Back to Question Center
0

Keyloggers'tan Uzak durun - Semalt Uzmanı

1 answers:

Hepimiz kişisel bilgisayarlarımızı fotoğraf paylaşımı, internette gezinme ve arkadaşlarınızla sosyal medya ile iletişim kurmak için kullanıyoruz. Ayrıca, faturaları ödemek ve dünyadaki potansiyel müşterileri hedeflemek için kullanılır. İnternetin hayatımızı kolaylaştırdığını söylemek yanlış olmaz - oculos ray ban lente rosa. Artık eBay'de herhangi bir şey satın alabilir ve ev-özsermaye kredi başvurularımızı siber yoluyla iletebiliriz.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi olan Jason Adler, özel bilgilerinizi çalmak için çok sayıda hacker tarafından kullanılan casus yazılımlardan uzak durmanın önemli olduğuna dikkat çekiyor. Bu programlar yasadışı amaçlarla çok sayıda kullanılmaktadır. Keylogger'lar bilgisayarınıza elle veya dolandırıcı, solucan, trojan veya virüs ile yüklenir. Bilgisayar korsanları, kredi kartı numaralarınızı, hesap ayrıntılarınızı ve şifrelerinizi yakalamak için bunları kullanıyorlar, bu da internette zor bir zaman geçirmenizi sağlıyor. Nerds'tan David Redekop, şirketlerin her ay korsanlık ve phishing saldırıları nedeniyle muazzam miktarda veri kaybettiklerini söylüyor.

Keylogeri açma

Keyloggers genellikle bilgisayarınıza çeşitli şekillerde bağlanır. Ya otomatik olarak yüklenirler ya da virüs, solucan ve Truva atı şeklinde girebilirler. Hepsi tehlikeli ve bilgisayarınız için ciddi sorunlara neden olabilir. Bir müzik dosyası indirirken veya güvensiz web sitelerini ziyaret ettiğinizde, keylogger'lar tarafından sıkışıp kalmış olabilirsiniz..Bu nedenle, bilgisayar sistemlerinize nüfuz etmelerini önlemeniz önemlidir. Yasal olmayan kaynaklardan asla bir müzik dosyası veya video indirmemelidir. Keylogger programları cihazlarınıza yerleştirildiğinde, onları tanımlayıp onlardan kurtulmanız mümkün olmayabilir. Keyloggers algılamak zor ve onların amacı kişisel bilgilerinizi çalmaktır.

Uzmanlar ne diyor?

Indiana Üniversitesi'nden profesör olan Marcus Jacobson, yüklendikten sonra keylogger'lardan kurtulmanın mümkün olmadığını söylüyor. Bir bilgisayara virüs bulaştığında, belirli bir süre için kararsız hale gelir. Neyse ki, bazı önleyici tedbirler, keylogger'ları zamanla yok edebilir.

Casus yazılımlara karşı temizleme için program gereçler

Keylogger'ları hedefleyen ve varlıklarını tespit eden anti-spyware yazılımını kurmalısınız. Her türlü virüs ve keylogger'ı ve diğer tüm casus yazılım türlerini ortaya çıkarır ve imha eder. Bu ürünlerin maliyeti 30 dolar ila 50 dolar arasındadır. Bilgisayarlarınızı solucanlara, virülere ve her tür Truva Atına karşı korumak için yalnızca ünlü anti-spyware araçlarını satın almanız gerekir.

Sınırlı kullanıcı moduna geç

Bilgisayar ayarlarınızı sınırlı kullanıcı moduna değiştirebilirsiniz. Bu seçenek, Windows XP işletim sistemlerinde kullanılabilir ve Vista'ya da yükseltilecek gibi görünüyor. Bu seçeneği kullanarak, cihazınızın varsayılan ayarlarını "yönetici" moduna değiştirebilirsiniz. Bu, hiç kimsenin cihazınıza erişemeyeceği anlamına gelir. Ayarları "sınırlı kullanıcı" moduna değiştirerek, bilgisayarınızı her türlü keylogger, virüs ve zararlı yazılımlardan koruyabilirsiniz. Bilgisayarınızın yalnızca bir yönetici hesabı olur ve diğer tüm kullanıcılar makineye erişmek için devre dışı bırakılmıştır. Son olarak, en az değil, çok sayıda keylogger içerebileceğinden freeware'e veda etmelisiniz. İnternette gezinmek için yalnızca Microsoft'un Internet Explorer'ı veya Google Chrome'u kullanmalısınız.

November 24, 2017