Back to Question Center
0

Bilgisayarınızı Botnet Saldırısından Korumalı Mısınız? Ve - Yoksa Semalt İpuçlarını Takip Et

1 answers:

Nik Chaykovskiy, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, botnet'lerin genellikle bir malware tarafından enfekte edilmiş ve uzaktaki bir bilgisayar tarafından kontrol edilen "zombi bilgisayarları" ağlarından oluştuğunu söylüyor. Bu durumlarda, bir çevrimiçi dolandırıcı, spam göndermek veya diğer bilgisayarlara saldırmak gibi komutlar başlatır. Bir bot, benzersiz bir uzaktan Komuta Kontrol ve Kontrol (C & C) sunucusundan bilgi gönderip alabilecek kötü amaçlı bir yazılımdır. Bu robot, kötü niyetli kişilerin zarar görmesine ve kurbanlarında yaralanmalara neden olabilir - parchi gioco per bambini lombardia. Geçmişte, botlar DDoS saldırıları gibi birçok siber suçla ilişkilendirilmiştir. Ticari web sitelerine sahip olan insanlar bazı beyaz şapka botlarına aşinadırlar. Örneğin, Google, Yahoo ve Bing, web sitelerine gitmek ve önemli web sitesi bilgilerini almak için botları web tarayıcıları olarak kullanıyor.

Botnet nedir

Tek bir bot, botnet'in işlevsel birimi oluşturur. Bir bot, kodu uzaktaki bir ana makinadan komut yürütmesine izin veren basit bir programdır. Bot bilgisayara gizlenmiş bir şekilde yol bulmak zorundadır. Buradan botun bir Komuta Kontrolü uzak sunucusuyla iletişim kurması gerekiyor. Saldırgan, daha sonra bu botnet ağına saldırı başlatmak için bir istemci programı kullanacaktır.

Uygulama kodlandığında, bazı siyah şapka dijital araçları mağdurlara yayar. Binbaşı botnet dolandırıcılıkları 20.000'den fazla bilgisayara saldırıyor. Saldırganlar insanların malware'lerini bilgisayarlarına kurmalarını sağlamak için numaralar kullanır. Örneğin, insanlar müşterilerine spam e-postaları göndermeye karar verebilir. Bu e-postalar zararlı ve phishing bağlantıları içerebilir. Diğer insanlar, kötü amaçlı yazılımlar ve Truva atları içeren ekler gönderebilir. Bu saldırılar, savunmasız mağdur olan bilgisayarın son kullanıcısını hedef almaktadır.

Botlar birleşik bir kontrol sisteminde kalmalıdırlar Bu botlar aşağıdaki gibi yöntemleri kullanarak birbirleriyle iletişim kurarlar:

  • Eşler arası. Bu botlar birbirleriyle iletişim kurar ve komutlar gönderir. Bununla birlikte, bot-master, bot şemasındaki genel iletişimi hala denetleyebilir.
  • C & C botnet'e. Bu dikey bir eğitim şeklidir. Saldırgan komutları bir C & C sunucusundan direkt olarak ağa gönderir. Çok sayıda saldırı gerçekleştirdikleri yer.
  • Hibrit modu Bu yöntem yukarıdaki teknikleri birleştirir.

İnsanlar bot ağı yardımıyla sayısız botnet saldırıları yapabilirler. Örneğin, bazı kullanıcılar spam e-postaları göndermeye başlayabilir. Yakın geçmişte, veri hırsızlığı gibi suçlar her zaman botnet faaliyetlerinin sonucuydu. Örneğin, saldırıya uğramış makineler internet güvenliğinin durumundan ödün vermişlerdir. Hassas verileri bilgisayarlarına saklayan kullanıcılar hepsini bilgisayar korsanlığına kaybedebilirler. Örneğin, kredi kartı hırsızlığı, mali bilgi hırsızlığı ve giriş kimlik bilgileri kaybı.

Sonuç

Botnet saldırılarını nasıl engelleyeceğinizi öğrenmek önemlidir. Çoğu durumda, botnet'ler, bir kişinin bilgisiz bilgisayarına giren basit zararlı yazılım programları ile başlar. Bütün bu durumlarda, farkındalık, siber güvenlik durumunu iyileştirebilir. Hükümet vatandaşları siber-suçlulardan uzak tutabilir.

November 26, 2017