Back to Question Center
0

Moon Malware, Linksys Yönlendiricinize Saldırdı mı? Ve - Semalt, Bu Sorunu Nasıl Doğrulayacağını Bilir

1 answers:

Linksys gibi geleneksel yönlendiricilere saldıran "The moon" ismi ile bir malware saldırısı var. Bu zararlı yazılım, bilgisayarların güvenlik durumundan ödün vermek ve kullanıcı düzeyinde gezinme potansiyeline sahiptir.

Lisa Mitchell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, Linksys yönlendiricilerinin yanı sıra kablosuz erişim noktalarının bu güvenlik açığına tabi olduğunu ve bunun web sitenizi veya müşterilerinizi büyük bir kayıp oluşturabileceğini söylediklerini İnternet dolandırıcılığı.

Ay Malware

Ay malware, potansiyelini kimlik doğrulamayı atladığı şekilde alır. Yönetici kimlik bilgilerine sahip olmaksızın giriş yapmayı mümkün kılar. Kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla karşı karşıya kaldıklarında, Linksys yönlendiricisi 80 ve 8080 giden trafikle çok sayıda bağlantı noktası ile tüm bağlantı noktasını yüklemeye başlar - aspire cleito sub ohm kits. Orada bazı önemli veri etkinliği, internet bağlantısı yavaş yapıyor. Bilgisayarlar, enfeksiyonu, işlemelerini ve CPU performansını yavaşlatabilir.

Ay Malware önlemek için

Ay malware internet bağlantısının güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Sonuç olarak, bu enfeksiyonun yönlendiriciden kurtulması için bir prosedür veya kriter eklemek her zaman önemlidir. İnsanların bunu gerçekleştirmek için takip edebilecekleri bazı adımlar vardır:

  • Yönelticinin web tabanlı kurulumuna erişin. Web sitelerini ziyaret etmek ve model, seri numarası, IMEI ve diğer ilgili bilgiler gibi bilgileri almak önemlidir..Bazı yönlendiriciler bu bağlantıyı panellerinin arkasına yerleştirir.
  • Linksys yönlendiricinizin en son ürün bilgisine sahip olduğundan emin olun. Değilse, havada güncelleme veya ürün yazılımı flaşı gerçekleştirmek bu sorunu çözebilir. Linksys şirketi, sızdırmayacak bazı kesmek teknikleriyle mücadele etmek için bellenimi güncellemeye devam ediyor.
  • Yönetim sekmesine gidin. Yönetim sekmesi, donanım yazılımı sürümü yazılarının yanında sağ üst köşede bulunur. En yeni bellenimi edindiyseniz, bir sonraki adıma geçmek için bu sekmeyi tıklayın. Uzaktan yönetim erişiminin onay kutusundaki onay kutusunun "devre dışı" olarak ayarlandığından emin olun.
  • Bu noktadan sonra Güvenlik sekmesini tıklayın. Bu aşama, yönlendiricinizin bazı güvenlik önlemlerini özelleştirmek için biraz esneklik kazandığınız yerdir. Anonim Internet İsteklerini Filtrele seçeneğini işaretleyin. Zaten seçim aşamasındaysa, bu şekilde bırakabilirsiniz. En yeni Linksys ürün belgelerinin bazıları bu ayara varsayılan olarak sahiptir.
  • Yönelticinin ayarlarını kaydedin. Konfigürasyonu kaydettikten sonra, yönlendiriciyi kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için, güç kaynağından çıkarın ve yeniden takın. Sonuç olarak, yönlendirici önbellek temizler. Ayrıca operasyonunda olabilecek kötü amaçlı yazılımlardan kurtulur.

Sonuç

Yönlendiricinizde kötü amaçlı yazılım bulunması, göz atma deneyiminizin güvenliğini şüpheli hale getirebilir. Linksys yönlendiricinizin virüslerden uzakta olup olmadığını kontrol etmek esastır. Bu yönlendiriciden gelen kötücül yazılımları algılama ve temizleme yöntemlerinden bazıları bu dergide bulunmaktadır. Yönlendiricinizi sıfırlayarak ve önbelleği yeniden başlatarak temizleyerek bazı kötü amaçlı yazılımları kaldırabilirsiniz. Tarama deneyiminizin güvenli olmasını sağlamakla birlikte internet bağlantınızı hızlı hale getirebilirsiniz.

November 23, 2017