Back to Question Center
0

Semalt Expert'a Sorun Google Analytics Spam Nasıl Kaldırılır

1 answers:

Raporlamanın, gelen pazarlamanın en önemli yönlerinden birisi olduğu ve güvenilir verilerin, raporlamada başarının anahtarı olduğu söylenemez. Bazen Google Analytics'imizin gösterge panelinde, çok sayıda isabetin geldiğini gözlemliyoruz. Bunlar aslında trafik botlarıdır ve olabildiğince erken kaldırılmalıdır. Sorunu çok geç olmadan çözümlemek ve çözmek için portallarımıza düzenli olarak göz atmalıyız ve sitemizi bilgisayar korsanlarına bırakıyoruz - new online mobile casinos.

Semalt 'in Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Artem Abgarian, rahatsız edici spam'ı hızlı bir şekilde giderme adımlarını anlatıyor.

İlk adım

Ayarlarınızı Google Analytics'te düzenlemeden önce, mevcut tüm filtreleri test etmeniz ve uygun düzenlemeler yapmanız gerekir. Bu, en iyi stratejileri uygulamanıza yardımcı olacaktır. İşlemi aldığınız görüntü sayısını test ederek başlayabilirsiniz. Bir kez denedik, bir sonraki adım spam trafiğini ve kaynaklarını engellemektir. Spam trafiğini ve botnet'leri engellemek için bir çok yöntemin olduğu doğrudur, ancak en kolay yol Google'ın çalışmalarınızı yapmasına izin vermektir. Yönetici bölümüne gidin ve Bot Filtresi ayarlarınızı yapın. Bu şekilde orijinal olmayan ve sahte trafiğin önemli ölçüde gelmesini önleyebilirsiniz. Google, web yöneticilerine kaynaklarından maksimum fayda sağlamasına yardımcı olmak için filtre botlarını ve politikalarını sürekli olarak günceller.

Spam trafiği nedir ve onu nasıl tanımlayabilirim?

Spam trafiği dosyalarınızı karıştırma özelliğine sahiptir. Yararsız trafik ve sahte görüntüler göndererek süreci başlatır. Bir çok ziyaretçiyi görürseniz ve kaynaklarını bilmiyorsanız, spam'in sitenize çarpma ihtimali vardır. Spam trafiği, kişisel bilgilerinizi çalmak için birinci sınıf hackerlar tarafından geliştirilen çeşitli botnet'ler ve spambotlar tarafından gönderilir.

Spam analiz etmek, belirlemek ve spamden kurtulmanın farklı yolları vardır. Her şeyden önce, ayarları Google Analytics kontrol panelinde düzenlemelisiniz. Ayrıca, verilerinizin asla kaybolmaması için yedek dosyalar oluşturmanız gerekir. Artı, hemen çıkma oranınızın ve web sitenizin oturumlarının işaretleyip işaretlenmediğini kontrol etmeniz önemlidir.

Sadece bu değil, aynı zamanda Google'ın bağlı olduğu Sunucu adlarını kontrol etmeniz ve ayarlamanız gerekir. Googleweblight'ın ana bilgisayar adınız olduğunu gözlemlerseniz ile gitmek iyi bir fikirdir. Aksi halde mümkün olduğunca erken değiştirmelisiniz.

Spam trafiği nasıl engellenir

Spam trafiğini engellemenin en kolay ve en iyi yollarından biri, düzenli olarak filtre ifadeleri yaratmaktır. Bu alan adınızı, dosya adınızı ve ana makine adınızı içermelidir. Karışıklığı önlemek için farklı web sitelerine veya alan adlarına farklı adlar verdiğinizden emin olun. Filtre türünü özelleştirilmiş olarak ayarlamanız ve ana makine adlarını buraya eklemeniz gerekir. Bir sonraki adım, sitelerinize uygulamadan önce her filtrenin doğruluğunu kontrol etmektir.

Spam kaynakları

Çok sayıda spam kaynağı bulunduğu doğrudur. Yapmanız gereken tek şey tüm bu kaynakları engellemek. Filtreler oluşturmadan ve spam kaynaklarını engellemeden önce Google Analytics gösterge tablonuzu temizleyin ve doğru şekilde kontrol edin. Bu adımları izledikten sonra, spam trafiğinden kurtulmak kolaylaşır. Sahte trafik göndermekten şüphelenilen tüm IP'leri sitenize ve AdSense'e büyük zarar verebileceği için engellediğinizden emin olun.

November 23, 2017