Back to Question Center
0

Semalt: Bir Spam Bot Nedir ve Engelleme Nasıl

1 answers:

Google Analytics hesabında oturum açtıysanız ve oturumlarda ani bir artış gözlemlediyseniz, botlar ve yönlendirme spamleri web sitenizi etkilemiş olabilir. Bir bakışta, size satış ve yol açacaklarını düşünebilir, ancak oturumların bir kaynağına daha yakından bakmak, trafiğin nereden geldiğine dair bir fikir verecektir. Spambotlar ağırlıklı olarak düşük kaliteli web sitesi trafiğinden sorumludur - easy umzug. Son yıllarda, daha çok web yöneticisi yönlendiren spam botların sitelerini taramasından şikayet ediyor ve gerçek kişiler web sayfalarını ziyaret etmiş gibi görünüyor. Siyah şapka SEO ve negatif spam botlar, Google Analytics verilerinizi çok sayıda çarpıtabilir. Ayrıca, bu botlar sitenizi birçok kez ziyaret ettikleri sırada görünür ancak hemen çıkma oranı% 100'dür. Olumlu bir veri verilmiyor ve sitenizin sıralaması her geçen gün azalmaya başladı.

Spam Bot Nedir?

Frank Abagnale, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, botların herhangi bir manuel girdi olmaksızın eylemler yürütebilmesine olanak tanıyan otomatik programlar olduğunu açıklıyor. Bir bot, gerçek bir kişinin saatler, günler veya haftalar içinde tamamlayabileceği çeşitli görevleri yerine getirmesinden sorumludur. Botlar, aynı anda birden fazla görev gerçekleştirmek için yalnızca birkaç saniyeye ihtiyaç duyar ve sitenizi doğal olmayan olarak ziyaret etmek için oluşturulur.

Gayri meşru ve meşru botlar arasındaki fark

Yasal veya gerçek botlar Bing, Yahoo ve Google gibi arama motoruna aittir. Web sitenizi dizine ekleyebilir ve tüm sayfalarınızı arama motoru sonuçlarında gösterirler . Bu botlar sitenize herhangi bir şekilde zarar veremez; ancak gayri meşru botlar web sitenize zarar vermek içindir. Sitenizi ziyaret ettikleri ve size çok fazla görüşte bulunabilecekleri görünüyor ancak sitelere uygun değiller ve buna negatif bot deniyor. En yaygın ve ünlü spam öneri botları event-tracking.com, free-share-buttons.com, social-buttons.com, darodar.com ve get-free-traffic-now.com'dur.

Bu web siteleri etrafında bazı farklılıklar vardır ve URL'leri otomatik olarak Google Analytics hesaplarında görünür. Bu şirketler ve reklam paketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için URL'lerini takip ederseniz, şans web sitelerine zarar verecek olması. Örneğin, Google Analytics hesabınızda bir tavsiye spam'i (bkz .-your-website-here.com) görüyorsanız, mümkün olan en kısa zamanda ortadan kaldırmanız gerekir.

Google Analytics hesabınızdaki spam bot'ları nasıl engelleyebilirim?

Neredeyse tüm spam gönderim siteleri büyük suçlu ve mümkün olan en kısa sürede kurtulmalısınız. Google Analytics hesabınızda yeni yönlendirme spam'ı bulursanız filtrelemelisiniz, ancak bu prosedürün dezavantajı, kötü botların web sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmesidir. Bu, sunucunuzun kaynaklarını alacakları ve sitenizin yükleme hızını etkileyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, tüm spam web sitelerini engellemek için .htaccess dosyasını kullanmak mümkündür. .htaccess dosyasının tüm şüpheli bir siteyi engellemenin güçlü bir yol olduğunu söylemeye değer. İlk adım, .htaccess dosyanıza belirli bir kod eklemektir. Bu dosya düzgün çalışmıyorsa, etki alanının köküne yeni bir .htaccess dosyası yüklemeniz gerekir.

Spam bot'u düzeltmenin bir başka hızlı ve kolay yolu, Google Analytics hesabınızda gelişmiş filtreler oluşturmanızdır. Hesabınıza girip Yönetici sekmesini tıklayın. Bundan, Create New View (Yeni Görünüm Oluştur) seçeneğine gitmelisiniz ve raporlama görünümü adı bölümünün altında, Spam Free (Ücretsiz Bir Spam Free) düğmesi görürsünüz. Burada Yeni Filtre seçeneğini tıklamanız ve filtrenizi isimlendirmeyi unutmayınız.

November 26, 2017