Back to Question Center
0

Bu Reklam Dünyası veya Tüketicilerin Nasıl Aşk Yaptığını; Semalt Uzmanından Pazarlama Stratejileri

1 answers:

Yaşadığımız dünya, bir reklam, reklam dünyası. Reklamlar olmadan, televizyon, radyo veya sosyal medya gibi şeylere ihtiyaç duyulmazdı. Daha sonra, ihtiyacımız olan şeylere daha fazla para ödememiz gerektiğini söylemeye gerek yok - mobile all website. Nüfusun% 86'sı, reklamların çevrimiçi ücretsiz içerik yayınlaması için gerekli olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, pazarlamacılar bize reklamlarla bizi rahatsız etme hakkını vermez. Aşağıdakiler Oliver King, Semalt uzmanının tüketicileri mutlu edebilecekleri dört stratejisidir.

Kişiselleştirin

Potansiyel müşterileri rahatsız eden hiçbir şey, sizi ya da bu ürünü her ne pahasına olursa olsun satın almaya zorlayan rahatsız edici bir satış görevlisi değildir. Dönüşüm söz konusu olduğunda büyük bir kapatma ve çok etkili değildir. Tüketiciler, sizi rahatsız edici davranışlarını not alabilir veya not alabilir ve sizin veya temsil ettiğiniz markayla hiçbir zaman etkileşime girmeyeceğiniz konusunda yemin edebilirler.

Sosyal çevre şimdi dijital pazarlama stratejisinin yansıtması gereken daha tüketici merkezli bir yaklaşımı benimsiyor. Tüketicilere, tedavi edilmek isteyecek şekilde muamele edilmeleri gerekir. Bunu başarmanın tek yolu, sosyal izleme ve analiz uyguladıklarında. Bunlar, tüketici duygularını belirleme konusunda yardımcı olur, böylece pazarlamacılar onlarla gerçek konuşmalar yapacakları kişileri hedefleyebilir. İşletmenin bu yönlerini optimize ederek, pazarlamacı SEO çalışmalarını güçlendirecektir.

Alakalı Yap

Kişiselleştirme önemliyken, kimlerin belirli bir yayını okuduğunu, hangi saatte eriştiklerini ve ilginizi çekebilecek diğer şeyleri bilmek mümkün değildir. Yerel ağ, tüketicilerin içeriğine öneriler sunarak yardımcı olmalıdır takip et. Pazarlamacılar, tavsiyelerin bir okuyanın zevk ve tercihleriyle alâkalı olması gerektiğini bilmelidir. Okuyucuların ilgisini çekenlerle ilgisi bulunan, ancak bulamayacakları yayınlara bağlantılar içeriyorsa, site SEO için iyi ve güvenilir bir kaynak olur. Sonuç, yayıncının yüksek bir gelir elde etmesi ve aynı zamanda tüketicilere unutamayacakları içerik keşfi deneyimleri sunması ve böylece daha fazla bilgi için geri gelmelerini sağlayacak olmasıdır.

Zamanında Yapın

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda tüketicilerin sinir bozucu bulmaları gereken birkaç şey var:

  • Sınırlı alan ya da süresi dolmadan stoklamayı finanse eden herkes için faydasız oldukları için yeni satın aldıkları bir öğeye tükeniyor kuponları.
  • Satın aldıkları mal veya hizmetler için tekrarlanan Facebook reklamları.
  • E-posta abonelik kutuları içeriğini bulur bulmaz görünür.

Pazarlamacılar dijital pazarlamayı, tüketicileri onlara sadık kılacak bir şekilde kullanmalıdır. Bahsedilen sıkıntılar küçük görünebilir, ancak küçük şeyler bir araya geliyor. İstedikleriyle alâkalı şeyler için sınırsız kaynaklardan dolayı, onlara sattığınız markayı seçmemenin bir sebep vermeyin. Müşteri geribildirimlerinden ve sosyal medyadan gelen yorumlarla, tüm hizmetleri ihtiyaçlarınınıza göre ayarladığınızdan emin olun.

Relatable yap

En az değil, en son nokta, ilişkili insan duygularına dokunan içerik oluşturmaktır. Duygular büyük bir motivasyon kaynağıdır. Bazı tüketiciler, bir reklamın ne kadar duygusal olarak manipüle edildiği konusunda şaka yapabilir, ancak gelecekte asla unutmazlar.

November 24, 2017