Back to Question Center
0

Semalt: Oyun Açıklaması ZeuS Botnet

1 answers:

Gameover ZeuS botnet Microsoft işletim sisteminde çalışır ve 2007'de bulunmuştur. Şimdiye kadar çeşitli sorunlara yol açmıştır ve bilgisayar korsanları 70 milyon doları aşmıştır. Gameover ZeuS botnet sızıntısından sonra ortaya çıkan birkaç belirti ve işaret vardır. Bozulan makineler talimatlarını yerine getirmeye başlar. Cihazınız düzgün çalışmıyorsa ve verilerinizin güvenliği konusunda endişeleniyorsanız, bilgisayarınızın botnet ağı haline gelmesi ihtimaliniz vardır ve bu genel performansını geliştirme zamanıdır - servidores web gratuitos caracteristicas. Gameover ZeuS botnet'lerinin sorunları hem küçük hem de büyük seviyelerde kendini gösterir. Semalt uzmanı Jason Adler, ağ yöneticileri için farklı Gameover ZeuS botnet uygulamaları olduğunu açıklıyor ancak aşağıdaki olanlar en iyisidir:

Petekten sepet tespiti

Hırslı ve ünlü güvenlik uzmanları bal küpleri oluşturmayı düşünüyor ve onu iyi bir şey olarak nitelendiriyorlar. Bazen Gameover ZeuS botnet'leri burada da tespit edilebilir ve cihazlarınızın bir parçası haline gelebilir. Örneğin, ücretsiz bir saldırı tespit sistemi olan Suricata'yı kullanıyorsanız, sisteminizde Gameover ZeuS botnet'lerinin listelerinin tanınmasını isteyebilirsiniz. Maalesef, tam liste bilgisayar korsanları tarafından düzenlendiğinden ve internet veya C & C sunucusuna bağlanma girişimlerinizin yararsız olduğunun kanıtlanması mümkün değildir.

Uç noktalarda botnet algılama

Ev sahibi tabanlı Gameover ZeuS botnet algılama, antiviral çözüm ile başlar ve müşteri web sitelerinde bir dizi tarama yapar. Antiviral teknolojinin çoğunlukla enfeksiyonların yerini tespit etmede başarısız olduğunu söylemek güvenlidir, bu nedenle yönetici başka sorunlara dikkat etmelidir. Uç noktalardaki botnet algılama, cihazlarınızda rootkit'lerin kurulumunu önlediğinizde, beklenmedik banner reklamları veya pop-up pencereleri tıklatmamak ve HTTPS'in dışardan göz gezmekten kaçınmanız durumunda mümkündür. Tabii ki, varsayılan DNS sunucunuz değiştirilirse, bilgisayar korsanının sisteminize bir şey yaptığının açık bir göstergesi olacağı ve acil önlem almalısınız.

Ağda botnet algılama hizmetleri

Ağ tabanlı Gameover ZeuS botnet'lerini tespit etmek zordur. Bunları algılama ve izleme yollarından biri, sohbet trafiğine bağlıdır. IRC trafiği şifreli olarak gönderilir; bu, bir bilgisayar korsanının sitenizin anahtar kelimelerini tespit ettiği ve bunları kötü amaçlı etkinlikler için kullandığı anlamına gelir. Farklı bitiş noktaları aniden ve aynı anda harici sitelere çarparsa, bu, botnet tabanlı DDOS saldırılarının cihazınızdan veya bilgisayar sisteminizden başlatıldığının açık işaretidir. Aynı zamanda toplu giden trafik sizin için sorunlara neden olabilir. İyi haber şu ki önümüzdeki günlerde botnet'lerin tamamı bitmiş olacak.

Şu anda, uzmanlar Snort gibi açık kaynaklı çözümleri ve AlienVault gibi entegre güvenlik tekliflerini botnet'lerle ilgilenmek için yoğunlaşıyorlar. Botnet ağı kökenini belirlemek önemlidir ve IT uzmanları, bir takım araçlar ve programlarla bunu mümkün kıldı. Botnet'lerin doğasını ve etkilerini analiz ettikten sonra, yerel ve uluslararası botnet'leri sınırlayıp yok edebilirler. Ortalama olarak, binlerce Gameover ZeuS botnet'si zaten kaldırılmış ve uzmanlar bu konuda çalışmaya devam ediyor. Bu, ileride her an onlardan kurtulabileceğimiz anlamına geliyor.

November 26, 2017