Back to Question Center
0

Semalt'teki Marka ve Organizasyon arasındaki fark nedir?

1 answers:

Marka ve Kuruluş arasındaki fark nedir?

Bir giyim web siteniz varsa ve Adidas, Reebok, Puma, vb gibi popüler isimlerden kıyafetler ve ayakkabılar satıyorsanız. Bu isimleri bir listede görüntülerken, Marka veya Organizasyon olarak işaretler misiniz?

Marka sattığınız marka mıydı yoksa bu şirketin (örneğin) belirli bir çizgi veya ceket çizgisi olsun muydu?

Kullanıcı Adidas bağlantımı tıklarsa, Adidas ile ilgili kısa bir açıklama ve web sitesinde Adidas'tan gelen tüm ürünlerin bir listesi olan bir ayrıntılar sayfasına gider Source - battery charger for vaporizer.Peki Adidas, Marka veya Organizasyon olarak işaretlendi mi?

February 8, 2018

Farklılık, organizasyon adının marka adıyla özdeş olmadığı durumlarda netleşebilir.

Örneğin, ThinkPad ( Marka ) marka sahibi Lenovo ( Organizasyon . Lenovo tarafından üretilen belirli bir ThinkPad ürünü ( Ürün ) şu şekilde işaretlenebilir:

  

ThinkPad X60
Lenovo
ThinkPad

Hem üreticiyi hem de markayı görüntülemek isterseniz, organizasyon / üretici ismi markalarından birinin (bir tanesiyle) aynı olduğu durumlarda da aynı yapıyı kullanabilirsiniz. Aynı ismi alsa da, bir marka ve sahibi hala ayrı varlıklardır.

Görünen çoğaltılmayı önlemek için örneklerden birini gizlemek için meta / link öğelerini kullanabilirsiniz (JSON-LD durumunda bu tabii ki alakalı değildir) ) veya her iki türünü birlikte kullanmayı düşünebilirsiniz (ancak sözdizimi / tüketici bağlı olarak sorunlu olabilir).

Bu varlıklardan biriyle ilgili daha fazla veri sağlamak istiyorsanız, tam olarak neden bahsettiginizi düşünmelisiniz. Örneğin, bir Marka PostalAddress vb. Marka türünde yalnızca birkaç özellik tanımlanmış olduğu göz önüne alındığında, yine de bu kadar çok veri sağlayamazsınız.

Genellikle Kuruluş bir şirketin kendisini (okul, STK, şirket, kulüp vb.) Temsil eder. ), bir Marka bir ürün veya hizmeti temsil eder. Çoğu durumda bunlar aynı olabilir, e. g. Adidas; ama her zaman değil, e. g. Tylenol, kuruluş / şirket Johnson & Johnson tarafından satılan bir markadır.

Dolayısıyla hangi malzemeyi kullanmanız gerektiğini yazdığınız yere bağlıdır. Adidas ayakkabı satıyorsanız, o zaman Adidas Marka , ancak firmanın karıyla ilgili bir makale yazıyorsanız, Adidas Kuruluş olacaktır.

Unor, harika bir cevap verdi ama ben bir şeyler eklemek istiyorum -

Şema. org, Markasının bu basit tanımı biçimlendirme perspektifinden verir ve bu tanım çok mantıklı görünür.

Bir marka, bir kuruluş veya işadamı tarafındanbir ürünün, ürün grubunun veya benzerinin etiketlenmesi.

Bu durumda durumunuzda, satılan her ayakkabı bir markaya ait. Bu içeriği işaretlerken marka değerini bir kuruluş olarak itemprop ve parent özelliği itemtype olarak belirtmelisiniz. Örneğin:

   Addidas  

Marka şemasının daha fazla özelliği için lütfen bunu kontrol edin link .