Back to Question Center
0

Semalt: Çeşitli Trojanlar Ve Etkileri

1 answers:

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, çevrimiçi kullanıcılardan banka bilgilerini çalmak için bir Truva atıldığını söylüyor. Bu botlar e-postalar, keyloggers ve pop-up reklamlar aracılığıyla yayılmıştır. Tuş vuruşu günlüğünü gerçekleştirmek için milyonlarca zombi bilgisayar kullanıyor ve hedeflenen banka hesaplarına saldırmakla birlikte özel verileri çaldı. Trojanlar bu bilgileri topluyor ve FBI, Zeus'u Kanada bankalarından 20 milyon dolardan fazla alması için kullanan bir siber suçlu tespit ettiğini açıkladı.

Farklı Trojanlar Tipleri:

Truva atları, performanslarına ve saldırı türlerine göre farklı kategorilere ayrılabilir.

1 - les fiches de paie ou paye. Arka kapı

Bir arka kapı Truva, bilgisayar korsanlarına cihazınızı kontrol etme ve çok sayıda bilgisayardan uzlaşma şansı verir. Oluşturan, dosyaları gönderme, başlatma, silme ve alma, bilgisayarları yeniden başlatma ve verileri görüntüleme gibi en çok sevdiği çeşitli görevleri gerçekleştirmesini kolaylaştırır. Arka kapı Truva atları, kurban bilgisayar gruplarını birleştirmek ve zombi veya botnet ağları oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

2. Exploit

Exploit, kötü niyetli veri ve kodları içeren ve bilgisayarınızdaki veya mobil cihazınızdaki güvenlik açıklarının avantajını sağlayan bir Truva Atları.

3. Kök setleri

Rootkitler, makinenizdeki belirli nesneleri ve etkinlikleri gizlemek için tasarlanmıştır. Birincil amacı kötü niyetli şeyleri dünya çapında web üzerinden yaymak ve programlarınızın düzgün bir şekilde yüklenme süresini uzatmaktır.

4. Truva-Banker

Bilgisayar korsanlarının bilgisayar korsanlarının farklı kullanıcıların hesap bilgilerini çalmalarına yardımcı olan belirli bir Truva türüdür ve bilgisayar korsanları çevrimiçi bankalardan, kredi ve bankamatik kartlarından para çalmak ve e-ödeme için bu bilgileri kullanır sistem.

5. Truva-DDOS

Trojan-DDoS, hedeflenen web adreslerine yönelik tüm DoS (Denial of Service) saldırılarının gerçekleştirilmesinden sorumludur. Kullanıcılara birden fazla istek gönderir ve çok sayıda bilgisayar cihazına bulaşmasını sağlar.

6. Trojan-Fidye

Sisteminizin performansını ve faaliyetlerini düzenli olarak izlemelisiniz, böylece düzensiz davranışlardan kurtulabilirsiniz. Tüm araç ve yazılımlarınız özellikle de güvenlik yamalarınıza güncellenmelidir.

7. Truva Gözetimi

Kullanıcılar, onları bot enfeksiyonları ve kötücül yazılım saldırıları risklerine maruz bırakan faaliyetlerden kaçınmak için eğitilmelidirler.

8. Truva SMSleri

Trojan SMS, size mal olur ve cep telefonunuzdan her gün prim ücretli telefon numaralarına kısa mesaj gönderir.

9. Truva-Spy

Truva casusu, sisteminize otomatik olarak kurulan ve anahtar kelimelerinizi kandıran, ekran görüntüleri çeken ve çalışan tüm uygulamalarınızın listelerini almak için kullanılan programlardır.

Tavsiye edilen antivirüs, anti-trojan ve mal kötü takip araçları

Deneyebileceğiniz en güvenilir antivirüs programları Kaspersky, ESET Nod32, Avast, AVG, BitDefender, Antivir ve Trend Micro'dur. Malware önleme programlarına Malwarebytes, Emsisoft ve Zemana dahildir. Birkaç dakika içinde Trojan botnet'lerinden kurtulmak için bu antivirüs veya anti-malware programlarından herhangi birini indirebilir ve ayıklayabilirsiniz. Hepsinde Trojan kötü amaçlı yazılımların sisteminize nasıl zararlı olduğuna ilişkin bilgi bulunur ve bilgisayarınızı her açtığınızda taramayı çalıştırmayı unutmamalısınız.

November 26, 2017