Back to Question Center
0

IoT Botnet'leri - Semalt'tan Bilgisayarınızı Korumak Hakkında Bir Kılavuz

1 answers:

Şüphesiz Zeus, Tigerbot ve Droid Dream, görevlerini yerine getiren ve diğer platformlara neredeyse her gün zarar veren mobil botnet'lerin en yaygın örnekleridir. Bununla birlikte, IoT ortaya çıkışı, dünya çapında çok sayıda cihazı etkileyen botnet alanında gerçek bir olay oldu. Şeylerin İnternetinin (IoT) güvenliğinin günümüzdeki ana kaygılarından biridir. IoT botnetlerinin evrimi günümüzde siber güvenlik konusundaki en önemli konulardan biridir. Konuşmamız gereken bir başka botnet, çeşitli yüksek profilli DDoS saldırıları başlatan Mirai botnet'tir - vendita gonfiabili lombardia. Çok sayıdaki teknik ve teknik olmayan cihazları etkiledi. IoT cihazları profesyonel ve mesleki olmayan amaçlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Sıkı güvenlik kurallarını izliyorlar, ancak yine de işleyişi işareti kalmamıştır.

IoT botnet saldırılarını nasıl algılayabilir ve önleyebilirim?

Igor Gamanenko, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi tarafından sunulan aşağıdaki yöntemleri uygulayarak IoT saldırılarını kolayca tespit edebilir ve önleyebilirsiniz:

Yöntem №1: Temel siber güvenlik önlemleri:

Bu, IoT botnet saldırılarını tespit etme ve önleme konusunda ciddi düşünmeniz gereken zamandır. Temel siber güvenlik önlemleri yeterli değildir; bu da, geleneksel tekniklerden başka bir şey düşünmeniz gerektiği anlamına gelir..

Yöntem №2: Pasif ve aktif mekanizmalar:

Botnet ve IoT saldırılarının tespiti için farklı pasif ve aktif mekanizmalar vardır. En iyi botnet algılama yöntemleri botmasterler ve botlar arasındaki trafiği değerlendirip analiz etmeye dayanır.

Yöntem №3: HTTP hizmetleri:

Görevleri ve iletişimleri için HTTP hizmetlerine bağımlı olan botnet'leri tespit etmek zordur. Bunun nedeni, botmasterler ve botlar arasındaki iletişimin her zaman şifrelenmiş biçimde olmasıdır.

Yöntem №4: Toplu Çabalar

Botnet saldırılarını önlemek için, işletmelerin, güvenlik uzmanlarının, ürün şirketlerinin, alan adı kayıt cihazlarının, alan adı kayıt birimleri, bulut servis sağlayıcılarının ve yerel ve uluslararası kolluk kuvvetlerinin ortak çabalarını kabul etmelisiniz.

Yöntem №5: Koordine edilmiş teknik ve botnet saldırılarını düzeltmek:

Botnet saldırısını saptamanız, kaldırmanız, bildirmeniz ve düzeltmeniz gereken koordineli ve kolektif çaba, şüpheli web siteleri ve bloglardan kaçınmaktır. IoT botnet'leri ve siber güvenlikle ilgili farkındalık, çevrimiçi hayatta kalabilmek için tek ihtiyacınız olan şey. Artı, diğer kullanıcılara da yardımcı olabilmeniz için siber güvenlik tehdit ve risklerinden haberdar olmanız gerekir. Siber güvenlik görevlisinin gözetimindeki tehditleri tespit etmeli ve korumalısın. Savunma, IoT botnet saldırılarını tespit etmenin tek yoludur ve onları büyük ölçüde önleyebilir.

Sonuç:

Botnet ve IoT saldırıları sırasında bilgisayarınızın spam gönderen virüsler ve kullanıcılara kimlik avı e-postaları gönderdiğini hep hatırlamalısınız. Kullanıcıları şüpheli bağlantıları tıklamak ve garip dosyaları indirmek için tuzağa düşürmeyi amaçlamaktadır.

November 29, 2017