Back to Question Center
0

Google Analytics'te Dil Spam Nasıl Yönetilir? - Semalt'tan Uygulama

1 answers:

İnternet uzmanları, Google Analytics kullanıcıları için anahtar kelime ve yönlendirme spam içeriğinin artık geçmişte kaldığını savunuyorlar. Google analytics, bilgisayar korsanları veya dolandırıcıların rasgele yanlış verileri rasgele web sitelerine ve GA (Google Analytics) izleme kodlarına gönderdikleri URL'leri ve spam mesajlarını okunaklı olarak görüntüler.

Semalt , Artem Abgarian'ın önde gelen uzmanına göre, bu meydan okuma filtreleri kullanarak kolayca çözülebilir. Bununla birlikte, bilgilerin çarpıtılması tek başına sorunludur.

İnternet kullanıcılarına, site sahiplerine ve programcılara yönelik kötü haberler, bilgisayar korsanlarının organik anahtar kelime ve yönlendirme spaminden kaynaklanıyor olmasıdır - comprar magento. Spam gönderenler şimdi çevrimiçi kullanıcılara dil raporları gönderiyor. SEO Yuvarlak Masası aynı üç hafta önce bir rapor yazdı.

Google Analytics bağlamında sahte trafik, bir kullanıcının Google Analytics mülküne gönderilen sahte isabet olarak tanımlanabilir. Bir "isabet", bir siteyle olan kullanıcı etkileşimini, Google Analytics mülküne bilgi gönderilmesine neden olur. Örneğin, "geçiş", "ekran görüntüsü", "etkinlik" veya "sayfa görüntüleme" olabilir.

Sahte bir isabet, bir insanın etkileşimi yerine bir bot veya bir program tarafından üretilir. Halen, herhangi bir Google Analytics hitini taklit etmek mümkündür. Bu, spam gönderenlerin sahte doğrudan trafik, taklit organik trafik, taklit organik trafik gönderebilecekleri ve sosyal medyadan türetilmiş sahte veriler gönderebilecekleri anlamına gelir. Bilgisayar korsanları, sanal sayfa görüntülemeleri, etkinlikleri, ana makine adını, istek URL'sini, işlem öğesini ve anahtar kelimeleri taklit edebilir. Üstelik bilgisayar korsanları, kirli sihirlerini gerçekleştirmek için Google Analytics Kimliği ister. Pratik olarak, analitik bilgileri dünyadaki herhangi bir yerden ve Google Analytics hesap erişimi olmaksızın yeniden yazabilir.

Bir Ana Bilgisayar Adı Filtresi Ayarlayarak Google Analytics'te Dil Spaminden Kurtulma

Makale, Google Analytics'inde hayalet ve tavsiye spam olan kullanıcılar için özellikle yararlıdır. Dolayısıyla, bu bölüm sahte trafiğin Google Analytics raporlarına olumsuz etkilerini nasıl en aza indireceğiniz veya ortadan kaldıracağını tartışacaktır.

İnternet kullanıcılarının çoğu Google Analytics'te bu tür bir spam aldı. Bu nedenle, çevrimiçi kullanıcılar bu istenmeyen iletileri nasıl ortadan kaldırabilir? Bu bağlamda, bölüm, ana bilgisayarın filtresinin spamlerin çoğunun filtrelenmesinde nasıl kullanılabileceğini açıklamaktadır. Aşağıdaki adımları izleyin:

'1. Google Analytics'in Yönetici Sayfasını ziyaret edin

Google Analytics sayfasında en sağdaki sütundaki düğmeyi tıklayın ve "Filtreler" i seçin.

2. Mavi tıklayın "Filtre ekle" Düğmesi

Bu görünüm için Google Analytics'in en iyi uygulamalarına göre yeni bir filtre ayarlanmalıdır. Tek bir filtrelenmemiş web sitesinin trafiğini tutar.

3. Ana Bilgisayar Filtresi Oluştur

Google Analytics sayfasında, en soldaki "Yeni Filtre Oluştur" u seçin ve sağlanan alana Filtre adı girin. "Filtre Türü" altında "Önceden tanımlanmış" ı seçin ve ardından dört açılır menüde 'yalnızca dahil et'> 'ana makine adına trafik yapın'> değerini seçin, daha sonra web sitesinin URL'sini girin. Son olarak, geri gidin ve okunaklı web sitesinin trafiği için bildirilen ana makine adlarını kontrol edin. Siteye gerçek trafikle ilişkili tüm ana makine adlarını dahil etmeyi unutmayın.

4. Sitenin Filtresini Kaydedin

Basit filtre, sitede dolaşıma giren toplu sevk spamlerine dikkat etmelidir.

November 23, 2017