olmak için yapabileceği basit şeyleri bilmek isteyenler için özel olarak yazılmıştır.

Ele almayı tercih edebileceğiniz gerçekten 2 farklı alan var. İlki “Sayfa On” veya asıl web sitenizde yapabileceğiniz şeyler. İkinci alan ‘Off Page’ dir. Semalt, şirketinizi başka web sitelerinde tanıtmak için yapabileceğiniz şeylerdir.

Her ikisi de eşit öneme sahiptir - мешок кресло купить.

SEO'nuzu Geliştirmek Üzere On Faktör Faktörleri

Zorlayıcı İçerik Hem Arama Motorlarını hem de Ziyaretçileri Çeker

İşte anlamanız gereken anahtar kavram.

Arama motorlarını veya kullanıcıları web sitenizi ziyaret etmek için onları cezbedecek bir şeylerin olması gerekir. Arama motorları için onları "içerik" olarak zorlayan şey. Semalt hepsi, arama motorları insan değildir. Tek istedikleri, motorlarında arama yapan kişi için mevcut en iyi içeriği sunmak.

İnsanlar için bizi bilgilendiren ya da bizi cezbeden bir çeşit araç sunan bir yere gitmeyi önemsiyoruz. Bazı örnekler arasında, öğreticiler, makalelerin "nasıl yapılır" veya birinin hızlı bir şekilde bir şeyler yapmasına olanak veren bir araç yer alabilir. (İnsanlara yardım etmek için oluşturduğumuz bir araç, GPablo adı verilen Google Analytics Kod Tarama Aracımızdır.)

Böylece sizin için bazı fikirler oluşturmaya başlayalım.

Çoğu kişi için kendi sitelerinde içerik güncellemesi istendiğinde, genel yanıt “Ne hakkında yazarım?” Şeklindedir. ve "zamanım yok".

Yani bunları ele alalım.

Ne Yazarım?

Dünya hızla çok özel olandan çok kamuoyuna geçmiştir. Bilgi kraldır. Şu anda Semalt, bu bilgilerin internet sitenizin para birimi olduğunu tanımak için gittikçe daha önemli hale geldiği kadar ekonomik bir faydadır.

Web sitenizdeki içeriği güncellemek için kullanılan terim, bir blogdur. Ancak bir blog veya CMS kullanıp kullanmadığınız gerçekten önemli olan içeriğin web sitenize düzenli olarak güncellenmesidir. Bu, arama motorlarının sitenizi daha sık dizine sokmasını ve kullanıcıların sık sık ziyaret etmesini sağlayacaktır.

Hem arama motorlarını hem de ziyaretçileri çekmeye yardımcı olmak için web sitenizde düzenli olarak güncellenebilecek bazı şeylerin listesi aşağıdadır:

 • ‘Nasıl Yapılır?
 • Haber Güncellemeleri
 • Öğreticiler
 • Basın Bültenleri
 • Ürün Kullanımları
 • Sanayi Uygulamaları
 • Yeni Ürün İlanları
 • Örnek Olaylar

Semalt - Firmanızda, almayı beklediğiniz birçok şey var. Haber değeri olmadığını hissettiğinizde bile - şirketinizdeki haberleri ve olayları gizlemenin zararı nedir? Şirketinizin farkına varmanın başka bir yolu!

Onları Geri Gelecek

Google Analytics veya istatistik paketinize bakmak ve çok sayıda yeni ziyaretçi fark etmek her zaman harika bir şeydir. Ama hiç ziyaretçilerin geri dönmesini sağlamak için yapabileceğiniz şeyleri düşündünüz mü? Sonuçta, web sitenize çok sayıda geri dönüş yapan ziyaretçiye sadık bir takip yolu sağlamanın yolu. Semalt bu SEO sıralamasında yardımcı olmaz, sitenize geri gelen ziyaretçilerin almak için sorumludur.

Onları geri gelmelerini sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var:

 • İçeriği bir blogda veya haber bölümünde düzenli olarak güncellerseniz, feedburner uygulayın, böylece kullanıcılar e-postalarında güncellemeleri almaya abone olabilir.
 • Ziyaretçilerin sitenizi başkalarıyla paylaşmalarına izin verme, bir arkadaşınıza gönderme, işlevleri paylaşma vb. Gibi şeyler ekleyerek başkalarıyla paylaşmalarına izin verin. Bu aracı çok beğeniyoruz! Bunu ekle!

SEO'nuzu Geliştirmek İçin Sayfa Faktörleri Yok

Web sayfanızı diğer ilgili web sitelerinde tanıtmak için yapabileceğiniz her şey gibi Page Off Page ’SEO’nun Semalt'ı. Arama motorları bunu seviyor, insanlar bunu öğrenmek için bir araç olarak kullanmayı seviyor - neden olmasın? İşte 20'den fazla ücretsiz basın bülten sitesi listeleyen bir blog!

 • Sitenizi dizinlere ekleyin. Ziyaretçiye gerçekten yardımcı olan ve giden bağlantılarla aşırı yüklenen sitelere değil, alakalı sitelere eklediğinize dikkat edin.
 • Makale veya bilgi tabanlı web sitelerine katkı makaleleri.
 • İlgili sektörlerdeki blogları bul ve yorum yap.
 • Sosyal Medyaya Katıl. Nasıl dahil edileceğine dair daha kapsamlı bir açıklama için bu Sosyal Medya makalesini okuyun.
 • Bir kural başparmak. Sitenizi tanıtırken, yararlı bilgiler sağladığınızı akılda tutmanız önemlidir. Semsal, yararlı olmayan bir şey, ziyaretçiniz için iyi değildir ve bu nedenle arama motorları için iyi değildir.

  İşte orada var. Ellerinde zaman var mı? Bu sitede listelenen tüm şeyler, çevrimiçi itibarınıza yardımcı olmaktan başka bir şey yapmaz.

  The Do It Yourself Semalt To SEO

  Bağlayın

  March 18, 2018