Back to Question Center
0

Herkesin Bilgisayar Aygıtınızı Değiştirmesine İzin Vermeyin! Ve - Semalt'la Botnet'leri Durdur

1 answers:

Bir robot ağı veya botnet, spam göndericiler tarafından kontrol edilen ve birden fazla cihazı yönlendiren zombi bilgisayarların veya botların grubudur. Botnet'ler muhtemelen, aynı programları veya virüsler ve zararlı yazılımlarla bulaşan bilgisayar gruplarını işleyen meşru bilgisayar aygıtları ağları olacaktır. Bilgisayarınızın cihazlarına kurulduktan sonra, çoğunlukla kullanıcıların bilgisi olmadan, bilgisayarınız bir zombi, drone veya bilgisayar haline gelecektir. Düzgün çalışmaz ve bot denetleyicileri kontrollerine direnmez - dedicated server canada unmetered. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, bu gibi durumlarda kötü amaçlı yazılımdan koruma programları veya virüsten koruma yazılımlarının mümkün olan en kısa sürede etkinleştirilmesi gerektiğini açıklıyor.

Botnet Boyutu

Botnet'lerin karmaşıklığı ve boyutu farklıdır, bazıları büyük, diğerleri küçüktür. Büyük botnet'lerde binlerce ayrı zombi bulunur ve küçük botnet'ler yalnızca birkaç yüzlerce uçağı veya zombi olabilir. Botnets ilk defa FBI, genç bir Sloven'u tutuklayan Temmuz 2010'da keşfedildi. Kötü niyetli şeyleri binlerce bilgisayar cihazına yaymakla suçlanıyor. Botnet'lerle ortalama 12 milyon bilgisayar bulaştı. Çeşitli kötü amaçlı botlar vardır, bunların bazıları bilgisayar cihazlarını virüs veya zararlı yazılım gibi bulaştırabilir.

Botnet'ler çeşitli şekillerde kullanılır, bunların bazıları aşağıda açıklanmıştır:

Hizmet Reddi Saldırıları:

Botnetler belirli bir bilgisayar cihazına veya ağa saldırı başlatmakta ve bağlantıları kaçırarak servisleri kesintiye uğratmaktadır. Dahası, ağınızın bant genişliğini tüketirler ve sistem kaynaklarını aşırı yüklerler. Hizmet Reddi (DoS), bir rakibin sitesini yok etmek için sıklıkla kullanılır.

Spam ve Trafik İzleme:

Botnet aynı zamanda bir bilgisayar cihazının TCP / IP protokolünü bulaştırmak için kullanılır ve ona belirli uygulamaları uygular. Botnets, çeşitli zombi ve virüslerle birleşimde yaygın olarak kullanılır ve e-posta adreslerini toplar. Kurbanlara çok miktarda spam veri ve kimlik avı e-postası gönderiyorlar. Tipik olarak, zombiler ve botlar, botnet'in işlevlerini kontrol edebilmesi ve onu kullanabilmesi için bir kullanıcının kullanıcı adını ve şifresini kandırmak için kullanılır.

Keylogging

Bilgisayarlarınızdaki şifreleme programları, botları tespit etmek ve herhangi bir bilgi türünü almasını önlemek için tasarlanmıştır. Çok talihsiz olan botnet'lerin güvenlik altına almak için uyarlanmış olmaları ve bulaşmış makinelerde keylogger programları kurmaları. Keyloggers botların bir bilgisayar cihazının programlarını kontrol etmesine ve filtrelemesine yardımcı olur ve bu kişilerin daha sonra birinin PayPal kimliği veya kredi kartı ayrıntılarını kaçırmak için kullanılır.

Tıklama Başına Üzümen Adedi:

Botnet'ler ayrıca bir ağda farklı virüs ve botnet çeşitlerini yaymak ve yaymak için kullanılır. Kullanıcıları kötü niyetli faaliyetlerde yakalarlar ve bilgisayar cihazlarını ve e-posta kimliklerini çalıştırırlar. Tıklama başına ödeme sistemine tıklarsanız, botnetler finansal bilgilerinize erişebilir. Zombi, tıklama başına ödeme sistemlerinden bir miktar para kazanmak için bir kullanıcının bilgilerini manipüle etmek için yaygın bir şekilde kullanılır.

November 26, 2017