Back to Question Center
0

İnternet Bankacılığı Güvenliğinde Semalt Uzmanı

1 answers:

Dijital suçlular hesapları ele geçirir ve sahte borsaları çok çeşitli şekillerde bitirirler. Kompleks, kötü amaçlı yazılımların kullanımının basının büyük kısmını almasını planlıyor. Dolandırıcılar, Oliver King'in Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi tarafından örneklendiği gibi, kayıtları başarıyla takas eder ve nakitleri genellikle doğrudan, insan tarafından tasarlanmış saldırılarla saklarlar.

Hoodlums, hesap isimleri, bireysel veriler, para alanlarının tasarrufunu ve önemli ölçüde daha fazlasını içeren kapsamlı bir veri rezervine yaklaşır. Cybersecurity şirketi Hold Security, geçtiğimiz günlerde, yeraltı Web'de erişilebilecek yaklaşık 360 milyon kayıt erişilebilirlik belgelerinin bulunduğunu ortaya çıkardı - high quality pr backlinks. Ayrıca, dolandırıcılar çevrimiçi finansal dengelere erişmek için bu bilgi deposunu kullanmada başarılarını artırmak için şifreleri sıfırladıklarını sergilediler.

Yanlış tanıtım bilgilerimiz topluluğu, müşterilerimize çeşitli perakende müşterileri dolandıran ve her ebatın en az elli banka ve kredi birliğine ait daha az ticari hesaba yönelik ilerleyen bir saldırı düzenlemesini izlemiştir. Saldırıların hepsi, doğrulamayı bozmak için "gözden kaçan gizli anahtar" unsurunu kullandı ve her organizasyon, suçlular bir kere etkili bir şekilde takas edebildiklerini itiraf ettikten sonra çabucak takip etti.

Genel olarak kayıtlara eriştikten sonra, suçlu kayıtları, birikmiş verileri araştırdıkları ve daha sonra çıkış yaptıkları web hesabı gözetiminde performans gösteriyorlardı..Aslanın vaka paylaşımında, İnternetten tasarruf yoluyla para alış verişinde bulunmazlar.

Para merkezli internet üzerinden yapılan herhangi bir değişim olmadığı halde, bütçe kuruluşları, her durumda, bu yanlış beyanat düşünmelidirler. Yasalar yasalara aykırı bir şekilde kayıtlara varmış ve parasal kârları için çeşitli yollarda birikmiş verileri kullanabilir. Bireysel veriler, geçmiş hikayeler veya taksitlerle ilgili bilgiler, işaretler ve kontrol bilgileri, bir dizi kanal üzerinden toptan dolandırıcılık ve bağlantısız yanlış beyanlar için kullanılabilir.

Crooks, hem dinamik kayıtlar hem de uyuşuk kayıtlar (hesaplar rezervleri olduğu halde hareketsiz olduğu hesapları) ile ticaret yaptı. Tahmini bir bileşen, Giriş Prosedürü'nü bitirmek için Gizli Gizli öğenin kullanılmasıdır. Sahtekar istemci adını girip Gözardı Edilen Gizli anahtar yakalamasına dokunun; bu da bir dolandırıcıya olduğu gibi bir dolandırıcıyı gösteren bir test sorusu girdi ve bundan sonra söz kelimesi sıfırlanabilir.

Kanunlara aykırı olanların kayıtlara girdikten sonra, rekor ve kazazedeler hakkındaki kesin verileri aramak için benzer genel bir davranış örneği sergiledi. Kullanılan genel öğeler "Kayıt Yıkışını Görüntüle", "Fatura Ücret Geçmişi" ve "Resimleri Kontrol Et" idi.

Kovuşturma İpuçları

  • Hoodlums'un sadece kötü amaçlı yazılımları değil, kayıtların ticaretinde olduğu yolların çoğunluğuna karşı güvenlik katmanları düzenleyin.
  • Değişimin geçmişine bakın ve müşterinizdeki tüm çevrimiçi eylemi, daha önce not edilen örnek de dahil olmak üzere nadir bulunan davranışlarını değerlendirin.
  • Sahte erişimi olabildiğince hızlı doğrulamak için müşterilerinize danışın. Erken bir hamle yaparak vakit ayırıp daha sonra nakit ödeyeceksiniz.
  • Sahtekâr davranışlar bulma şansın üzerine, karşılaştırmalı niteliklere sahip farklı kayıtlar arayın.
  • Sahte çevrimiçi kayıt onayladığınızda, kayıtlara alarmlar koyun ve tüm kanallarda, özellikle faksla gönderilen tel talepleri ve yanlış kontrollerde sahte hareketi arayın.
November 24, 2017