Back to Question Center
0

Gerçek Ziyaretçileri İzlemek İçin Web Sitenizi Ziyaret Etmek - Semalt Uzmanı

1 answers:

Bir web sitesi trafiğinin yakından izlenmesi, bilgisayar sisteminin güvenliğini sağlamak ve gerçek istatistiklerin sağlanması için önemli bir etkendir. Bir Web Uygulaması ziyaretçileri, öngörülebilir olmayan şüpheli yükseklere ve altlara yükselebilir. Bu, bilgisayar sistemini kötü amaçlı yazılımlar, virüsler ve Truva virüsü ile bulaştırmakla ilgili spam ve hayalet tavsiyeleri nedeniyle web sitesinde olabilir.

Malware ve virüslerin bir kısmı, spam web sitesi trafiğini , site sahibine haksız umutlar veren Google Analytics'e yanlış istatistiksel veriler kaydeder - lifs net apps company. Google Analytics'le ilgili doğru bilgileri oluşturmak için, trafiği Web İzleme Servisine dahil etmenin birkaç yolu vardır - Site24x7

Bu makalede, Nik Chaykovskiy, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi, şüpheli trafiği adım adım filtrelemek için basit yollar sunmaktadır:

Her şeyden önce, Google Analytics'te oluşturulan bir Site24x7 benzersiz tarayıcı sürümünü kullanarak trafiği hariç tutun. Bu yöntem, Google Analytics'te bir filtre konsolu yapılandırarak Site24x7 web uygulamasından (Gerçek Tarayıcı) trafiği filtrelemek için kullanılır. Filtre, Google Analytics Görünümünde gizli kalır ve bu nedenle kötü amaçlı yazılımları, virüsleri ve yanlış trafik istatistiklerini sisteme bulaştıracak web sayfalarını izleyen servislerden trafiği hariç tutmanın mükemmel bir yoludur.

Firefox, diğer web tarayıcılarından farklı olarak, kaydedilmiş işlemleri oynatma özelliğine sahip eşsiz bir küçük sürüm (nokta) 247 ile Web Uygulaması monitörünün (Real Tarayıcı) benzersiz bir sürümüne sahiptir. Web sitesi ziyaretlerini Google Analytics'i kullanarak izlerken, konsol yalnızca, doğru verilerin Google Analytics'te yansıtılmasını sağlamak için küçük sürüm 247'nin etkinliklerini hariç tutacak şekilde ayarlanabilir; bu arada Trojan ve zararlı yazılımları engeller.

Site24x7'ü hariç tutmak için Google Analytics Konsolunun Yapılandırma adımları

  • Google Analytics hesabına giriş yapın ve Yönetici seçeneğine gidin. Yönetici altında Filtreler'i seçin ve daha sonra Filtreler ekleyin.
  • Menüde, Filtre Adı olarak Robot Trafik Sitesi24x7'yi seçin.
  • Filtre Türü altındaki Özel Filtre'de hariç tut seçeneğini seçin.
  • Filtre Alanı'nda Tarayıcı Sürümü'nü seçin.
  • Son olarak, Filtre Modeli olarak 24x7'yi seçin.

Gerekli ayrıntıların sağlanmasının ardından, kötü amaçlı yazılımları, virüsleri ve kötü niyetli kayıtlı trafiği Google'da çizen spam etkinliklerini ortadan kaldıran değişiklikleri kaydetmek için Tüm Görünümlere Uygula'yı tıklayın. Site24x7'yi Etki Alanını Engelleyerek hariç tutmak, birden fazla alan adını görmezden gelmek veya Site24x7'in yürütülmesine izin vermek üzere yapılandıran bir seçenektir. Bloc etki alanı, Site24x7'in web sayfalarının izlenmesini talep etme becerisinin başarısız olmasını sağlar.

Blok Etki Alanını Etkinleştirme Adımları

  • Real Browser'de Web Altındaki Web Uygulaması seçeneğine erişin.
  • Yapılandırılmış Web Uygulaması İzleyicisi'ni seçin ve Eylem Menüsü'nden Düzenle'yi seçin.
  • Düzen menüsünde gezinin ve Alanları Engelle'yi seçin ve alan adı olarak Google Analytics'te yayınlayın.
  • Değişiklikleri kaydetmek için gönderin. Forumlarda tartışmaları takip edin veya kötü niyetli yazılımlardan, virüslerden, truva ve spam trafiğinden korunmak için Site24x7 Web Uygulamalarından gelen trafiğin engellenmesi ile ilgili tüm soruları isteyin.
November 23, 2017