Back to Question Center
0

Mobil Uygulama Koruması. Neden İşletmeniz İçin Önemlidir? Ve - Semalt Cevap Biliyor

1 answers:

Semaltt Müşteri Başarı Yöneticisi Alexander Peresunko, mobil uygulamalarınızı botlar ve sıyırıcılar tarafından saldırıya maruz kalmamak için neden önemli olduğunu basit ve gerçek bir örnekle gösterecektir.

Çeşitli şirketler, hem global hem de yerel müşterilerin deneyimlerini kişiselleştirmek için Mobile First iş stratejisini tercih etmektedir. Myntra Hindistan'ın en iyisi ve en büyük çevrimiçi moda mağazalarından biridir. Satış ve hizmetlerle ilgili en iyi şey olduğunu iddia eden Yalnızca Mobil Uygulama Uygulaması'nı kullanan ilk kişi oldu. Elbette, bu iş stratejisini de benimseyebilirsiniz, ancak bazı güvenlik riskleri her zaman söz konusudur - umzugsfirma bern kosten.

Mobil uygulamaların, botlar, web kazıntıları ve içeriğin korunması gibi konularda web sitelerinden daha güvenli olduğu yönünde bazı yanlış anlamalar var. Ancak ayrıntıları incelediğimizde, web sitelerinizle mobil uygulamalarınız arasında bir çok sorunun eşlik ettiğini düşünürdük. Böylece, her şeyin kazıyıcılardan ve botlardan korunması gerekir. Dikkat ve yoğun çalışmanız gereken web sitelerinde ve mobil uygulamalarda her gün birçok sorun oluşur. İşletmeniz için bir avantaj sağlamak istiyorsanız, en iyi seçenek kendinize biraz zaman tanıyıp, en kısa sürede botlardan ve kazıyıcılardan kurtulmanızdır.

Mobil uygulamalar, kullanıcılara çeşitli web hizmetleri aracılığıyla erişilen bilgi ve verileri kullanmalarını sağlar. Bu web hizmetleri ve verileri kazıma tehlikesi altındadır. Web içeriğiniz, botlar denen otomatik programlarla farklı amaçlar için çalınabilir. Onlardan kurtulmak istiyorsanız, IP adreslerini botların gelmesini önlemenin en kolay ve en iyi yolu olduğu için engellemeniz gerekir.

Botlar sorununun cep telefonları ve web siteleri için en büyük sorunlardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Şirketler, bu botlar yüzünden online olarak çok fazla veri ve hassas bilgi kaybederler. Verilerinizi çalmak veya çoğaltmak için birden fazla uygulama tarar, böylece çeşitli orijinal kullanıcılara ve müşterilere hitap eden uygulamalara spam gönderilir.

Bots'un İşletmeniz Üzerindeki Etkileri

Tinder ve Snapchat gibi ünlü uygulamalar birkaç ay boyunca kötü botlara karşı savaşıyor. Bildirildiğine göre, işletmelerin görünürlüğünü ve güvenilirliğini engellediğinden, müşteriler ve kullanıcılar için büyük bir rahatsızlığa neden oluyor. Son zamanlarda, Myntra ile başka bir isimsiz şirket arasındaki bir anlaşmazlık bildirildi. İkincisi Myntra'nın uygulamalarını ve içeriğini farklı web sitelerinde ve alan adlarında birbirine bağlayabildi. Müşterilerin Myntra'ya ve ürünlerine güvenmediği için şirketin birçok hizmetini kapatması sağlandı. Onu meşru olmayan bir masaüstü sürümü olarak gördüler ve sistemlerinden kaldırmaya başladılar. Riskler bu açıdan çok önemli ve aklımıza birçok soru geldi. Bu soruların birisi, her uygulamanın veya işletmenin botlara karşı korunması gerektiğidir mi?

Mobil Uygulama API'sının güvenliğini sağlama

Uygulama tabanlı işletmeler için, mobil uygulamalarını ve özelliklerini robotlardan korumak çok önemlidir. Verilerini ve web hizmetlerini kötü amaçlı yazılımlardan ve botlardan koruyabilecek mükemmel güvenlik çözümleri kullanmak zorunda kalacaklardı. Bu kolay bir iş değildir ve zaman ve emek harcamanız gerekebilir. İstenilen sonuçları garanti etmedikleri için antivirüs yazılımı ve anti-malware araçları dahi iyidir.

November 24, 2017