Back to Question Center
0

Çoğaltır mı yoksa çoğaltma mı? Ve - Semalt Uzmanı, Natalia Khachaturyan Doğru Yanıt'ı Biliyor!

1 answers:

Yinelenen içerik, uzun süredir SEO uzmanları arasında karışıklık yarattı. SEO bugbear'ın, sitenizin sıralamadan kaldırılmasına neden olabilecek aksi takdirde ortadan kaldırılması gerektiği düşünülmektedir. Yinelenen içerik bir cezayla gelirse de, Google'ın yinelenen materyalin sitenizdeki diğer sayfaları etkilemediğinden emin olmak için bir sıralama algoritması kullanmasının bir yolu vardır.

Semalt'ın İçerik Stratejisti , Natalia Khachaturyan, sitede daha popüler olan benzer içeriğin bulunduğu başka bir sayfanın olması koşuluyla Google'ın yinelenen içeriği sıralamayacağını söylüyor. Web sitenizde aynı içeriğe sahip birden fazla sayfa varsa, Google doğru sürümü seçmeye çalışırken zorlanır. Yalnızca arama sonuçlarında içeriğin bir sürümünü görüntüler ve diğer sürümleri gizlenir - lebanon cell phone prices. Pek çok SEO uzmanı bunu bir ceza olarak görüyor. Böyle bir senaryoda üç şey olur:

  • Google, sayfayı derecelendirmiyor;
  • Bu sayfanın ağırlığı önemsiz durumdadır,
  • Site, güvenilir bir kalite kaynağı ve benzersiz içerik olarak işaretlenecektir;

Bu webmasterlara bir ceza gibi hissetmek için bir sebep verir, ancak bunun hepsinin arama motorlarının uğraşmak zorunda olmadığını bilmeniz hayati önem taşır. Yinelenen içerikte kullanılan birçok strateji var, ancak hepsi web sitesi kullanıcılarının ve araştırmacılarının yararınadır.

Özellikle web siteleri tarafından, bunun, arama trafiğini yakalayabileceği umuduyla çoğaltılması için birçok ağlar kullanılmıştır. Siteye herhangi bir değer katmak anlamına gelmez ve genellikle hiçbir değer katmazlar. Arama motorunun nerede yanlış gittiğini bilmek için bir plan hazırlamak için içeriğin kütlesini düşünmelisiniz. İçerdiği birçok yinelenen içerik türü vardır:

Kopyalanmış sayfalar

Site sahibi olarak, başka bir web sitesinde değerli bir içeriğe rastlayabilirsiniz. İçeriği okuduktan sonra sitenizde paylaşmak isteyeceğinizi hissediyorsunuz. Bununla birlikte, bu iyi bir fikir değildir, çünkü bu orijinal içeriğiniz değildir ve çok değerli olmayacaktır. Sonuçta, bu tür uygulamalar web sitenizin alan puanında genel bir düşüşe neden olabilir.

Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, alanlar arası kanonik bir etiket kullanmaktır. Orijinal içeriğin farklı bir web sitesinde olduğunu göstermek için ekleyin. Ardından arama motorları içeriğin kopyalanmış olduğunu ve kasıtlı olarak sitenizde olduğunu bilir.

Bu durumda, bağın bütün ağırlığının içeriğin kaynağına gideceğini anlamalısınız. Bu şekilde, birçok bağlantı kullanırsanız, ağırlığın küçük bir yüzdesini muhafaza edeceksiniz. İnsanlar içeriği seviyorsa, siteyi ziyaret etme sayısı sayfa sıralamasındaki düşüşü aşabilir.

Çoğal ürün bilgisi

Farklı üreticilerin ürünlerini alan bir şirkete sahip olduğunuz bir duruma başvurun. Onları sitenize koymak için açıklamalar, özellikler ve resimler gibi bilgilere ihtiyacınız olacak. Üreticinin verdiği bilgileri size sağlayacaksınız.

Nasıl düzeltilir: Web sitenizi birbirinden ayırmanız gerekecek. Açıklamaları yeniden yazmanız ve ürün incelemeleri gibi diğer sitelerden edinebileceğiniz benzersiz fotoğraf göndermeniz gerekecek.

Dezavantaj: Ürünü tanımlamak için faydalı bilgiler toplamak zorunda kalınca strateji zaman alıcı olabilir.

Çok sayfalı ürün listeleri

URL'lerin oluşturulması veya sitenizin benzer temel ürünleri açıklayan çok sayıda sayfası varsa.

Sorunu nasıl düzeltebilirsiniz: Örneğin, beş öğeyle uğraşıyorsanız ve öğeyi alfabetik sırayla değil, büyüklük ve fiyat sıralamaya koyduğunuz her seferinde yeni bir URL oluşturursanız, aynı içeriğe sahip daha az sayfa olacaktır farklı URL'lerde.

Yinelenen içerik stresli olabilir. Sorunun erken farkındaysanız, sıralamanızı etkilemeden çözmenize yardımcı olacaktır. Çoğaltma yoluyla ağırlık geçişinin sıralamanız üzerinde önemli bir etkisi olmadığını nasıl sağlayacağınıza dair planlar yapabileceksiniz. Bu konulardaki çözümler zaman alıcı olabilir, ancak web sitenizi her ziyaretinizde yüksek bir yatırım getirisi elde etmeye yardımcı olduğu için zaman ayırmaya değer.

November 26, 2017