Back to Question Center
0

Semalt, Google Analytics Filtrelerinin Başlıca Türlerini Sunuyor

1 answers:

Google Analytics filtreleri, web sitenizin tüm sayfa görüntülemelerindeki verileri değiştirmek ve değiştirmek için mükemmel bir yoldur. Verileri dahil etmek ve hariç tutmak ve verilerin Google Analytics raporlarınızda nasıl göründüğü konusunda gerçek değişiklikler yapmak için kullanılabilirler. Üstelik, filtreler, bilgiyi, ham biçiminin hizalanmış şekle dönüştürülebilmesi ve kullanıcıların beklentilerine gelmesi için bize yardımcı oluyor. Sonuç olarak, İnternet'te işletmenizi büyütme şansınız olur ve Google Analytics, sitenizin hemen çıkma oranının büyük ölçüde azaltıldığı şekilde, tek sayfalık bir görünümden diğerine filtreler uygulayabilir. Veriler tamamen işlendikten sonra, sonuçlarınızı Google Analytics hesabınızın UI raporlarında görebilirsiniz.

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Ivan Konovalov, Google Analytics filtrelerinin başlıca türleri aşağıda açıklanmaktadır:

Spambot Filtresi

İlk kategori spambot filtresi - offerten umzugshelfer. En muhteşem ve en inanılmaz türüdür ve Görünüm Ayarları sayfasını kontrol etmek kolaydır. Bunun için admin bölümünü ziyaret etmeniz ve Bot Filtresi seçeneğine bakmanız gerekir. Bu seçeneği tıklayın ve tüm şüpheli IP adresleri için filtreler oluşturun. Bu seçeneği kullanarak örümceklerden ve botlardan kurtulduğunuzdan emin olun ve pencereyi kapatmadan önce Etkinleştir kutusunu işaretleyin. Spambot filtreleri botlardan ve örümceklerden kurtulmanıza ve web sitenizin web trafiğinin kalitesini garantilemenize yardımcı olur.

Dahili IP'leri Hariç Tut

Başka bir seçenek, şüpheli görünen dahili IP'leri ve tüm IP adreslerini hariç tutmanız gerektiğidir.Bu, Google Analytics hesabınızdan yapılabilir Hesapa gidin ve Görünüm Ayarları'nı açın Burada, sitenize yeni filtreler oluşturmak için tıklatmanız gereken Filtre Oluşturma seçeneğini göreceksiniz.

Önce, yeni filtreler inşa etmek mi arıyorsun yoksa önceki filtreleri sitenize uygulamak istiyor musun karar vermelisin. Bir kere karar verdikten sonraki seçenek, yeterli sayıda filtreye sahip olduğunuz ve mümkün olduğunca çok sayfa uygulamanızdır. Filtreleri oluşturduktan sonra Seç seçeneğini tıklayın ve şimdi onları sitenize uygulamanın zamanı geldi. Bu arada, önceden tanımlı filtrelerle özel filtreler arasındaki farkı bilmek önemlidir. Kolaylık sağlamak için, önceden belirlenmiş filtrelerin otomatik olarak filtreler oluşturmak için kullanabileceğiniz belirli şablon türleri olduğunu söylemek isteriz. Öte yandan, özel filtreler, etkinleştirilmeden önce filtrelerinizin ayarlarını değiştirmenize ve değiştirmenize izin verir.

Her bir URL'yi küçük harfe çevir

Bu önemli bir adımdır ve herhangi bir maliyetle yok sayılmamalıdır. URL'leri büyük harflerden küçük harflere zorlamalısınız ve ayarlarını Google Analytics'in kural ve yönetmeliklerine göre değiştirmelisiniz. Farklı URL'lere sahip birçok sayfa varsa, kısa sürede bunları küçüklere dönüştürmeniz gerekir. arama motorunda sonuçlara, onları küçük harfle yazana kadar veya daha önce göstermelerine izin vermeyin.

Son Düşünceler

Yukarıdaki ayarları yaptıktan ve buna göre filtreleri uyguladığınızda, web sitenizin trafiğinin kalitesi iyileşmeye başlayacaktır. Filtreler, şüpheli veya anonim IP adresleri tarafından isabet edildiğinde siteye uygulanmalıdır. Aksi takdirde, bu filtreleri etkinleştirmeye gerek yoktur.

November 24, 2017