Back to Question Center
0

Google Analytics'te Semalt'ten Filtrelere Yönelik En İyi Uygulamalar

1 answers:

Google Analytics filtreleri görünümler şeklinde görünen verileri değiştirebilir, değiştirebilir ve sınırlayabilir. İnternetteki verilerinizin kalitesini sağlamak için her zaman en iyi uygulama filtrelerini ayarlamanız önerilir.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, burada başarılı olmak için aklınızda tutmanız gereken başlıca hususlara odaklanmaktadır: dahili trafiği hariç tutmak, eğik çizgileri kaldırmak, sosyal trafik kaynaklarınızı bilmek ve farklı olaylar.

İç Trafiği Filtreleme

Çoğu insan, web sitelerinin hangi trafik türlerine sahip olduklarına dikkat etmez ve görüşlerinin orijinalliğini ve benzersizliğini önemsemez. İşletmenizi bir ömür boyu çalıştırmak isterseniz, trafiğinizi düzenlemek ve kalitesini sağlamak önemlidir - tractor trailer auto appraisal. Müşterilerinizin web sitenizde ne yaptıklarını görmek isteyebilirsiniz ve doğruysa dahili trafiği büyük ölçüde filtrelemelisiniz. Dahili Trafiği Dışlatma Filtresi, kendi ofisinizden veya evinizden çıkan verileri kaldırabilir. Genellikle insanlar kaldırılır ve günde toplam görüntüleme sayısına göre sayılamaz. İç trafikten kurtulmanın tek yolu, filtreler oluşturup IP adreslerinizi engellemektir. Verileri Google Analytics hesabınızdan kaldırmak her zaman yararlıdır ve kaliteli sonuçlar verebilir.

Çeşitli kuruluşlar, çalışanlarının mesai saatlerinde ne yaptıklarını ve web sitelerindeki ve bloglarındaki tepkilerini görmek istiyorlar. Bunun için dahili yalnızca görünüm filtreleri oluşturur ve tüm dahili trafiği hariç tutarlar. Size doğru sonuçlar verecek bir IP adresi tabanlı filtredir. Örneğin, evlerinden çalışmış ve web sitelerinden kaliteli sonuçlar almak isteyen çalışanlar, verileri gereksinimlerine göre dahil edebilir veya hariç tutabilir.

Trailing Slashes Filter

Google Analytics, yaygın olarak eğik çizgi filtresi olarak bilinen iki farklı URL'yi gözler önüne sermektedir. Bu filtreyi kullanarak, sorularınıza cevapları kolayca alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre eğik eğik çizgiler ve filtreler oluşturmanızı öneririz.

Küçük Filtreler

Google Analytics, düşük kaliteli trafikten kurtulmanıza yardımcı olabilir. Küçük filtreler olmadan, toplam sayfa görüntüleme sayısı hakkında bilgi edinmek isteyen Google Analytics kullanıcıları kendi hesaplarında bulabilirler. Bu, zaman alan araçlardan kurtulmalarına ve web sitelerinin kalitesini garantilemelerine neden olabilir. Tüm verilerinizi, istenen URL'yi, kampanya değişkenlerini ve olayları değiştirmek için küçük filtreleri kullanmanız önerilir.

Sosyal Medya Filtreleri

Dijital pazarlamacılar yaygın olarak sosyal medya filtreleri kullanmaktadır. Google Analytics, oturumları Twitter, LinkedIn, Google+ ve Facebook gibi sosyal medyadan kategorilere ayırmıştır. Yönlendirmeleri referanslarla eşit bir araç olarak görür ve bunları bulmak isterseniz, sitenizin sosyal medya sitelerinden kaç görüntüleme aldığına dair bir fikir edinmesi için Yönlendirme raporunu filtrelemenizi öneririz. Çeşitli organizasyonların işlerini genişletmek için sosyal medya ile çalıştıklarını söylemek yanlış olmaz. Bu tür filtreler oluşturarak ve kaynaklarınızı sınıflandırarak, sitenizi arama motoru sonuçlarında görünür hale getirebilir ve güvenilirliğini büyük ölçüde garanti edebilirsiniz.

November 24, 2017