Back to Question Center
0

Semalt: darodar.com Nedir ve Kısaysa?

1 answers:

2014'te, darodar.com olarak adlandırılan hayali bir sitenin yükselişi, web geliştiricileri ve blogcuları tahriş ve rahatsız etmeye başladı. Web yöneticileri, darodar.com'un Google Analytics hesaplarında bulunduğunu gözlemledi - umzug billig hamburg. Darodar.com, her zaman yönlendirme trafiği alt bölümünde gösterilir ve Google Analytics verilerini gayrı meşru gibi göstererek etkiler. Çok sayıda ziyaret sitenize girebilir ve bu yönlendirmeler, her gün 40 ek site görüntüleyiciyi aşabilir. Trafiğin zararsız olduğu görülürken, bilinmeyen bir site Google Analytics verilerine müdahale ettiği için çeşitli web geliştiricileri ve blog yazarları sinirlendi ve yorgun düştü. Darodar.com'un kötü niyetli trafiği yönlendirdiği biliniyor ve web geliştiricileri bu araçlardan kurtulmanın bazı yollarını kurdular.

Darodar Neler Yapıyor ve Neden?

Darodar kendisini arama motoru sonuçlarında web sitenizin sıralamasını iyileştirmenize yardımcı olan profesyonel ve ünlü web yöneticisi analitiği aracı olarak adlandırır. Darodar.com ayrıca rakiplerinizin hedeflediği anahtar kelimeleri değerlendirip izlemenize yardımcı olacağını ve birkaç iş günü içinde size izlenebilir ve yüksek kaliteli trafik göndereceğini belirtti. Artem Abgarian'a göre Semalt uzmanı darodar.com rakip bir analiz programıdır. Google Analytics verilerinizi karıştırır ve sitenizden daha sonra rakiplerinizle paylaşılabilecek bilgileri toplar. Darodar'ın siteleri taramak amacını belirlemek çok zor olsa da, günlük olarak bilgi toplamaya başladığını düşünüyoruz.

Kötü bir bot veya bir Rus fişi midir?

Darodar.com'un kötü bir bot veya bir Rus phish olup olmadığını söylemek zor. Bu şirket 2013 yılında World Wide Web genelinde bant genişliğini aşmaya başladığında, çeşitli web yöneticileri, bunun kaliteli trafik gönderdiğini ve botlar zararsız olduğunu düşünüyorlardı. Eğer darodar olsaydı. com kötü bir bot, sitenizin bant genişliğini kesinlikle etkileyecek ve arama motorunu sıralamayı değiştirerek günlerce yavaşlatacaktır. Ve eğer bir Rus fişi ise, Darodar Google Analytics hesabınıza nüfuz eder ve sitenizi kendi geri bağlantılarını geliştirmek için kullanır . Bu şirketin temsilcisinin Skype hesabı Darodar'ın Amerika merkezli olduğunu söylüyor. Bir webmaster ekmek kırıntılarını darodar.com'a geri yolladığında, şirketin Rusya'da olduğunu ve kendisini bir Amerikan firması ilan ettiğini belirtti.

Darodar.com'u nasıl engelleyebilirim?

Darodar.com'u Google Analytics hesabınızdaki yönlendiren olarak hariç tutabilir veya .htaccess dosyasında ortadan kaldırabilirsiniz. Birinci yöntem için, Yönetici> Filtreler> + Yeni Filtre bölümüne gidip filtrenizi darodar.com olarak adlandırmanız gerekir. Ardından, Hariç Tut seçeneğini seçip filtreyi ona eklemeniz gerekir. Pencerenizi kapatmadan önce ayarları kaydetmeyi unutmayın. İkinci yöntemde darodar.com'u doğrudan .htaccess dosyanızdan engelleyebilirsiniz. İlk adım, bu dosyayı açmak ve içindeki kodu eklemektir:

RewriteEngine üzerinde

# Seçenekler + FollowSymlinks

RewriteCond% {HTTP_REFERER} darodar \ .com [NC]

RewriteRule. * - [F]

Bu kodu ekledikten sonra, değişiklikleri geri alamaz ve sitenizi bu şekilde kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

November 26, 2017