Back to Question Center
0

Google Analytics'te Yönlendiren Spam'i Ortadan Kaldırmaya İlişkin Semalt Uzmanı

1 answers:

Web siteniz için Google Analytics hesabını kullanıyorsanız, copyrightclaims.org, get-free-social-traffic.com, floating-share-buttons - certificate in healthcare.com, oo-6'dan gelen çok fazla trafik fark etmiş olabilirsiniz. -oo.com, free-traffic.xyz ve istatistiklerinizde görünmeye devam eden diğer benzer alanlar. Bu şüpheli web siteleri sahte trafik göndermeye devam ediyor ve yönlendiren spam olarak biliniyor.

Yönlendiren spam, webmasterların ve blogcuların kendi sitelerini ve sayfalarını yönlendiren olarak ziyaret etmelerini ve kendileri için gelir elde etmelerini ve sitelerinin arama motoru sonuçlarındaki sıralamalarını iyileştirmesini amaçlamaktadır .

Semalt'ın Üst Düzey Müşteri Başarı Yöneticisi Jack Miller, bu konuda bazı zorlayıcı konularda bilgi veriyor.

Yukarıda açıklanan özelliklere sahip tüm sahte yönlendirmeler hayalet yönlendirmeler olarak bilinir. Bir işadamı olarak, sahte tavsiyeleri meşru trafiğe göre ayırt etmeyi bilmelisiniz, böylece botların internette sitenizi taramasını durdurabilirsiniz. Saçmalık botlar sitenizi taramaya devam ederse, sıralaması etkilenir ve izleri bir ömür boyu Google Analytics hesabınızda kalır.

Hayalet spam ve sevk spam nasıl işler?

Her şeyden önce kaç tane sayfa görüntüleme sayısına sahip olduğunuzu değerlendirmeniz ve bu raporun Google Analytics hesabınızda bulunması gerekir. Sayfa yüklendiğinde, izleme kodu, sayfa görüntülemelerinizle ilgili bilgileri toplamak için google-analytics.com/collect için istek gönderir. Ölçüm Protokol Referansı, sitenizde neler olup bittiğine ilişkin doğru bilgileri bize sağlar.

Gerçek bir ziyaretçi sitenizi ziyaret etmezse, Google Analytics hesabı doğru sonuçlar vermez ve hemen çıkma oranınız her zaman yüzde yüzdendir. Bu gibi durumlarda, bilmeniz gereken tek bilgi Web sitenize aşağıdaki kodu katıştırarak kolayca çıkarılabilen Mülk Kimliği'dir .

[kaldırıldı]

(fonksiyon () {

fonksiyonu (i, s, o, g, r, a, m) {i ['GoogleAnalyticsObject'] = r; i [r] = i [r]

(i [r] .q = i [r] .q || []). it (arguments)}, i [r] .l = 1 * yeni Date (); a = s.createElement (o),

, m = s.getElementByTagName (o) [0]; a.async = 1; a.src = gr m [çıkarıldı] .insertBefore (a, m),

}) (pencere, belge, 'senaryo', '// www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga ('oluşturma', 'UA-XXXX-Y', 'otomatik');

ga ('gönder', 'sayfa görüntüleme');

[kaldırıldı]

Burada hayalet yönlendirmeler olarak kullanılan alanların listesi var:

  • blackhatworth.com
  • hulfingtonpost.com
  • darodar.com
  • humanorightswatch.org
  • o-o-6-o-o.com

Yönlendiren spam'in etkileri

Tavsiye spam, sitenizin doğruluğunu azaltmada hayati bir rol oynar ve internetteki genel itibarını mahveder. web yöneticileri genellikle web sitelerinin aldığı trafik kalitesi konusunda endişelerler ve Google Analytics, web sayfalarınızın her gün hangi tür görüntülenme izlediğini izlemek için kullanılabilir.

Tavsiye edilen spamleri ortadan kaldırma

Yönlendiren spam'ı ortadan kaldırmak önemlidir ve en yaygın ve yaygın tavsiye, Yönlendirme alanına dayalı kriterleri kullanan filtreler oluşturmaktır. Filtreler düşük kaliteli trafiği ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve bir çok kişi blog yazarlarını verilerini Kampanya Kaynağı alanlarına dayalı olarak filtrelemelerini önerir.

Yönlendiren spam'ı ortadan kaldırmanın bir başka yolu Hostname bölümündeki filtreleri kullanmaktır. Sahte sayfa görünümlerinin sitenize girmesini önlemek için, şüpheli ziyaretçilerin IP'lerini bir ömür boyu engelleyebilirsiniz. Bu tekniğin tek dezavantajı, geçerli sayfa görünümlerini de filtreleyecek olmasıdır. Örneğin, birisi makale okundu, onun görünümü de spam olarak işaretlenecektir. Ancak bunu önlemek istiyorsanız, sayfa görüntülemelerini yalnızca hostnametranslate.googleusercontent.com ile engellemelisiniz.

Mediglobus çevrimiçi hizmet ekibinin incelemeleri. Yurtdışında yüksek kaliteli hastane tedavisi ve nitelikli doktorlar sağlamaktayız.

November 26, 2017