Back to Question Center
0

Dicas De Semalt: 8 Maneiras De Tamsayı Seu Óontúdo

1 answers:

Birinin orijinal içeriğini çaldığını keşfetmek acı verici ve çığlık çığlık atıyor. İstihdam ya da kişisel ilgi ya da çeşitli kaynaklardan araştırma ve toplama ile geçen zamanı kazandığınız bilgiye dayalı olarak yazarsınız. Ardından birisi gelir ve eserinizi kendi adıyla çizgisinde kendi adlarına yerleştirir. Sözcükleri değiştirmek veya yeniden düzenlemek zaman alabilir, ancak açıkça sizin çalışmalarınızdır.

Semalt Dijital Hizmetler uzmanı Andrew Dyhan, içeriğinizin korunması konusundaki önemini kavrayarak, içeriğinizi çalma şansınızı azaltmanın yollarını açıklıyor - charlie saad lebanon.

İntihal Dama

İntihamı otomatik olarak kontrol etmek için çeşitli araçlar mevcuttur. Bu araçlar İnternet'te gezinir ve intihal içeriklerini kontrol etmek için periyodik veritabanları gibi şeylere bakar. Çoğu zaman çalınan belirli kelimeleri belirler ve belirli bir eserde intihal malzemenin yüzdesini sağlarlar. Arama motorunuzda "intihal denetimi" araması yaparak ücretsiz ve ücretli araçları bulabilirsiniz.

Yaratıcı Telif Hakkı Lisansları

Yaratıcı telif hakkı lisansının altı çeşidi vardır. İçeriğinizin ne kadarının kullanılabileceğini, içeriğinizi kullanan bir başkasının kendi adına mı nitelik göstermesi gerekip gerekmediğini ve bunun ticari amaçlarla kullanılabilir olup olmamasını kontrol eder. Bir web sitesini başlatmaya başlamanız durumunda, içeriğinizin bir miktar kısıtlamalarla kullanılmasına izin vermek isteyebilirsiniz çünkü diğer sitelerde görünen işler siteye insanlar çekebilir ve işinizi artırabilir. Farklı yaratıcı telif hakkı lisansları türleri üzerinde biraz araştırma yapın ve mevcut durumunuza en uygun olanı seçin.

WordPress Eklentisi

WordPress'den edinilebilen birçok eklenti arasında CopyProtect adlı bir eklenti var. Sadece adından da anlaşılacağı gibi, içeriğinizi vurgulanarak, kopyalanarak ve başka bir yere yapıştırılmasını önler. Kurulumu kolaydır ve aynı şeyi yapan diğer araçların aksine, SEO'nuzu etkilemez.

HTML'nizi Koruyun

Sitenizin arkasındaki kodlamayı da koruyarak, sitenizde görünen şeyin çalınmasını önlemekten öteye gidin. HTML Guard, bilgisayar korsanlarının kaynak kodunuza erişmesini ve başka yerlerde kullanmasını sağlayan bir yazılımdır.

Filigran Kullan

Filigranı, yayınladığınız her şeye koyun. Bunu yaparak, sitenizden alınan herhangi bir şey, sitenizin adına eklenecektir.

DMCA'ya kayıt olun

1998 Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası, web sitenize rozet koyma imkanının karşılığında kayıt yapılmasına izin vermektedir. Bu uyarılar, hırsızlar tarafından çalışmalarınızın telif hakkıyla korunur ve çalmaktan dolayı rapor edilebilirler.

Orijinal Taslaklar Herşey İçin Tutun

Bu, çalınmış eserin orijinal yazarı olduğunuzu ispatlamayı kolaylaştırır. Vergi kayıtlarını tutmak gibi, sitenize koyduğunuz her şeyin orijinallerini tutmak, yolda sorun yaşarsanız çok kullanışlı olabilir.

Hemen Hareket Et

Birisi içeriğinizi sitenizden çalarsa, en kısa zamanda bunları bildirin. Webmaster ile hemen iletişime geçin. Onlara yaratıcı lisansınızı açıklayın. Telif hakkınızı açıklayın. İntihar edilen içeriği kaldırmazlarsa, bunları DMCA'ya bildirin. Haklara hızlı bir şekilde ulaşacaklar.

Sabit çalışmanızın kopyalanmayacağını garanti etmek imkansızdır, ancak yukarıdaki adımları izleyerek, size olan şansını azaltabilirsiniz.

November 24, 2017