Back to Question Center
0

Malware Nedir - Semalt Uygulama

1 answers:

Kötü amaçlı yazılım kötü niyetli yazılım olarak da bilinir. Bilgisayar cihazınıza zarar veren ve virüsleri, Truva atlarını, solucanları, reklam yazılımlarını ve casus yazılımları bilgisayar sistemlerinize yayma eğiliminde olan düşmanca ve tehlikeli araçları ifade eder.

Oliver King, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, kötü amaçlı yazılımların bilgisayar cihazlarınızı gizlice rahatsız ettiğini veya zarar verdiğini ve kişisel verilerinizi çaldığını söylemek yanlış olmayacağını belirtmektedir. Ayrıca bilginiz olmadan cihazınıza erişiminizi sınırlandırabilir - videogiochi usati vendita online marche. Casus yazılım, kimlik avı, rootkit, tarayıcı korsanlığı ve fidye yazılımı gibi farklı malware türleri vardır.

Kötü amaçlı yazılımlar nereden gelir?

Bilinmeyen e-posta eklerini açtığınızda veya pop-up pencerelere çok sayıda tıkladığınızda, genellikle kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler bilgisayar cihazınıza girer. Ayrıca, web siteleri, oyunlar, çevrimiçi demolar, ses ve müzik dosyaları, yazılımlar, araç çubukları, ücretsiz abonelik teklifleri ve bilinmeyen kaynaklardan indirdiğiniz ve anti-virüs ve kötücül yazılımlara karşı korunmayan araçlar ile korunmayan herhangi bir şey aracılığıyla aygıtlarınızı da gönderirler.)

Kötü amaçlı yazılımları nasıl tanımak

İnternet'te düzenli olarak gezinirken ve çeşitli web siteleri kullanıyorsanız veya kendi sitelerinizi çalıştırıyorsanız, muhtemelen virüs veya kötü amaçlı yazılımın kurbanı olabilirsiniz. Yavaş bir bilgisayar, bilgisayar aygıtlarınıza virüs ve zararlı yazılım bulaştığının işaretidir. Açılır pencere, dolandırıcılık ve sık sık çöker görüyorsanız, olasılıkla kötü amaçlı yazılımın kurbanı olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, İnternet'i kullandığınızda kötü amaçlı yazılım tarayıcıları kullanmanız ve bunları açmanız önemlidir..Bilgisayarınızdan ödün vermek ve erişiminizi kısıtlamak isteyen çok sayıda kötü amaçlı yazılım ve virüsten koruma yazılımı ve programı bulunmaktadır.

Kötü niyetli yazılımlar kaldırma

Virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmanın en iyi yollarından biri, güvenilir zararlı yazılım temizleme araçları ve antivirüs yazılımı kullanmaktır. İnternet'te çok sayıda seçenek mevcuttur. Bir yazılım seçerken dikkatli olmalı ve özelliklerini kontrol etmelisiniz. Burada, tüm yazılımların ve programların birlikte gitmeyeceğini söyleyeyim. Ücretsiz anti-malware ve antivirüs yazılımlarının çoğu bilgisayarınız için kötüdür. İnternet üzerinde korunma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için bir şeyler ödemek ve ücretli bir sürüm almak daha iyidir. Avast Free Antivirus ve anti-malware araçları birkaç dakika içinde herhangi bir meşru web sitesinden gidebilir ve kurulabilir.

Kendinizi korumak için anti-malwareyi kullanın

Kötü amaçlı yazılımı tanımak, kaldırmak ve önlemekten başka hiçbir şey, virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma araçları kullanmaktan iyidir. En iyi ve en güvenilir yazılım Avast'tır. Bu, teknik ve endüstri uzmanları tarafından yüksek derecelendirilmiştir. Bu araç, milyonlarca insan tarafından dünya çapında indirildi ve performansı mükemmel. Ünlü özelliklerinden bazıları kırılmaz parola güvenliği, ev ağı koruması, düzgün ve temiz tarama ve tüm bunlar ücretsiz geliyor.

Microsoft gibi çok sayıdaki diğer şirketlerin zararlı yazılımlara karşı tarayıcılarını da kullanabilirsiniz. İşletim sistemlerinizi korurlar ve internet kullanırken virüsleri ve solucanları uzak tutarlar. Kötü amaçlı yazılımdan arındırılmış programlar, bu tür şeylere karşı koruma sağlayarak zararlı yazılımlara ve virülere karşı savaşabilir. Bunlar günlük olarak çalıştırılmalıdır; internetteki güvenliğinizin garantilenmesi için güncelleştirilmiş yazılım sürümlerini kurmaya çalışmalısınız.

November 23, 2017