Back to Question Center
0

Semalt'a Göre Botnet Malware'ini Belirlemenin En İyi Yolu

1 answers:

Botnet zararlı yazılımları mesafeleri ve farklı coğrafi konumları kapatabilmektedir. Zombi ve bot ağı, dünya çapında çok sayıda sistemden kolayca ödün verebileceği anlamına geliyor. Bu yetenek botnet malware'ini çok uluslu bir sorundur ve bu alandaki çabalar mümkün olduğunca çabuk alınmalıdır - vitamin floradix. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, bir botnet zararlı yazılımının virüs bulaşmış bilgisayarların bir ağı olduğunu açıklıyor. Bunlar, spam, korsan veya saldırganın oluşturduğu ve tam kontrolü altındadır. Bu ağın bir parçası olan tüm bireysel cihazlara botlar denir.

Botnet kötü amaçlı yazılım algılama ve önleme:

Botnet malware tespiti, varlıkları hakkında hiçbir şey bilmeden çalışacak şekilde tasarlandığından kolay değildir. Bununla birlikte, onları kolayca algılayıp önlemenin bazı yolları vardır.

1. IRC trafiği

IRC trafik kaynakları, birbirleriyle iletişim kurmak için IRC kullanan botnet'ler ve bot yöneticileri içerir

2. SMTP'nin yüksek son giden trafiği

SMTP'nin üst düzey giden trafiği mümkün olan en kısa sürede ele alınmalıdır.

3. Anti-Botnet aletler

Anti botnet araçları iyi ve yüksek kaliteli sonuçlar sağlar. Beklenmedik açılır pencereler de botnet malwareinin bir işaretidir.

4. Yavaş bilgisayar

CPU veya bellek kullanımı yüksek olan yavaş bir bilgisayar veya mobil aygıt, botnet malwareinin işaretidir

5. Trafikteki başak

IRC için kullandığımız 6667 numaralı bağlantı noktası, spam e-postalar için kullandığımız 25 numaralı bağlantı noktası ve proxy sunucusu

için kullandığımız Bağlantı Noktası 1080'i içerir.

6. Giden mesajlar

Giden mesajlar gerçek kullanıcılar tarafından gönderilmez. Aslında, botlarla gönderilir

7. İnternet erişiminiz ve hızınızla ilgili sorunlar

İnternet erişimi ve hızıyla ilgili birçok sorunla karşı karşıyaysanız, cihazınıza botnet zararlı yazılımları saldırısına uğramış olma ihtimali vardır.

8. Şebeke taban çizgisi

Ağınızın performansı ve faaliyetleri düzenli olarak izlenmelidir

9. Yazılım yamaları

Bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın tüm programları özellikle de güvenlik yamaları ve kötü amaçlı yazılımdan koruma programları güncelleştirilmelidir

10. Vijilans

Kullanıcılar, ilgili yazılım ve programları yükleyerek cihazlarını yüksek riskli botlardan korumalıdırlar

Kötü amaçlı çevrimiçi botnet oluşumu:

Bilgisayar veya mobil cihaz virüs veya kötü amaçlı yazılım ile enfekte olduğunda bot oluşur. Bu, bilgisayar korsanlarının bu aygıtı uzaktan kontrol etmesine izin verir ve bu konuda hiçbir şey öğrenemezsiniz. Botnet'leri kontrol eden korsanlara veya saldırganlara, bot çobanları veya botmasterler denir. Saldırganlar veya bilgisayar korsanları çeşitli nedenlerle botnet'leri kullanır; Çoğu sibern suçlar için botlar ve virüsler kullanıyor. En yaygın botnet uygulamaları, hizmet reddi saldırısı, e-posta spam kampanyası, veri hırsızlığı ve reklam veya casus yazılımlardır.

Botnet malware saldırıları nasıl başlıyor?

Botnet saldırıları botlarla işe alımlarla başlar. Botmasterlar solucanları, virüsleri ve zararlı yazılımları yaymak için botları işe alırlar. Ayrıca, virüsten koruma programlarını içerebilen veya içermeyebilecek çok sayıda bilgisayarı kesmek ve bunlara bulaşmak için kullanılır. Botnet virüsleri cihazınıza bağlanır ve sunucuları kontrol eder. Oradan, saldırganlar botları iletişim kurabilir ve kontrol edebilir, onlara belirli görevler atayabilir. Botnetlar gerekli boyuta ulaştığında, çobanlar, aşırı yüklenmiş sunucu, kişisel bilgileri çalmak, sahtekarlıkları tıklamak ve spam e-postaları göndermek gibi bazı saldırıları gerçekleştirmek için botnet'lerden yararlanabilirler.

November 26, 2017