Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'te Dahili Trafiği Etmenin Etkili Yolu

1 answers:

Şirketler, acenteler ve bireylerin aylık sayılarını sayarken göz ardı eden en basit hatalarından biri, trafiğinin müşterinin web sitelerine dahil edilmesidir. Önemsiz görünebilir, ancak ziyaretçilerin aldığı trafiği şişirdiği için dönüşüm oranında oynamanın büyük bir rolü vardır.

Semalt Dijital Hizmetlerin Müşteri Başarı Yöneticisi Andrew Dyhan tarafından belirlenen, bu sorunun giderilmesinde kullanılabilecek çeşitli yollar vardır - cuantos dominios puedo alojar hosting. Basit kurulumlardan geliştirici kaynaklara ihtiyaç duyanlara kadar değişir. Unutulmaması gereken tek şey, her ham veriyi yedekleme olarak saklayabileceği ayrı bir analitik hesap bulundurmaktır.

# 1 Google Analytics Devre Dışı Bırakma Tarayıcı Eklentisi

En kolay uygulanır. Engellemek istediği tüm kullanıcılar Google Analytics Kapsamı Dışında Kalma Tarayıcı Eklentisini indirip yüklemeniz gerekir. Yüklendikten sonra, artık ziyaretçi verilerini analizlere gönderemezler. GA JavaScript'in ziyaret bilgileri göndermesini yasaklayarak çalışır. Ancak, kullanıcının engellediği bilgileri seçmesine izin vermez. Bu nedenle, ziyaret verilerinin iletilmesi gereken bazı bilgiler varsa, uzantıyı devre dışı bırakın.

Eklentiyi tüm kullanıcı profillerine, tarayıcılara ve bir tarayıcıya erişimi olan tüm cihazlara yükleyin. Ayrıca, eklentinin tüm profiller için açık olduğunu unutmayın. Bu nedenle, eğer kullanılan geçerli profil testleri çalıştırıyorsa, o zaman farklı bir profile değiştirin veya izleme işleminin düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için eklentiyi devre dışı bırakın.

# 2 IP'ye Göre Özel Filtreler

Tek IP Adresi :

GA'daki Yönetici sekmesine gidin ve filtreler seçin. Bunlardan, filtre sekmesinden yeni bir filtre eklemeyi seçin. Buradan, tek bir IP adresi kullanarak özel bir filtre ekleyin. Parametreleri ayarladıktan sonra, Kaydet'e tıklayın ve ardından çıkın.

IP Adresleri Aralığı:

Tek IP adresleri için aynı prosedürü uygulayın. Ancak, yeni bir filtre seçtikten sonra, filtre türüne özel bir filtre seçin ve hariç tutma filtresinde IP'yi hariç tutun. Son olarak, filtre modelinde IP aralığını ekleyin.

# 3 ISP'ye Göre Özel Filtreler

Bir ISS'den gelen trafiği hariç tutmak, önceden tanımlanmış veya özel bir filtre aracılığıyla yapılabilir. Aynı şekilde, GA'dan bir İSS'yi yok sayabilir. Ya ISP etki alanı veya ISS kuruluşu kullanır. Aradaki fark, birincisi ISP sorununun kayıtlı adını, diğeri ise İSS'nin coğrafi alanını ifade eder. Önceden tanımlanmış filtre, yalnızca bir ISS alanıyla çalışmasına izin verir.

ISP Alanı:

Bir dizi IP adresi için aynı yordamı kullanın, filtre türüne önceden tanımlanmış filtreyi kullanın ve sonra ISP alan adını hariç tutun.

ISS Kuruluşu:

Filtre tipi özel bir filtre olmalıdır, daha sonra filtre alanındaki İSS kuruluşunu hariç tutun. Sonra alan adını "from ISP Domain" 'e ekleyin.

# 4 Bir JavaScript Çerez Ayarlayın

Kullanılacak iki yöntem _setVar () ve _setCustomVar () şeklindedir. Bu ikisi arasındaki fark, _setVar () kullanıcısının Kullanıcı Tanımlı Filtre alanını kullanması ve ikincisinin yapamamasıdır. _setVar (), kullanıcının kişisel trafiğini hariç tutmak için kullanabilecekleri bir profil filtresi ayarlamasını sağlar. Alternatif _setCustomVar (), trafiği filtrelemeyi mümkün kılan gelişmiş segmentleri kullanıyor. Filtrelenen veriler, GA'yı geçtikten sonra gelir demektir .

_setVar () : filtre türüne özel bir filtre koyun, kullanıcı tarafından tanımlanan bir filtre alanı olmalı ve bir çalışanı filtre deseni olarak kullanmalısınız.

_setCustomVar () : özel bir değişkeni hariç tutun (1. anahtar), ardından tam olarak çalışanla eşleşenleri seçin. Ardından, özel değişkeni (Değer 01) ekleyin ve tam olarak Evet eşleştirin.

November 23, 2017