Back to Question Center
0

Bemetlere Karşı Şemalt - Onlarla Mücadele Yolları

1 answers:

Botnet'ler köle haline getirilmiş bilgisayarlar ve zombi ile birleşerek çalışmakta ve dünyanın dört bir yanına çok sayıda cihazı bulaştırmaktadır. Bir botnet, ele geçirilen ve şimdi bazı yasadışı görevleri gerçekleştirmek için kullanılan tehlikeye atılmış bilgisayarların bir araya toplanmasıdır. Bilgisayar korsanlarının, cihazınıza saldırmak için IP adresinizi kullanmaları gerekmez. Bunun yerine, sadece çok büyük zombi bilgisayar ağı ağları oluşturuyorlar ve farklı cihazları uzak bir konumdan kontrol ediyorlar - usa rdp windows 7.

Botnet'ler, mali açıdan motive olmuş bilgisayar korsanları çevrimiçi olarak şüpheli kodlar gönderdikleri ve kullanıcıların bilgisi olmaksızın çok sayıda korumasız cihaza saldırdıkları 2001'de damgasını vurmaya başladılar.

Semalt'ın önde gelen uzmanlarından Artem Abgarian, botnet'le çevrimiçi savaşmanın farklı yollarını tartıştı.

1. Web-filtreleme hizmetleri

Web filtreleme hizmetleri şimdiye kadarki en iyi ve güvenilirdir. Sistemlerimizi olası botlar ve alışılmadık davranışlar için taramamıza yardımcı olurlar. Ayrıca, bu hizmetler kötü amaçlı etkinlikleri tarar ve size şüpheli ziyaret gönderen siteleri engeller. FaceTime Communications, Websense ve Cyveillance, güvenebileceğiniz web filtreleme hizmetlerine örnektir. Çevrimiçi etkinliklerini izlerler ve aygıtlarınızı JavaScriptleri indirmek ve ekran çiziklerini gerçekleştirmek gibi şüpheli şeylerden alıkoymalarını engellerler. Buna ek olarak, botnet'leri kandırıyorlar ve tarama deneyiminizi güvenilir ve dostça kılıyorlar.

2. Tarayıcıları değiştir

Botnet'lerle savaşmanın başka bir yolu web tarayıcılarınızı değiştirmenizdir.Internet Explorer ve Firefox dışındaki tarayıcılarda standartlaştırmanız gerekir.Bu iki tarayıcı, bilgisayar korsanlarının kolay bir kurbanıdır ve istenen sonuçları göstermemektedir. botnet'ler tarafından saldırıya uğradığında en iyi seçenek alternatifi olmayan Google Chrome'dur Mac'ler botnet'lerden statik olarak güvenlidir ve Linux da iyidir

3. Komut dizelerini devre dışı bırak

Tarzı komut dosyasından tamamen devre dışı bırakmak için aşırı ama harika bir önlem var, ancak bu, web sitelerinizin ve web tabanlı uygulamalarınızın verimliliğini azaltabilir. Serbest çalışan ve web sitelerinden çok kazanç sağlayan şirketler ve bireyler için bu uygun bir seçenek değildir.

4. Saldırı önleme ve saldırı tespit sistemleri

Bir diğer ilginç ve kullanışlı yol, bazı saldırı önleme ve saldırı tespit sistemleri dağıtmaktır. Örneğin, makineniz İnternet Röle Sohbetinde patlarsa, anında onu korumak için iki sistemden herhangi birini dağıtabilirsiniz. IPS, cihazınızın davranışını izler ve iki sistemin kurulumunun size ve cihazınıza fayda sağlayabileceği zorlu HTTP saldırılarını gösterir.

5. Kullanıcı tarafından üretilen içeriği koruyun

Çevrimiçi olarak malware yazarlarının kurbanı olmaması için, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğinizin düzenli olarak korunması önemlidir. Websense başkanı Dan Hubbard, kullanıcı tarafından oluşturulan sitelerin en önemli sorunlarından biri olan Web 2.0 fenomeni olduğunu söylüyor.

6. İyileştirme araçlarını kullanma

Makinenize virüs bulaşmışsa, iyileştirme araçlarını kullanmalısınız. Symantec gibi şirketler, bu tür araçları düzenli olarak kullanıyorlar, çünkü her türlü kök ve botnet'leri algılamaya ve temizlemeye yardımcı oluyorlar. Bunu yaptığınızda, sitenizi kimin ziyaret etmesi gerektiğini ve hangisini yapmamanızı seçebilirsiniz. Sonuçta, web sitenizin genel kalitesini artıracak ve sistemin kök ve botnet enfeksiyonlarından koruyacaktır.

November 26, 2017