Back to Question Center
0

Semalt'dan Rehber: Web Sitesi İçeriğini Planlamak İçin Dokuz Adım

1 answers:

Web sitesi sahiplerinin kullanıcıları için içerik planlama ve geliştirme zorlaşıyor,başkalarıyla birlikte çalışırken. Bununla birlikte, web sitesi içeriğini verimli bir şekilde yönetmek her zaman mümkündür

Max Bell, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,doğru içeriğin alınması ve yayınlanması için rehber olarak dokuz adımdan sonra gelen önerileri

1. Geçerli Kopyayı Değerlendirmek

Her şeyden önce, mevcut kopyanın değerlendirilmesi, onu tanımlarken ihtiyatlıhatalar veya güncellenmesi gereken şeyler. İçeriği sınıflandırmak ve bu gruplar için belirli hedefler atamak,sitenin yalnızca değerli malzemeler sağladığından emin olun - nationwide appraisal login.

2. Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Bir işletme, içerik oluşturmadan önce kiminle konuştuğunu bilmelidir. anlayışya da hedef kitleyi tanımlamak, planlama sırasında netlik sağlamaya yardımcı olur. Eklemek istediği bilgilerin olup olmadığını ölçerGerekli veya yeterince açık. Aynı zamanda, sitenin herkes için hizmet ettiğinden emin olmak için birincil, ikincil ve üçüncül kitleleri tanımlar.Ziyaretçileri.

3. Site Haritalarını kullanın

Site haritaları plan olarak hareket eder. Onsuz, bir site tüm hedeflerini başaramayabilirveya ilgili sayfaya içerik atamak. Birçok farklı program ve yazılım seti,Web sitesi. Bu tür örnekler, Microsoft Word'deki Organizasyon Şeması ve serbest çapraz platform XMind araçlarıdır. Toplu işle başlayıntek bir sayfanın hepsini içerebilir mi yoksa alt sayfalara mı gereksinim duyacağını görmek için içeriğe bakın. Bütün bunları yaparak, öncelik vermek veWeb sitesinde öğeleri yeniden düzenleyin.

4. Başkaları ile İşbirliği

İçeriğin içerdiği garantileri gözden geçirirken ve düzenlerken başkalarını dahil etmekhiçbir dilbilgisi hatası ve başkalarına mantıklı gelmez. İşbirliği diğer partilerin katkıda bulunmasına olanak tanır..Tüm içerik için tek dosyalarBu etkileşimlerin ve içerik geliştiricilerin olasılığını önlemek gerekir. Google Docs ve JumpChart, web sitesi içerik işbirliğiBirden fazla kullanıcının geribildirimde bulunmasına izin veren araçlar.

5. Haberi Versus Satmak İçin Mesaj Göndermek

Bazı insanlar, web sitelerinin iş dünyası hakkında konuşma şansı sunduğunu hissediyorlar.Öykü. Bunun aksine, ürün veya hizmetlerle ilgilenmesinden fayda sağlayabilecek diğer kişilerin hikayelerini anlatmalıdır.sitede teklif. Önemli olan tek şey kanıttır ve anlayışla söylenir. Ürünün veya hizmetin bir ihtiyaç boşluğunu doldurması gerekir;kullanıcıya kazandırdığı faydalarla ilgili kolay okunan noktalara sahiptir.

6. İnsanlar ve Arama Motorları için Yaz

İşletme, içeriğinde, kaybettiği noktaya kadar birçok anahtar kelime eklememelidiranlamını veya okunamayan hale gelir. Bu terimleri metin boyunca dahil etmek doğal olarak okuyucuların içeriği görmesini sağlar. Ayrıca,çekirdek anahtar kelimeleri değiştirmek için anlamsal anahtar kelimeler kullanmak, maddenin asıl anlamını değiştirmez.

7. Eylem Odaklı Kopyasını Yapma

İçeriğin sonunda, ziyaretçilere hangi adımı attığını gösteren bir metin olmalıdırSıradakileri almalılar. Bir e-posta adresi veya iletişim sayfası bağlantısı, iş hala üst sırada iken tüketiciler için kolay bir işlem sağlarZihinleri.

8. Görsel Temyiz

Destekleyici resimler, çizelgeler ve çizimler dahil olmak üzere, kopyanınyararlı olduğu kadar güzel görünüyor. Metni daha büyük çekme teklifleriyle veya referanslarla kırmak veya madde işareti listeleri kullanmak kullanıcılar için kullanışlıdırmetinlerle bakmayı tercih eden. Kopyanın yazı tipi, kopyanın okunabilirliğini sağlamada önemli bir role sahiptir.

9. Son başvuru tarihi

Bireyler ve takımlar için kesin başlangıç ​​tarihleri ​​belirlemek, projelerinyolda kalmaya devam et. Bunu yapmanın bir yolu, içerik oluşturma işlemini ilgili parçalara ayırarak birer birer çalışmaktır. Hakkında bölümsesi belirlediğinden ve proje ilerledikçe neye odaklanacağını belirten ilklerden biri olmalı. Son başvuru tarihi kurulmasına yardımcı olurçalışmanın ne zamana kadar paydaşlarla birlikte inceleneceği ve ne zaman siteye derleneceği.

Sonuç

Web sitesi planlaması, stratejiyi planlamak ve uygulamak için zaman gerektirir. VasitasiylaBu şekilde, bir sitede kaliteli ve hatasız içerik sunmak daha kolay olur.

November 23, 2017